Esad güçleri Menbiç'in Arimah beldesine girdi

Anadolu Ajansı'nın haberine göre Esad rejimi güçleri, Menbiç'in batı kırsalındaki Arimah beldesine girdi.

Menbiç'teki güvenilir kaynakların AA'ya verdiği bilgiye göre, rejim güçlerini taşıyan 40 pikap, 2 tank, malzeme kamyonları ve zırhlı personel taşıyıcılar, yaklaşık 1 saat önce ilçenin güneyinden giriş yaptı.

YPG KONTROLÜ REJİM GÜÇLERİNE BIRAKTI

Terör örgütü YPG ile kısa bir toplantı yapan rejim güçlerinin konvoyu, görüşmenin ardından ilçenin batı kırsalında yer alan Arimah beldesine yöneldi.

YPG, Arimah'ın kontrolünü rejim güçlerine bıraktı.

Arimah beldesi, Menbiç'in batısıyla Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi arasında bulunan cephe hattında yer alıyor.

Menbiç'in diğer bölgelerinde YPG işgali sürerken, ABD'nin yakın zamanda ilçedeki askerlerini çekmesi bekleniyor.

ABD askerleri, Menbiç ilçe merkezi ve kuzeyinde Fırat Kalkanı Harekatı bölgesiyle cephe hattı durumundaki Sacu çayı kıyısında konuşlanmış durumda.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 40 yorum
allahin ordusu geliyor bekleyin kefereler allahim türk ordusunu bizkurtlarini koru kahrolsun pkk bu dua ya ancak pkk lilar amin demez
@yunuskursun_2018 o allahın ordusu dediğin ordu hiçbirşey yapamıyor komut emir gelmeden bilgin olsun öyle kolay kolay böbürlenme eskiden TSK namı vardı askerden herkes korkardı resmiyet vardı şimdi sadece şehit haberi almaktan korkar olduk.
@yunuskursun_2018 ALLAH KİMİN YANINDA OLACAK ODA ŞAŞIRDI.HERKES KILICIMI KESKİN EYLE DİYOR,HERKESİN KENDİNCE HAKLI SEBEPLERİ VAR.HER İKİSİDE MÜSLÜMAN,BAKALIM ALLAH KİME YARDIM EDECEK.
amerika bizi esad ile savaşa sokmaya çalışıyor akıllım davranmak lazım oyun büyük
rusya iran suriye bu işe bulaşmadan bir an önce Suriyenin kuzeyi topyekün süpürülmeli temizlenmelidir..vakit kaybı..bu satılık ypg lilerin birileriyle anlaşmasına sebep olur ..gene vururuz ama iş zorlaşır..
aynen..Biran önce harekete geçilmeli
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler