KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Göğüslerimi nasıl büyütebilirim? Etkili göğüs büyütme yöntemleri

  Kadınların göğüsleri genellikle 20'lerine ulaştıklarında tamamen gelişmiş olur.

  Doğal yöntemlerle göğüs büyütmek de mümkün. Ancak bunun için biraz sabır ve azim gerekiyor.

  AMELİYATSIZ GÖĞÜS BÜYÜTME YÖNTEMLERİ

  1. GÖĞÜS BÜYÜTME KREMLERİ

  Meme büyütme kremleri, göğüs dokusundaki hücre büyümesini artırmak için tasarlanmıştır. Fitoöstrojen bakımından zengin bitki özleri kullanılarak yapılan bu kremler, masajla uygulama gerektirir. Ancak genellikle bu kremleri veya serumları en az 3 ila 6 ay boyunca kesintisiz olarak kullanmak şart. Bu kremler olmadan sadece masaj yaparak da göğüslerinizi büyütebilirsiniz ancak aynı etkiyi alamayabilirsiniz. Kremler ayrıca hormonları dengelemeye de yardımcı olur.

  2. GÖĞÜS BÜYÜTME HAPLARI

  medical-1905067_1920

  Göğüs büyütme hapları, göğüs dokusuna doğal uyarım sağlayan ginseng, siyah kohosh, dong quai ve rezene tohumu gibi maddeler içerir. Kremler ile göğüsler, ihtiyaç duydukları büyüme besinlerini ciltten emerler, haplarla ise bu besinleri vücuttan alırlar. Yani iki ürün de aynı amaç için üretilmiştir ancak uygulama şekilleri farklıdır. Bu takviye haplar memelerinizin şeklini değiştirmez, ancak doğal bir gelişim sağlar. Bu haplar her ne kadar bitkisel özler içerse de hormon kontrolü ile göğüs büyütme imkanı sağladığı için kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanız önerilir.

  3. VİTAMİN ALMAK

  pill-316599_1280

  Vitaminler ve takviyeler vücudumuzda eksikliğini çektiğimiz ne varsa yerini doldurur. Reçetesiz olarak alınabilen vitaminlerin çoğunda bulunan** D vitamini

  ** meme sağlığında önemli bir rol oynamaktadır. D vitamini süt, yumurta, sakatat, balık ve bademde bulunur. Bununla birlikte güneş ışığı, D vitamininin en etkili kaynağıdır. D vitamini eksikliği, göğüslerin doğal yollarla büyümesini engeller.

  4. GÖĞÜS BÜYÜMESİNE YARDIMCI BESİNLER TÜKETMEK

  carrots-2106825_1920

  Masaj veya egzersizin dışında göğüs bedeninizi büyütmeye yardımcı olacak başka bir yöntem de doğru yemekleri yemek. Düzenli olarak tüketildiğinde, harikalar yaratacak birçok doğal yiyecek vardır. Bu gıdalar, kadınlarda östrojen ve testosteron seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur.

  • Tavuk
  • Nohut
  • Fasulye
  • Elma
  • Erik
  • Kiraz
  • Salatalık
  • Pancar
  • Ceviz
  • Kırmızı ve yeşilbiber

  DOĞAL BİTKİLER İLE GÖĞÜS BÜYÜTME

  1. ÇEMEN OTU

  Antik çağlardan beri çemen, kolesterolü düşürmekten kabızlıktan kurtulmaya ve hatta menopoz semptomlarını en aza indirmeye kadar etkili bir şifacı olmuştur. Ayrıca çemen otu göğüs büyüklüğünün artmasına yardımcı olan bitkilerden biridir. Vücuttaki doğal östrojen üretimini uyaran fitoöstrojenler içerir. Sağlıklı göğüs dokularını ve meme büyüklüğünü artırabilecek bileşiklere sahiptir. Dahası, fitoöstrojenlerin yanı sıra çemen otu, prolaktin üretimini uyarır. Bu hormon, emzirme döneminde süt üreterek annelere yardımcı olur. Çemen otu tozunu macun haline gelene kadar bir miktar suyla karıştırın. Göğüslerinize uygulayın ve nazikçe masaj yapın. Aynı zamanda, göğüs masajı için çemen otu yağı da kullanılabilir.

  2. REZENE

  vegetables-2924244_1920

  Tıpkı çemen gibi, bu bitki de vücudunuzdaki östrojen aktivitesini taklit eden östrojenik bileşikler içerir. Yüzyıllar boyunca, rezene bir kadının göğüs büyüklüğünü artırmak ve emziren annelerin süt üretiminde yardımcı olmak için kullanılmıştır. Rezeneyi vücut losyonunuza ekleyip günde 2 defa memelerinize masaj yapabilirsiniz.

  3. KIRMIZI YONCA

  Bilimsel adı Trifolium pratense olan kırmızı yonca, östrojen gibi davranabilen ve suda çözünebilen kimyasal bitkilerden biridir. Kırmızı yonca izoflavonlar ve genistein olarak adlandırılan güçlü bir fitoöstrojen içerir. Bu güçlü fitoöstrojen, göğüslerdeki östradiol reseptörlerini bağlar, böylece meme büyümesini destekler ve kup boyutunu artırmaya yardımcı olur.

  GÖĞÜS MASAJLARI İLE GÖĞÜS BÜYÜTME

  Göğüsler çoğunlukla yağ dokularından ve yağlardan oluşur. Her ikisi de uyarılmaya duyarlıdır. Göğüslerinize masaj yaparak, aslında destekleyici dokuları ve lenf dolaşımını uyarmış olursunuz, bu da göğüslerin sıkılığına ve şekline neden olan birçok olumlu etkiyi tetikler. Bu işlemi mümkünse, masaj yağı veya göğüs kremi ile yapın. Eğer hamileyseniz veya cildiniz çok hassassa bu masaj tekniklerini uygulamaktan kaçının.

  1. CHI MASAJI

  Chi meme masajı oldukça etkilidir çünkü çift amaçlı bir hizmet sunar; masaj ve akupunktur. Masaj göğsünüzün etrafındaki chi enerjisi akışı ile basınç noktalarınıza etki ederken kan dolaşımını ve prolaktin akışını artırmaya da yardımcı olur.

  • Bunun için, ellerini göğüslerinizin üzerine koyun ve parmak uçlarınızla ufak baskılar uygulayın.
  • Göğüslerinizi içe doğru dairesel dönüşlerle hareket ettirin. (Bir dekolte oluşturmaya çalışır gibi)
  • Sonra aşağı ve dışarı (birbirinden uzağa) yukarı ve tekrar birbirlerine doğru hareket ettirin. Böylece tam bir dönüş yapmış olacaksınız. Bu masajı günden 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

  2. REIKI GÖĞÜS MASAJI

  Reiki, Japonca'da ruhsal yaşam enerjisi demektir. Masaj, göğüslerinize giden kan akışını hızlandırarak ve boyutunu artırmaya yardımcı olur. Birçok kadın bu masajı göğüslerinin şeklini de düzeltmek için uygular.

  • Rahat olduğunuz bir pozisyon alın.
  • Avuçlarınızı göğüslerinizin üzerine koyun.
  • Her memeyi dairesel hareketlerle ovmaya başlayın. Sağ eliniz saat yönünde ve sol eliniz saat yönünün tersine olacak şekilde ovun.
  • İçe doğru olan hareketleri yaparken, göğüslerinize aşağı doğru bastırın.
  • Her iki göğsün de aynı anda hareket ettiğinden emin olmalısınız.

  Sonuç alabilmek için 300 rotasyon yapmalısınız. Ancak ilk birkaç masaj seansında daha az sayıda yapabilirsiniz. Zamanla kollarınız da bu masaja alışacaktır.

  GÖĞÜS BÜYÜTME EGZERSİZLERİ

  Masaj haricinde egzersiz yapmak da hem göğüslerinizi büyütmek hem de genel vücut sağlığınıza katkıda bulunmak açısından oldukça etkilidir. Ancak aşağıdaki hareketleri yapmaya başlamadan önce mutlaka birkaç ısınma hareketi yapmalısınız.

  1. ŞINAV

  Şınav çekmek, göğüs bölgenizi çalıştırmanın en geleneksel yoludur. Her iki avucunuzu yere, her iki kol ve ayaklarınızı omuz genişliğinde olacak şekilde yerleştirin. Dirseğinizi bükerek kendinizi önce aşağı, sonra tekrar yukarı itin.

  2. DUVAR ŞINAVI

  Bu, normal şınavla benzer bir hareket ancak zemin yerine duvarı kullanıyorsunuz. Bir duvarın karşısına geçin ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açarak duvardan biraz uzağa yerleştirin. Sonra avuç içlerinizi duvara yaslayın ve duvarı iter gibi dirseklerinizi bükerek yaklaşın. Sonra dirseklerinizi tekrar düz konuma getirerek duvardan uzaklaşın.

  3. DUMBBELL GÖĞÜS İTİŞİ

  Bu hareket için dumbbell’a ihtiyacınız olacak. 8 - 12 tekrardan oluşan 3 set için rahatça kaldırabileceğiniz iki dumbell alın.

  • Eğimli bir spor sehpanız varsa bunu kullanabilirsiniz. Yoksa, yere de uzanabilirsiniz ancak birkaç yastıkla sırtınızı ve boynunuzu desteklemelisiniz.
  • Uzanın ve ağırlıkları iki yanınızda tutun. Sonra, iki ucunu birbirine değecek şekilde ağırlıkları göğsünüze doğru kaldırın ve kollarınızı düzleştirin. (Avuç içleri birbirine bakacak.)
  • Ağırlıkları yavaşça indirdikten sonra hareketi tekrarlayın. Bu egzersizi haftada 2 veya 3 kez yapabilirsiniz.
   Vitrin


  En Çok Aranan Haberler