HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika| Erzincan İliç'te yeni bir toprak kayması daha!

İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: Erzincan’ın İliç ilçesindeki maden ocağı sahasında AFAD’ın kontrolünde boş alanda toprak kayması yaşandı. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Son dakika haberi: 13 Şubat 2024 tarihinde İliç ilçesindeki madende meydana gelen ve 9 işçinin toprak altında kaldığı olayın ardından geçen süreçte 4 işçinin cenazesine ulaşılmış kalan 5 işçiye de ulaşılması için sahada kontrollü çalışmalar sürdürülüyor.

Havanın yağışlı olması nedeniyle sahada AFAD ekipleri tarafından çalışmalar kontrollü olarak yürütülüyor. Bugün AFAD’ın kontrolü altında bulunan ve boşaltılan alanda meydana gelen toprak kayması cep telefonu kamerasına yansıdı. Olayda herhangi bir zayiat yaşanmadı.

AW213976_01

VALİ HAMZA AYDOĞDU'DAN AÇIKLAMA GELDİ!

İliç ilçesindeki maden ocağında yaşanan toprak kaymasıyla ilgili Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Jeoradar uyarısı sonrası çalışma yapıldığını belirten Vali Aydoğdu, "İliç maden ocağında jeoradar uyarı grubundan yapılan uyarı neticesinde olan boşaltıldıktan sonra kontrollü bir şekilde, toprak parçası indirilmiştir. Kontrollü yapılan toprak indirmesi sonrası çalışmalar kaldığı yerden devam etmektedir" paylaşımında bulundu.

_59839

13 ŞUBAT'TA 9 İŞÇİ TOPRAK ALTINDA KALMIŞTI!

Erzincan'ın İliç ilçesinde madende 13 Şubat'ta yaşanan toprak kaymasında 9 işçi toprak altında kalmıştı. Toprağın altındaki 9 işçiden 4'ünün cansız bedeni ekipler tarafından çıkarıldı. Kazayla ilgili devam eden soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 şüpheli tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrolle serbest kaldı.

BİLİRKİŞİ RAPORUNU TAMAMLADI!

9 işçinin toprak altında kaldığı maden kazasıyla ilgili bilirkişi raporu tamamlandı. ODTÜ ve İÜ Cerrahpaşa Üniversitesi ile AFAD'dan uzmanlarından oluşan bilirkişi, kazayla ilgili 13 kişiyi asli, 26 kişiyi tali kusurlu buldu.
Bu içerik Cansu Akalp tarafından yayına alınmıştır

Express


En Çok Aranan Haberler