HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Facianın eşiğinden dönüldü! Eyüpsultan-Kadıköy vapurunda korku dolu anlar

İstanbul'da Şehir Hatları'na ait Eyüpsultan-Kadıköy seferini yapan bir vapur, Kasımpaşa önlerinde seyreden kuru yük gemisine çarpmamak için son anda manevra yaptı. Vapur içindeki yolcular panik yaşarken vapur Kadıköy İskelesi'ne doğru seyrine devam etti.

Facianın eşiğinden dönüldü! Eyüpsultan-Kadıköy vapurunda korku dolu anlar

Eyüpsultan-Kadıköy seferini yapan Şehir Hatları vapuru kazadan son anda kurtuldu. Işıkları kapalı olduğu iddia edilen yabancı bayraklı kuru yük gemisini geç fark eden şehir hatları vapurunun kaptanı, kazayı, yaptığı manevrayla önledi. Vapurda yaşanan panik ise cep telefonu ile saniye saniye kaydedildi.

Olay, saat 20.30 sıralarında yaşandı. Saat 20.05'de Eyüpsultan'dan Kadıköy'e gitmek üzere hareket eden şehir hatları vapuru Kasımpaşa'yı geçtikten sonra bir anda kuru yük gemisiyle karşı karşıya geldi.

kk

İddiaya göre kuru yük gemisinde her hangi bir aydınlatma ya da eşlik eden bir römorkör bulunmuyordu. Vapurda bulunan yolcuların yaşadığı panik cep telefonu kameralarına yansırken, vapurun kaptanının son anda yaptığı manevrayla kazayı önlediği öğrenildi.

ku

Şehir Hatları vapuru olayın ardından Kadıköy İskelesi'ne doğru seyrine devam etti. (DHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler