HABER

Doğal afet ekipleri için hurda otobüs 'seyyar otele' dönüştürdü!

Evinin tüm konforunu tatile giderken de yanında götürmek isteyenlerin başvurduğu karavan tatil fikri bu kez itfaiyeciler için devreye girdi. İtfaiye ekiplerinin zorlu görevlerinde ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir ortamı yanlarında götürebilmelerini hedefleyen Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, seyyar otel yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı çalışanları, Elazığ depreminde görev yapan itfaiye ekiplerinin bölgede yaşadığı zorluklardan etkilenerek, hurdaya ayrılacak şehir içi yolcu otobüsünü adeta seyyar otele dönüştürdü.

BARINMA, YEME-İÇME İHTİYAÇLARINI KARŞILAMALARI AMAÇLANDI

Elazığ depreminde yaklaşık 3 ay görev yaptıktan sonra Kayseri'ye dönen itfaiye ekiplerinin bölgede barınma, ısınma ve yeme içme gibi ihtiyaçlarını karışlamada zorluk çektiğini öğrenen Makina İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı çalışma başlattı.

HURDAYA AYRILAN ARACI SEYYAR OTELE DÖNÜŞTÜRDÜLER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
bizim vergileri güzel harcıyorsunuz
@samuel466 insan olsan mı artık
polis teşkilatının da var böyle ama daha küçük, amir müdür tayfası görevlerde içine oturuyor klima altında serin serin, çayını çorbasını içiyor.
Buraya kadar her şey çok güzel, ellerine sağlık güzel de olmuş, fakat; ömrünü tamamlamış ve hurdaya çıkartma kararı verilecek kadar yıpranmış bir araç/otobüs ise niye içini dizayn ederek yola çıkarıldı ve olabilecek arıza, kaza vs müsebbibi kim yada kimler olacak?. Şayet bu kadar ayakta kalabilecek bir araç idi ise neden tüm bakımları yapılarak kurumda hizmete devam ettirilmesi de yerine bu ekonomik krizde milyonlarca para veripte yerine yenisi alındı, amaç lüks ve konfor içinde yaşamaksa eyvallah...
Şehir içi dışı toplu taşımada kullanılan araçlarda yaş sınırlaması olduğu için haksız rekabetin önüne geçmek için belediye de olsa bu sınırlamalara uymak zorunda bu yüzden toplu ulaşım hizmetlerinden çekilerek arka planda park bahçeler gibi hizmetlerde kullanılıyor bu araçta bu şekilde değerlendirilmiş.
Geri Dön