HABER

Erdoğan'dan kongre ödevi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin kongreleri için kabinede ve grupta adeta 'seferberlik' başlattı. Erdoğan, tüm bakan ve milletvekillerine talimat vererek, kongrelerin tümüne katılmalarını istedi. Hafta içi bakanlıklarının faaliyetleriyle uğraşan bakanlar, hafta sonları kongrelerde boy gösterecek. Milletvekilleri de Genel Kurul çalışmalarından fırsat buldukça kongrelere katılacak.

Erdoğan'dan kongre ödevi

AK Parti'de bu yılın Ekim veya Kasım ayında yapılması planlanan büyük kongre öncesinde devam eden kongre süreci en çok bakan ve milletvekillerini yoracak. Geçtiğimiz hafta ilçe kongrelerine start veren AK Parti, kongre sürecine tüm kabine üyelerini, parti yöneticilerini ve milletvekillerini de dahil etti. Daha önce sadece il kongrelerinin bir bölümüne gitmeyi tercih eden Başbakan Erdoğan, bu süreçte ilçe kongrelerinin büyük bölümüne de katılma kararı aldı. Erdoğan, kendisi gibi tüm bakan ve milletvekillerine de talimat vererek, Türkiye genelindeki tüm kongrelere katımlarını istedi. AK Parti Teşkilat Başkanlığı bu çerçevede bakanlar, parti yöneticileri ve milletvekilleri için kongre katılım programı hazırladı. Bakanlar ve milletvekilleri, hazırlanan bu program doğrultusunda kongrelere giderek, konuşmalar yapacak.

Bakanların ve vekillerin hafta sonlarını boş geçirmemelerini isteyen Erdoğan'ın, kongrelere katılım konusunda çok titiz davrandığı öğrenildi. Bu arada Genel Merkez yönetimi, kongre süreciyle birlikte tüm milletvekillerini ve il başkanlarını gruplar halinde toplantıya çağırdı. Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, her kongre öncesinde o ilin tüm milletvekillerini ve il başkanını Genel Merkez'e çağırarak, durum değerlendirmesi yapıyor. Toplantılarda parti yönetiminin 'tek liste' talebini milletvekillerine ve il başkanlarına ileten Yazıcı, "Kavgasız ve gürültüsüz bir kongre istiyoruz. Hiçbir milletvekili kendi eşi dostunun yönetime gelmesi için yarış içine girmesin. Önemli olan liyakat sahibi isimlerin seçilmesidir. Genel Merkez olarak huzurlu bir kongre istiyoruz" mesajını aktarıyor.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler