Etihad Havayolları Ferrari'ye katıldı

Ferrari 2008 sezonu için yeni sponsorunu açıkladı. Etihad Havayolları. Bilindiği üzere Etihad Havayolları, Birleşik Arap Emirlikleri'nin ulusal havayolu şirketi. Ferrari'nin, Abu Dhabi'deki Yas Adası'nda "Ferrari Tematik Park" inşaatını başlattığından bu yana, özellikle bu coğrafya ile sağlam bağlantıları olduğu zaten bilinen bir gerçek.

Luca di Montezemelo, Birleşik Arap Emirlikleri'yle olan bağlantılarını daha da güçlendiren bu işbirliğini gerçekleştirmiş olmaktan çok memnun olduklarını belirtti. Etihad Havayolları ile yaptıkları bu ortaklık, aynı zamanda "Mubadala Development Company"den aldıkları sponsorluğu ve onlarla olan ortaklıklarını güçlendirir nitelikte. Bir de, bunlara ek olarak, Yas Adası'nda ilk "Ferrari Tematik Park"ı inşa ettikleri Abu Dhabi var.

2007 sezonu boyunca Etihad Havayolları, Spyker F1 takımının sponsoruydu. Ferrari'yle başlattıkları üç yıl sürecek bu yeni sponsorluk boyunca, logoları aracın kanatlarında, "tuning vane"lerinde ve ayrıca sürücülerin kasklarında da yer alacak.

TurkiyeF1.Com