HABER

Gezi Parkı'nda tir tir titrerken bulundu hiçbir yardımı kabul etmedi

Beyoğlu Gezi Parkı'nda çıplak ayakla duran ve titreyen kişiyi gören vatandaşlar durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Nijeryalı olduğu belirtilen kişiyi hastaneye götürmek istedi. 25-30 yaşlarındaki genç sağlık ekiplerinin hastaneye götürme teklifini reddetti.

Parkta seyyar satıcılık yapan bir çaycı üşüdüğünü düşündüğü kişiye çay ikram etmek istedi. Tir tir titrediği halde sıcak çayı da reddeden Nijeryalı gence parkın güvenlik amiri ayakkabı getirdi. Nijeryalı genç getirilen ayakkabıyı da reddederek giymek istemedi. Bunun üzerine vatandaşlar bu kişiye ayakkabıyı girdirmeye çalıştı ayakkabıyı giymeyen Nijeryalı oturduğu yerden kalkarak parktan uzaklaştı.

42df1b5a3328a87ef3c2f6f5551cee49

NE PARA, NE GİYSİ HİÇBİR YARDIM TEKLİFİNİ KABUL ETMİYOR

Nijeryalıya çay ikram etmek isteyen çaycı, Salih Salman "Daha önce bir vatandaş ona 500 lira verdi kabul etmedi, başka biri 100 lira verdi onu da kabul etmedi. Bir diğer vatandaş mağazadan ayakkabı aldı getirdi onu da giymedi ve reddetti. Verilen yiyecek ve içecekleri de kabul etmiyor" dedi.

Çıplak ayak duran gence ayakkabı getiren Gezi Parkı'nın güvenlik amiri Doğukan Bulut "Hava soğuk ve bu halde gördük devletin imkanlarını sunduk fakat kabul etmeyip reddediyor. Dün de buradaydı zaman zaman geliyor ama tüm yardımları reddediyor" diye konuştu. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 58 yorum
İpsiz sapsız mülteci çiftliğine döndük,alın bunu sınırdışı edin gitsin,ülkeye kaçak girdiği belli..
@sancar_afsin_1930 Düşmez kalkmaz bir Allah. Bakalım senin sonun nasıl olacak
Gülme komşuna gelir basina. Sende düsersin elbet bu duruma...
Ulan bu insan dır insan kim bilir ne derdi vardır mülteci diyorsun dünyada encok Türk milleti mülteci durumunda dunyanin her ülkesinde türk var
Nijerya 1800 yıllardan itibaren İngiliz sömürgesi...
bence senin gibi vicdandsizlar bu ülkenin sınırlarından atılması lazım
bunlar adamdır ya suriyelilere bakalım bir de savaştan kaçar turizmi mahveder hırsızlık yapar nijeryalılar adamdır
Adam olsa ülkesinde kalır orada bir şeyler yapmaya çalışır ülkesi için mücadele ederdi. Gelip burada parkta yatmazdı. Afrikadan veya afganistandan ülkemize beyin göçü alsak sen haklı olurdun ama şu durumda çok da konuşulacak bir şey yok gibi!
"şu Milletin hepsi adamdır, şu Milletin de hiçbiri adam değildir" diyebildigine göre sende _ Adamlığın Kitabını_ yazanlardansın. Şu garibin kimbilir ne derdi var. Sen O insanın perişan hâlini , Kendi Yoz fikirlerini alkışlatmak için kullabilecek kadar adamsın. chiquita ise daha ilginç. Binlerce Gurbetçi gitmişti Avrupa'ya. "adam olsa ülkesinde kalırdı" derken beş para etmez fikirlerin sahibi olduğunuda itiraf ediyorsun aslında
sende baya bir Suriyeli açısı var, çok mu canını yaktı? bu Suriyeliler senin.
nijeryalılar adamdır suriyelilere bakın her pisliği ülkeye soktular bunlar hep kendi halinde
Geri Dön