Atilla Taş tutuklandı

FETÖ davasından aldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için gözaltına alınan Atilla Taş tutuklandı. Polis eşliğinde asansöre binen Taş kendisine soru soran gazetecilere ise "Yarın 10 Kasım Atamı saygıyla anıyorum" diye cevap verdi. Taş, Metris Cezaevi'ne gönderildi. İstinaf Mahkemesi, Atilla Taş'a yerel mahkemenin verdiği 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasını onamıştı.

Şarkıcı Atilla Taş'ın, 'FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan çarptırıldığı 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasının infazı için gözaltına alındığı belirtildi.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na götürülen Atilla Taş'ın, buradaki işlemlerinin ardırdan cezaevine gönderildiği bildirildi.

Taş'ın Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne götürüldüğünü duyuran akademisyen Yaman Akdeniz, "Mahkemeden gündelik takip ediyorduk, kapıya gelmelerine gerek yoktu" ifadesini kullandı.

'VATAN SAĞ OLSUN'

Öte yandan Sözcü'nün aktardığına göre Atilla Taş Adliye'ye geldiğinde "Vatan sağ olsun" yorumunda bulundu.

Sözcü'ye konuşan Yaman Akdeniz, "Atilla zaten teslim olacaktı. Kararda ne yazdığını bilmediğimden net bir şey söyleyemiyorum ama denetimli serbestlikten yararlanması lazım. Kısa bir süre kalıp çıkabilir. Kalan cezasının tamamını yatmayacak tahminen. Ama 24 saat içinde Türkiye'de her şey değişebiliyor" dedi.

Atilla Taş, FETÖ'ye yönelik medya yapılanması davası kapsamında tutuklanarak 14 ay cezaevinde kalmıştı.

Taş, yargılandığı davada Mart ayında 'FETÖ'nün hiyerarşik yapısına dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' suçundan 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

7ef071f01839f4eb2508e849cc16fe16

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 62 yorum
vatan severler içerde vatan hainleri mecliste
seni gidi hamçökelek
bu adamda ne çekti be
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler