HABER

Esenyurt'ta komşuların kedi kavgası! Yaptığını itiraf etti: Öğretmenmiş, bu kişi acaba çocuklara ne aşılıyor?

Esenyurt'ta öğretmen olduğu iddia edilen bir kişi, komşusuna ait kediyi önce evine alıp daha sonra da bir kutuya koyarak Büyükçekmece’deki boş bir arsaya bıraktı. Kedinin sahibi kadının arkadaşı olan Seda Gökmen, ''Öğretmen olduğunu öğrendiğimiz bir kişi kediyi Güzelce’de bir araziye bırakıyor. Arkadaşımız zaten olayı da kamera kayıtlarında fark ediyor. Bu kişi önce almadığını söyledi. Sonra itiraf etti. Kediyi alıp boş bir arsaya bırakan eğitimci, acaba çocuklara ne aşılıyor?'' dedi.

Olay, 24 Nisan Pazar günü akşam saatlerinde Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi’nde bulunan bir sitede yaşandı. İddiaya göre, sitede yaşayan bir kadının 9 yıldır baktığı Minnoş isimli kedisi site bahçesine çıktıktan bir süre sonra gözden kayboldu. Kedisinin eve dönmemesi üzerine kadın komşusu ile beraber siteye ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.

Kayıtlarda, yan bloğunda oturan İsmail Taşdelen’in, 'Minnoş’u evine soktuğunu ve daha sonra da bir kafes ile dışarı çıktığını gördü. Bunun üzerine kadın şüphelenerek, komşusunun kapısına gitti. Taşdelen, kediyi almadığını inkar ederek kadını kapısından kovdu. Bunun üzerine kadın polis merkezine giderek komşusundan şikayetçi oldu. İsmail Taşdelen'in eşi Sümeyye Taşdelen'in karakoldaki ifadesinde ise “Sokak kedileri sürekli duvarımıza tuvaletini yapıyor. Onlardan biri olduğunu düşündük. Bir kafesin içine koyduktan sonra Büyükçekmece Güzelce’de bulunan boş bir arsaya bıraktık. Sahipli olup olmadığı hakkında bilgimiz yoktu. Kedinin sahibi kadın gelip kapımızı tekmeledi. Ondan da şikayetçiyiz" dediği öğrenildi. Kediyi alıp, boş bir arsaya bıraktığı iddia edilen Taşdelen’in, Minnoş’u eve aldığı ve elinde örtülü bir kafesle apartmandan çıktığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Screenshot_7

“GÜZELCE’DE BİR ARAZİYE BIRAKIYOR"

Kedinin sahibi kadının arkadaşı olan Seda Gökmen, “Gönüllümüz, arkamdaki bloğun en altında yaşıyor. 14 tane kedisi var. Hepsinin aşıları tam ve kimlikleri mevcut. Burada herkes, hayvanlara karşı çok hassasiyetli davranıyor. Arkadaşımızın kedisi, dışarıya çıkıp, biraz gezdikten sonra eve geri giriyor. Matematik öğretmeni olduğunu öğrendiğimiz bir kişi, ton balığı ile balkona çıkıyor. Daha sonra da kediyi eve çağırıyor. Kediyi biraz evde tutuyor. Petshop’a gidiyor. Oradan kafes alıyor. Kediyi, aldığı kafese koyup, üzerini örtüyor. Kamera görüntülerinde de bu mevcut. Kediyi Güzelce’de bir araziye bırakıyor. Arkadaşımız zaten olayı da kamera kayıtlarında fark ediyor. Bu kişi önce almadığını söylüyor. Biz karakola gidip, şikayetlerde bulunduk" dedi.

Screenshot_8

“ACABA ÇOCUKLARA NE AŞILIYOR"

Gökmen, “Kediyi, alıp bir arsaya bıraktığını itiraf etti. Kediyi alıp boş bir arsaya bırakan eğitimci, acaba çocuklara ne aşılıyor? Bu çocuklara ne öğretiyor? Bunu bir eğitimcinin yapmış olması bizi derinden yaraladı. Kendisi, bunu yapma nedeni olarak kedinin duvarına pislemesi olduğunu söylemiş. Burası hep toprak. Kediler, toprak varken duvara tuvalet yapmaz. Bunu herkes bilir. Biz bu kişinin en ağır şartlar altında cezalandırılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Screenshot_9

"HALIMA, MUTFAĞIMA KADAR GELİP PİSLİYORDU"

Eşi ve kendisi hakkında yöneltilen iddialara cevap veren Sümeyye Taşkale ise , "Başımıza gelen olay bir sorumsuzluk örneğidir. Bu olay yaklaşık 3 aydır süre gelmekte. 5 aydır biz bu evde ikamet etmekteyiz. 3 aydır da biz bu kedi sorununu tartışıyoruz. Kedi, sürekli olarak evime gelip tuvaletini yapıyor. Halıma, mutfağıma kadar gelip pisliyordu. 'Tuvaletini duvara yapıyordu' demişler. Bu ibare yanlış. Öyle olsa beni ilgilendirmezdi. Sonunda kedinin sorumluluğunu Gül Cumali aldı. Kedinin pisliklerini temizleyeceğini söyleyerek, ses çıkarmamam gerektiğini söyledi. Ben de haber veriyordum. 3 gün sonra geliyordu. Yaptığı temizlik de kötüydü. Her taraf pislik içinde kalıyordu" dedi.

Screenshot_5

"ÇOCUĞUM TİTREDİ VE KONUŞMA ZORLUĞU YAŞADI"

Olay sonrası kapılarının tekmelendiğini ve çocuklarının zor anlar yaşadığını söyleyen Taşkale, "Olay yaşandıktan sonra kapımıza geldiler. Tekmelediler, hatta şu an tekme izlerini de sizlere gösterebilirim. Kapımı yumrukladılar. O gün çocuğum kapının önündeydi. Tekme ile kapıya vurdular. Çocuğum titredi ve konuşma zorluğu yaşadı. Ağlamaya başladı. Bunun üzerine olaylar gelişti. Onlar değil biz şikayette bulunduk. Polis bizim şikayetimiz üzerine geldi" şeklinde konuştu.

"KEDİNİN TASMASI YOKTU"

Ayrıca yaptığı olaydan pişmanlık duyduğunu da belirten kadın, "Kendisi evinde 14 tane kedi bakıyor. Kedinin tasması yoktu. Kedinin çipi de yoktu. Ben bu kedinin sahipli olup, olmadığını nereden bilebilirim. Kedinin alnında, 'Ben bu hanımefendinin kedisiyim yazmıyordu'. Ben buna rağmen yaptığım şeyden çok pişmanım. Kadının zaten durumunun çok kötü olduğunu gördüm. Bir akşam önce çardağımızda oturup Gül Hanımla bu konuyu görüştük. Kendisi gelmek istemedi. O sürekli beni tehdit ediyordu. Bir öncesinde de ben onu tehdit ettim. Site yönetmeliğine göre kedi bakmak yasak. Bizi ‘Eşin öğretmen. Mesleğinden attıracağız’ diyerek tehdit ediyordu. Aile içi huzurumuzu bozmaya yönelik konuşmalar yapıyordu" ifadelerini kullandı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler