KADIN

Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir?

Göz altı morlukları nasıl tedavi edilir?

Uzmanlar yanıtlıyor...

Göz altı morluklarınızdan şikayetçi misiniz? Genetik sebeplerin yanı sıra uykusuzluk, uzun süre bilgisayar ekranına bakarak çalışma ve alkol alımının da neden olduğu morluklar, kısa sürede tedavi edilebiliyor. Dr. Emre Çiçek, göz altı morluklarının nasıl tedavi edildiğini şöyle anlatıyor:

"Göz altı morluklarının tedavisinde, şu anda dünyada mevcut 3 tane sistem vardır. Bunlar; göz altı peeling teknolojisi, göz altı ışık dolguları teknolojisi, göz altına uygulanan franksiyonel lazel teknolojileridir.

Dolgular ve lazer uygulamaları tek seansta etkili olurken, göz altı peeling teknolojisi 15 gün arayla yapılan 4 seansta etki göstermektedir. Göz altı peeling teknolojisi ve dolgu teknolojisi sonrasında gündelik işlerinizi aksatmazken, lazer tedavisi sonrasında yaklaşık 5 gün, günlük işler aksatılabilir.

Bu teknolojilerin hepsiyle göz altı morluklarınızı çok başarılı bir şekilde tedavi ettirebilirsiniz.

[Nasıl TV - Göz altı morlukları hangi yöntemlerle tedavi edilebilir?](http://www.nasil.tv/Goz-alti-morluklari-hangi-yontemlerle-tedavi-edilebilir)

Göz altı morluklarını önlemek için ise sigara ve alkol kullanımının sınırlandırılmasını önermekteyiz. Özellikle uyku problemi çeken insanların, uykusuzluk probleminin tedavi edilmesi ve düzenli uyku çekmeleri, bunun yanı sıra spor yapmaları gerekmektedir.

Göz altı morluğu olan insanlar, monitör ve televizyon karşısında fazla vakit geçirmemelidir. Günün belirli saatlerinde ekran olmayan karanlık yerlerde gözlerini dinlendirebilirler."

[Nasıl TV - Göz altı morluklarını önlemek için nelere dikkat edilmelidir?](http://www.nasil.tv/Goz-alti-morluklarini-onlemek-icin-nelere-dikkat-edilmelidir)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön