Gözyaşı Mucizevi Bir Sıvıymış!

Her ağladığınızda gözünüzden sadece su aktığını düşünüyorsanız DÜŞÜNMEYİ BIRAKIN! Korkudan ya da mutluluktan ağladığınızda her şey o kadar çok değişip farklılaşıyor ki...

Gözyaşı Mucizevi Bir Sıvıymış!

Fotoğraf sanatçısı Rose-Lynn Fisher sevinç, korku ve acının gözyaşlarını fotoğrafladı ve bunu kitap haline getirdi.

2010 yılında 'bal arısı' adı verilen tamamen özel bir ışıkla çektiği gözyaşlarını kitaplaştırdı. Güçlü tarama elektron mikroskopları kullanarak çıplak gözle görülmeyecek gözyaşı moleküllerini görüntüledi.


Bu karede mutluluktan ağlarken gözyaşımızın moleküllerini görüyorsunuz.

Gözyaşı Topografyası adı verilen projede binlerce kez arı gözü objektiflerle büyütülmüş damlaların ruh halimize göre değiştiğini görebiliyoruz.


Bu fotoğrafta keder ile akmış gözyaşının moleküllerinin mutluluktan ağlayan birisine göre ne kadar değişik olduğunu görebilirsiniz.

5 yıl önce projeye kendi hastalığı döneminde çok gözyaşı dökmesi üzerine başladığını belirten fotoğrafçı '' Kalça kemiğimden alınan bir kemik çok canımı yakıyor ve psikolojimi çok fazla bozuyordu. Biran önce iyileşmek ve hayatıma geri dönmek istiyordum. İşte o dönemlerde sıkça ağlamam aklıma bana bu proje fikrini getirdi. Hem duygularımdaki değişiklik nedeniyle elimde bolca gözyaşım vardı hem de kendi işimi hastalığımla bir araya getirerek devam ettirebileceğimi düşündüm. Sonuç tahmin ettiğimden daha şaşırtıcı ve muhteşem oldu' dedi.


Bitişlerin ardından dökülen gözyaşının molekül fotoğrafı

Her duygu durumu değişikliğinde ya da soğan doğrarken farklı hallerde olduğunu düşünen ve aklına gözyaşlarının etkilenip etkilenmediği takılan sanatçı çözümü gözyaşlarını incelemekte bulmuş.


İşte size soğan doğrarken döktüğünüz gözyaşlarının fotoğrafı...


Değişimin gözyaşı


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler