HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Fransa'da şehrin göbeğinde askeri tatbikat! Çok sayıda ülke katıldı

Fransa, ABD, İtalya, İspanya, Belçika ve İngiltere’den 7 bin askerin katıldığı Orion23 tatbikatının son aşaması Cahors kentinde yapıldı. Şehrin göbeğinde bombaların da kullanıldığı tatbikat sırasında, siviller ise gündelik hayatlarına devam etti.

Fransa'da şehrin göbeğinde askeri tatbikat! Çok sayıda ülke katıldı

Fransa’da 25 Şubat’ta başlatılan ve NATO müttefiklerinin katılımıyla icra edilen Orion23 tatbikatı sona erdi.Cahors’taki tatbikatta, askerler kurusıkı mermiler, ses ve sis bombaları kullanırken, siviller ise gündelik hayatlarına devam etti. Askerler, tatbikat senaryosu kapsamında ele geçirilen kenti geri aldı.

AW846449_02

MESKUN MAHAL ÇATIŞMASI CANLANDIRILDI

Çevredekiler tarafından kaydedilen görüntülerde, askerlerin meskun mahal çatışması canlandırdığı sırada araçların ve sivillerin yollardan geçişlerinin devam ettiği görüldü. Son yıllarda şehir ortamında yapılan en büyük tatbikat olan Orion23’ün Cahors’taki ayağına yaklaşık bin asker katıldı.

AW846449_03
Fransız Silahlı Kuvvetleri tarafından her yıl düzenlenen ve hava, kara, deniz ve siber alanlarda icra edilen Orion tatbikatı, Fransa tarafından düzenlenen en önemli askeri tatbikatlardan biri olarak kabul ediliyor. (İHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler