Gerilimi tırmandıracak gelişme! ABD saldırıların sorumlusunu açıkladı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Umman Körfezi'ndeki iki petrol tankerine düzenlenen saldırıdan İran'ı sorumlu tuttuklarını söyledi.

Sabah saatlerinde Umman Denizi’nde patlayan 2 petrol tankeri hakkında açıklamada bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, patlamalardan Tahran yönetimini sorumlu tuttu. Petrol fiyatlarında yüzde 3’lük bir fiyat artışına yol açan patlamaları değerlendiren Pompeo, “ABD’nin Umman Denizi’nde meydana gelen saldırılar hakkındaki değerlendirmesi, bu saldırıların arkasında İran İslam Cumhuriyeti olduğu yönündedir” ifadelerini kullandı.

Pompeo, ABD’nin bu değerlendirmeyi istihbarat bilgileri, kullanılan silahlar, saldırının gerçekleşmesi için gereken operasyon bilgisinin seviyesi gibi pek çok noktaya dayandırarak öne sürdüğünü belirten Pompeo, konuyu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne taşınacağını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
abd adlı şeytan haksız yere her devlete saldırıyor onunla aynı dilden konuşulmalı bu saldırılar artarak abd ve ortakları olan emperyallere yapılması çok doğal
abd çekilse ordan kaza olmaz hepsi abd filmi
amerika bu patlamaları ya iran düşmanlarına karşı şantaj için kullanacak yada saldırmak için bahane olarak kullanacak. her halukarda amerikaya yarayacak patlamaları gelde inan iranın yaptığına.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler