KADIN

Estetik Çılgınlığınlığı Parmak Kestirtiyor

Estetik Çılgınlığınlığı Parmak Kestirtiyor

İnsanların güzelleşmek adına yaptıkları artık pes dedirten bir hale geldi.

Sindirella ameliyatı

Topuklu ayakkabı tutkusu yeni bir estetik operasyon cinsi ortaya çıkardı. Sindirella Operasyonu denen bu yeni akımda, sivri uçlu ayakkabıları rahat giyebilmek için beşinci parmağın kesilmesi ve daraltılması ya da uzun süre topuklu ayakkabı giymek için karın bölgesinden alınan yağları topuğuna enjekte edilmesi söz konusu.


Botoks uygulanıyor

Topuklu ayakkabı giymekten kaynaklı ağrıları hissetmemek için bazı bölgelere botoks uygulaması da yapılıyor. Botoks sıkı ayakkabılar içerisinde oluşan aşırı terleme ve mantar oluşumunu engellemek içinde kullanılıyor. Ayrıca daha estetik bir ayağa sahip olmak adına parmak uzatma ve eğri parmaklarındüzeltilmesi işlemleride yapılıyor.


Kaburga aldırma

Tıp dünyasında anlaşmazlıklara sebep olan bu uygulamaya karşı çıkanlar akciğere zarar verebileceği görüşünde. Daha ince bir bedene sahip olmak için 12.kaburgasını aldıranlar ise hızla artıyor.


Yüksek topuklu şık ayakkabıları hakkıyla giymek isteyen hanımlar ise çareyi ayak bileğindeki yağları lipossuction ile aldırmakta arıyor. Bu ayak bileğinin yapısıyla orantılı olmakla birlikte belli bir incelme sağlamakta.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.