Göz kapağı estetiğiyle etkileyici bakışlar

Yüz çevremizin en etkileyici noktalarından biridir gözlerimiz. Parlak bakışlar kendimizi hem pozitif anlamda iyi hissettirmekle kalmaz hem de daha genç bakışlara sahip olmamızı sağlar. Aksi ise suratımızda yorgun bir ifade oluşmasına sebep olur. Bunun çözüm yolu ise çok basit! Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Çiğdem Ünal, bu anlamda sorunlarımıza çözüm bulacak göz kapağı estetiği hakkında detaylı bilgiler sundu.

Göz kapağı estetiğiyle etkileyici bakışlar

Göz kapakları her zaman bir üst ve bir alt anatomik unite olan kaş, yanaklar ve daha sonra da tüm yüz çevresi ile birlikte değerlendirilmeli.

GENÇ VE AYDINLIK BAKIŞLAR

Üst göz kapağı- kaş arası mesafenin çok kısa olması halinde üst göz kapağı sarkması olan kişilerde üst göz kapağı estetiğine normal anatomiyi koruyabilmek adına kaş asma da yapılması gerekebilir. Bu sayede daha genç ve aydınlık bakışlara sahip olabilirsiniz.

YAŞ ALDIKÇA ALT GÖZ KAPAĞI- YANAK MESAFESİ UZAR

Alt göz kapağı ise her zaman yanakla beraber değelendirilmelidir. Yaş geçtikçe alt göz kapağı -yanak arası mesafe uzar.

Bazı kişilerde torbalanmalar, bazı kişilerde ise göz yaşı oluğunun fazla belirgileşmesi, alt göz kapağının yanağa doğru, yanağın da çene alt kısmına doğru sarkması çok sık görülür.

İşte bu nedenle alt göz kapağı ameliyatı yapılırken muhakkak yanak da değerlendirilir. Çünkü alt göz kapağı için yapılan kesiden yanak sarkmalarına da müdahale etmek mümkün.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KOMBİNE ORTA YÜZ GERME AMELİYATI

Alt göz kapağı ameliyatı sırasında yanak dokusunun da eski formuna kavuşturulacak şekilde olması gereken vektörde anatomik yerine geri getrilmesine “orta yüz germe” ameliyatı olarak isimlendirilir.

Bir alt göz kapağı ameliyatında alt kapak kirpik hattı- yanak arası mesafenin daraltılması orta yüz germe ameliyatıyla sağlanır. Alt göz kapağı ameliyatı sırasında alt kapak- yanak geçişindeki gözyaşı oluğu belirginleşmesi de giderilir.

YORGUN İFADENİZİ DEĞİŞTİRİN

Alt göz kapağı ve üst göz kapağı ameliyatı yorgun ifadeyi değiştirir. Orta yüz germe ameliyatı ile kombine edildiğinde ortalama 10 yaş kadar gençleşme sağlanabilir.

Bu ameliyatların ortalama 10-15 sene kadar her bireye göre değişecek şekilde uzun dönem kalıcılığı vardır. Botox ve dolgular gibi sık aralıklarla tekrarlanma söz konusu değil.

Bu nedenle daha kalıcı ve doğal çözümler isteyen kişilerde hem fonksiyonel hem de estetik kazanımı olan ameliyatları tercih ediyoruz.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı
Doç. Dr. Çiğdem Ünal
www.drcigdemunal.com
Instagram: @drcigdemunal
Facebook: @drcigdemunal

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler