Erdoğan: İlk gün ne yaptıysak bugünde onu yapacağız

ANKARA (ANKA)- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, her gün medyada AKP'nin bundan sonra ne yapacağı şeklinde yorumlar ve çirkin yakıştırmalar yapıldığını belirterek, "Çok açık ne net olarak söylüyorum; Ak Parti ilk günden beri ne yapıyorsa, bugün de onu yapacak, yarın da onu yapacak. Hukuka, demokrasiye ve millet iradesine sadakatle bağlı kalacaktır" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.

-"NE MİLLET NE DEVLET SAHİPSİZ DEĞİLDİR"-

Konuşmasında hiçbir zaman gerginliklerin tarafı olmadıklarını belirten Erdoğan, "Bir şiddet hareketinin içerisinde Ak Parti'yi göremezsiniz, göremeyeceksiniz. En geniş anlamıyla demokratik mücadele neyse Ak Parti, bunu yapmanın özlemi, gayreti içerisindedir. En geniş anlamıyla demokrasi, evrensel anlamıyla özgürlükçü bir hukuk bu ülkenin insanlarından esirgenemez. Bunun için siyasetimizin esası, milletimizin hukukunu korumaktır. 16.5 milyon seçmen ifadesini kullanırken bunun için kullanıyorum. Kullanmaya da devam edeceğim. Zira ne bu millet, ne bu devlet sahipsiz değildir" dedi.

-"İÇTEN İÇE SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI ATIYORLAR"-

Erdoğan, yaşanan gelişmelerin Türkiye'ye neler kaybettirmekte olduğunu görmeseler kendilerinin de sevinebileceklerini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"İçten içe sevinç çığlıkları atan siyasi muhaliflerimiz bile bunu milletimize bunu çok da belli etmemeye çalışıyorlar. Ama ne kadar uğraşsalar da, gizleyemedikleri için duygularını nasıl mahcup bir şekilde izah etme telaşına girdiklerini de görüyoruz. Rahatça, açıkça savunulamayacak bir haksızlığı örtbas etmek için türlü türlü mazeret üretiyorlar. Her zaman başımız dik, alnımız açık. Söylediğimiz gibi eğer Türkiye kazanacaksa, biz kaybetmeye hazırız. Ama bunun böyle olmadığını, bu işe gizli gizli sevinenlerin mahcubiyetinden bile anlarsınız. Birkaç gün sonra konuşmaya başladıklarına, ne söylediklerine ve nasıl söylediklerine bakın çok açık görürsünüz."

-"HAMDOLSUN HEPSİNDEN ALNIMIZIN AKIYLA ÇIKTIK"-

İlk günden beri siyaseti, ülke meselelerinin çözüm adresi haline getirmenin, siyasete güven ve itibar kazandırmanın mücadelesini verdiklerini belirten Erdoğan, "Bu yolda bizzat siyasiler tarafından yalnız bırakıldığımız, demokrasi imtihanına tek başımıza girdiğimiz zamanlar da oldu. Ama hamdolsun hepsinden alnımızın akıyla çıktık" dedi.

-ÇİRKİN YAKIŞTIRMALAR-

Erdoğan yeni bir imtihanın eşiğinde olduklarını da söyleyerek şöyle konuştu:

"İnşallah bundan da yüzümüzün akıyla çıkacağız. Her gün medyada ‘Ak Parti ne yapacak?' diye yorumlar, çirkin yakıştırmalar yapılıyor. Biz bunları görünce üzülüyoruz. Çok açık ne net olarak söylüyorum; Ak Parti ilk günden beri ne yapıyorsa, bugün de onu yapacak, yarın da onu yapacak. Hukuka, demokrasiye ve millet iradesine sadakatle bağlı kalacaktır."

Yerel seçimlerde başarılı olmak için partililerin çok çalışmasını isteyen Erdoğan, partililere şöyle seslendi:

"Bizim ucuz polemiklerle, boş vehimlerle işimiz yok. Bunlarla meşgul olmayı da Türkiye'nin hayrına görmüyoruz. Bütün arkadaşlarımızdan ricam bu hassasiyeti dikkati, özeni asla kaybetmemeleridir. Ak Parti'ye yakışan ciddiyet içinde olmalarıdır. Bu millet bizden hizmet bekliyor. Türkiye'yi mutlu ve müreffeh bir ülke getirmemizi bekliyor. Bu ülke için daha yapacak çok şeyimiz var"

-YAKILAN ATEŞLER NEVRUZ ATEŞİ DEĞİL-

Erdoğan Nevruz bayramıyla ilgili olarak da şu değerlendirmede bulundu:

"Baharın gelişini müjdeleyen nevruzunuzu kutluyorum. Sevgi, barış ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesini temenni ediyorum. Ancak sözüyle özü birbirine uymayanlar dün geceden itibaren yine nevruza gölge düşürmeye başladılar. Cam, çerçeve indiriyorlar. Yaktıkları ateşler nevruz ateşi değil, yaktıkları ateşler ne yazık ki oralarda huzursuzluk ateşidir. Hanelere ateş düşürüyorlar. Bu ateş oraları rahatsız ediyor. Dün gece birkaç ilimizde bunlar oldu. Temenni ederiz ki bu hafta boyunca bunlar olmasın. Barış diyorsak, barışın kavramı içerisinde, nevruz diyorsak nevruz'un içeriği neyi gerektiriyorsa onun içinde, yeni gün diyorsak yeni gün asla karanlıkla karartılmamalı.