HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

RESİMLİ CUMA MESAJLARI 20 EKİM 2023: WhatsApp, Instagram ve Facebook için kalpli ağlatan, yazılı, anlamlı ve resimli cuma mesajları BURADA!

Resimli cuma mesajları bugün WhatsApp, Instagram ve Facebook üzerinden paylaşılıyor. Kalpli ağlatan, yazılı, anlamlı ve resimli cuma mesajları ile sözleri anne, baba, eş ya da sevgilisine bu mübarek günü anımsatmak isteyen vatandaşlar tarafından arama motorlarında sorgulanıyor. İşte 20 Ekim 2023 tarihine özel en güzel ve en yeni cuma mesajları...

Cuma mesajları resimli, kalpli ağlatan, yazılı ve anlamlı seçenekleriyle internette yerini aldı. Diyanet'in yaptığı açıklamaya göre bugün cuma namazı İstanbul'da 12:54'te, Ankara'da 12:39, İzmir'de 13.01'de kılınacak. Cuma hutbesi konusu ise Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından "Rahmet ve sekinet müjdesi: İnşirah suresi" olarak belirlendi. WhatsApp, Instagram ve Facebook için kalpli ağlatan, yazılı, anlamlı ve resimli cuma mesajları ile sözlerini sizler için derledik. İşte 20 Ekim 2023 tarihine özel en yeni cuma mesajları ve sözleri...

CUMA GÜNÜ MÜSLÜMANLAR İÇİN NEDEN ÖNEMLİDİR?

Cuma günü Müslümanlar için önemlidir.

Çünkü İslamiyette haftalık ibadet günü olarak seçilmiş ve hadislerde bu günün bir bayram olduğunun belirtilmiştir.

Nitekim İslam Peygamberi Hz. Muhammed Cuma günü hakkında şöyle buyurmuştur:

"Üzerine güneşin doğduğu en hayırlı gün Cuma günüdür. Çünkü Hz. Âdem o gün yaratıldı, o gün Cennete girdi ve o gün Cennetten çıkarıldı."

Başka bir hadislerinde de, bu günde yapılan duaların kabul edileceği bir icabet saatinin bulunduğunu belirtmiştir. Cuma gününün Müslümanlar için önemli bir gün olmasının sebeplerinden birisi de, bu günde kılınan ve Müslümanları bir araya toplayan Cuma namazıdır. İslâm dünyasının her tarafından müslümanların bir araya geldiği en büyük toplu ibadet olan hac, arefe gününün cumaya rastlaması halinde “hacc-ı ekber” (büyük hac) olarak anılır.

Mynet Youtube

ANNE, BABA, EŞ VE SEVGİLİ İÇİN RESİMLİ CUMA MESAJLARI! (20 EKİM 2023)

En Çok Aranan Haberler