HABER

Mersin'de bayram hareketliliği! Doluluk yüzde 50'yi aştı: Dünyayı da gezdim bu kum başka yerde yok

Bayram tatilinin başlaması ile turizm bölgesi Mersin de hareketlendi. Doluluk oranının yüzde 50'yi aştığı Kızkalesi başta olmak üzere tatil bölgelerine gelmeye başlayan yerli ve yabancı tatilciler denizin tadını çıkarttı. Tatilcilerden Ragıp Kocaman, ''2 gün sonra burada oturacak yer bulamazsınız. Türkiye’nin ve dünyanın birçok yerini gezdim, inanın Mersin Kızkalesi’nin kumu başka bir yerde yok. Altın sarı diyoruz bu kuma. İçinde asla toprak ve toz olmayan kum” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin önemli turizm merkezleri arasında yer alan, gurbetçiler başta olmak üzere yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği Mersin’e Ramazan Bayramı canlılık getirdi. Hafta sonu ile bayramı birleştirerek tatillerini 5 veya iki gün izin alarak 9 güne çıkaran vatandaşlar, sıcaklıkların 28 ile 30 derecelerde seyrettiği 321 kilometrelik sahil bandı bulunan Mersin’de en çok Ayaş, Kızkalesi ve Taşuçu bölgelerini tercih etti.

Özellikle Erdemli'ye bağlı Kızkalesi sahiline gelen çok sayıda tatilci denize girmenin keyfini yaşadı. Havanın kapalı olmasına rağmen sıcaklığın 30 derecelerde olması nedeniyle bazı tatilciler yürüyüş yaptı, bazıları da çocukları ile vakit geçirdi.

''YERYÜZÜ CENNETİ''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler