HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Almanya'da

Kılıç, Türkiye'de spor alanında torpil ya da dayı kavramlarının olmadığını belirterek, "Galatasaray Drogba'yı Snejder'i dayılarını mı tanıyordu da aldı. Artık dünya değişti" ded

KÖLN (A.A) - Kılıç Almanya'nın Köln kentinde faaliyetlerini sürdüren Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) Genel Merkezi'nde Türk spor dernek temsilcileri ve sporcular ile bir araya geldi.

Suat Kılıç, Türkiye'de spor olaylarında torpil ya da dayı kavramının olmadığını ifade ederek, yeteneği olan her kişinin keşfedileceğini bildirdi.

Kendisinin kimsenin dayısı olmadığını belirten Kılıç, şöyle devam etti:

"Abdullah Avcı, milli takım teknik direktörü, dayısı kim bilmiyorum. Bunlar Türkiye'nin eski şehir efsanesidir. Türkiye'deki değişimi kavramak gerekir. Torpilmiş, dayıymış, şuymuş, buymuş. Galatasaray Drogba'yı Snejder'i dayılarını mı tanıyordu da aldı. Artık dünya değişti, insanlar değerli olanı fark ediyor. Birisi ben çok değerliyim fark edilmedim diyorsa gelsin onun hakkını gözetelim ama dayılık yapamayız. Torpil olayı bitti. Türk Milli Futbol Takımı'ndaki birçok oyuncu Almanya'dan geliyor. Türkiye'dekiler dayı bulamadı da Almanya'dakiler mi dayı buldu. Her kim yeteneğinin fark edilmediğini düşünüyorsa gelsin her türlü sınavlarla bunu tespit edelim."

Artık tüm futbol menajerlerinin düşük fiyatlarla yetenek bulma peşinde olduğunu ifade eden Kılıç, bu amaçla birçok kişinin Fildişi veya Nijerya'ya gittiğini hatırlattı.

Torpille bir takımın kalesinde, defansında, ofansında görev yapmanın mümkün olmadığına işaret eden Kılıç, yeteneği olanın keşfedileceğini belirtti.

Türkiye'nın 5. kez olimpiyata aday olduğunu hatırlatan Kılıç, 7 Eylül'de Arjantin'de yapılacak oylama öncesi tüm çalışmaların tamamlandığını ifade etti.

Bu amaçla Almanya'daki olimpiyata sporcu hazırlama merkezini incelediklerini, amaçlarının Türkiye'de uluslararası müsabakalarda başarılı olacak bir gençlik dizayn etmeye çalışmak olduğunu anlattı.

ABD'li yüzücü dünya şampiyonu Michael Pelps'in milli takım antrenörü Bob Dowman'ın Türk Yüzme Milli takımı danışmanı olarak Türkiye'ye geldiğini aktaran Kılıç, Dowman'ın 2014'ten sonra hem Türk antrenör hem sporcu yetiştireceğini kaydetti.

Toplantıda THY'nin Avrupa'daki Türk spor derneklerine destek olmasını isteyen bir vatandaşa seslenen Suat Kılıç, THY'nin sadece söz konusu takımı kalkındırmak için değil, kendi markasını geliştirmek için de sponsor olduğunu dile getirdi.

Toplantıya katılan Köln Başkonsolosu Mustafa Kemal Basa da en kısa zamanda bölgedeki Türk spor dernek temsilcileriyle bir araya gelip güncel konuları tartışacaklarını ifade etti.

UETD Genel Başkanı Süleyman Çelik de Avrupa'daki Türklerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini ve bakanları davet ederek konuları yerinde tartışıp Türkiye'ye aktardıklarını belirtti.

Tüm haberler

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler