Gözlerimizi dolduran görüntü: Bebek gorilin inanılmaz doğum hikayesi

Gözlerimizi dolduran görüntüler, yavru gorilciğin hayata bilim sayesinde tutunmasını gösteriyor. Sevimlilik abidesi yeni sezaryenli goril ile tanışın.

Gözlerimizi dolduran görüntü: Bebek gorilin inanılmaz doğum hikayesi

Bilimi dünyadaki tek bir tür için kullanırsanız, sonuçları felaket olur. Eğer sadece insanların sağlıklı olması ve doğadan faydalanması için bilim kullanılsaydı, insanlığın ömür tahmin edilenden daha kısa olurdu. Küçük dünyamızı paylaştığımız cqanlı türlerinin tamamı, dünyanın varlığını korumada en az bizim kadar etkili zira. Sadece arıları çekip doğadan koparıp yok etseniz bile dünyadaki yaşamın kısa sürede tükeneceğini öne sürüyordu Albert Einstein. Bu nedenledir ki bilim insanları bizim için uğraştıkları kadar hayvanlar ve bitkiler için de uğraşmayı seçiyor. Hayvanların hayatta kalması, doğaya tutunması, yaşadığı floranın bir parçası olarak yaşamaya devam etmesi, insanların yaşayabilmesi için de büyük öneme sahip. Bir yandan ilaç ve kozmetik testlerini üzerlerinde yapıp canlarını yaktığımız, onulmaz zararlar verdiğimiz hayvanları bir yandan da korumayı ve onların yok olmasını engellemeyi bilmeliyiz. Onlara çok şey borçluyuz.

Videoda gördüğünüz bebek gorilcik, bunun önemli bir örneği. Gorilciğin doğumu sırasında anne goril birçok sorunla karşılaşıyor. Bu nedenle sevgili bebek goril için en uygun doğumun sezaryen olduğuna karar veriliyor. İşler hem annenin hem de yavrunun hayatını kaybetmesi noktasına ilerlerken yapılan sezaryen doğum ile ikisi de kurtuluyor. Bu müthiş görüntüler hem günümüzü şenlendirdi, hem bizi biraz duygulandırdı, hem de inanılmaz bir hayat dersi almamızı sağladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler