KADIN

Genital estetik ameliyatlarını kimler yaptırmalı?

Genital estetik ameliyatlarını kimler yaptırmalı?

Kişilerin zihninde estetik ameliyatlar ile ilgili pek çok soru işareti vardır. Öncelikle doktor seçimi estetik operasyonlar için çok önemli. Doğru doktoru seçmek operasyonun başarısı açısından fazlası ile mühim. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Taner Usta, “Genital estetik ameliyatlarını kimler yaptırmalı?” sorusuna açıklık getirdi.

Hem kişinin taleplerine cevap verebilecek hem sağlığını koruyacak hem de operasyonu başarılı bir şekilde tamamlayacak bir doktor seçmek, estetik operasyon geçirmeyi düşünen kadının hayalidir.

Özellikle bazı estetik operasyonlarda estetik cerrah mı yoksa ilgili bölgede uzmanlığı olan bir cerrah mı operasyonu yapmalı bu bir soru işaretidir. Günümüzde bu soru işareti en çok burun estetiğindeki doktor seçiminde ortaya çıksa da genital estetikte aynı merak edilen durum mevcut.

GENİTAL ESTETİK YAYGINLAŞIRKEN DOKTOR SORUSU GÜNDEME GELİYOR

Genital estetikteki doktor seçiminde kişi öncelikle kendisini rahat hissettiği, güvendiği ve sahip olduğu sorun için detaylı bir planlama yapan hekim kimse onunla yoluna devam etmeli.

“Hangi uzmanlık alanındaki doktor?” sorusunun ise belirgin bir cevabı yok. Bir estetik cerrah uzmanlığı gereğince genital estetik operasyonlar yapabilir. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı da uzmanlığı sebebiyle genital estetik operasyonları yapabilir.

İki alandaki doktorlar da farklı disiplinler üzerinden kendi bakış açılarını geliştirdikleri için operasyonlara farklı gözlerle yaklaşabilirler. Farklı teknikler uygulanması da yine uzmanlık alanına hatta doktora göre bile değişiklik gösterir. Bundan dolayı kişinin kendi seçimini yapması ve rahat hissetmesi çok önemli.

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANI NEDEN SEÇİLMELİ?

Genital estetik operasyonlarında görünüşün düzeltilmesi kadar işlevselliğin korunması da çok fazla ön planda. Özellikle vajina daraltma gibi operasyonlarda his kaybının yaşanmaması kişinin yaşam kalitesi açısından oldukça mühim. Bu nedenle de kişiler genital estetik operasyonları için kadın hastalıkları ve doğum uzmanına gidebilirler.

Özellikle de kozmetik amaçlı yapılan genital estetik operasyonlarında sadece görüntünün değiştirileceği düşünülse de aslında işlevselliğin korunması ve eğer hastanın cinsel fonksiyonlarında bir sorun olması halinde de bu fonksiyonların düzeltilmesi amacıyla da yapılır. Böyle anlarda bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanını tercih etmek işlevsellik açısından sonuçların çok daha iyi olmasında etkili olur.

Doç. Dr. Taner Usta
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

www.drtanerusta.com
Instagram: @drtanerusta
Facebook: @drtanerusta
YouTube-drtanerusta

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön