HABER

Gökçek’ten seğmen sürprizi

Melih Gökçek, resepsiyonda konukları seğmen kıyafetiyle karşıladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından, Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 90. yıldönümü dolasıyla resepsiyon verildi. Resepsiyonda Gökçek, giydiği seğmen giysisi, eşi Nevin Gökçek ise giydiği bindallı ile konukları karşıladı.

Sheraton Otel’de düzenlenen resepsiyonda konuşma yapan Gökçek, günün anlam ve önemini belirterek, Atatürk’ün 90 yıl önce Ankara’ya ayak bastığını hatırlattı. Gökçek, 27 Aralık’ta pek çok etkinlik düzenlendiğini, Ankara Valiliği’ninde Ulus’taki tarihi valilik binasını restore ederek, hizmete açtığını anımsattı. Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde, resepsiyona, meclis üyelerinden erkeklerin “seğmen”, kadınların ise “bindallı” giysisiyle katılma kararı alındığını söyledi.

Ankara Valisi Kemal Önal da Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 90. yıldönümü resepsiyonuna, Gökçek ve eşi Nevin Gökçek’in folklorik giysilerle gelmesinin geceye daha farklı bir anlam verdiğini belirterek, “Orijinal bir fikir, güzel giysi tablosu oluşturulmuş” dedi.

Resepsiyonda, Atatürk’ün Ankara’ya gelişine ilişkin belgesel film sunuldu. Başkan Gökçek, seğmen giysisi giymiş belediye meclis üyeleri ve kimi belediye başkanlarıyla uzun süre Ankara havası oynarken, eşi Nevin Gökçek ise sahnenin yanındaki platformdan oyuna eşlik etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön