Alıç Meyve Haberleri

Alıç ile ne yapılır, nasıl tüketilir? Alıçtan neler yapılabilir? İşte faydaları

Alıç ile neler yapılabileceği merak ediliyor. Uzak doğu ve Çin’de yetişen ülkemizde de yaygın olarak tüketilen alıç pek çok faydası ile biliniyor. Alıç meyvesi MasterChef programında kullanılmasının ardından gündemde yer aldı. Meyve olarak tüketilebilen alıç, farklı şekillerde de tüketime uygundur. Peki, Alıç ile ne yapılır, nasıl tüketilir? Alıçtan neler yapılabilir?

Haber 03-10-2023 23:52

Yeni ve farklı bir lezzet isteyenlerin tercihi en iyi marmelat çeşitleri

Kahvaltı, pek çok kişi için günün en güzel öğünü. Bir de sofrada marmelat gibi bu öğünü taçlandıran lezzetler varsa o masadan kalkmak bir hayli zor. Siz de kahvaltı sofranızdan marmelatı eksik etmiyorsanız harika bir listeyle karşınızdayız. Gelin; doğal, katkısız, şekerli ve şeker ilavesiz marmelatların yer aldığı listemizi hep birlikte inceleyelim!

Yemek 10-05-2023 16:09

Alıç nasıl tüketilir, kırmızı alıç yenir mi? Alıç meyvesi günde ne kadar yenmeli, çekirdeği nasıl tüketilir?

Birbirinden faydalı meyveler mevsiminde tüketilerek vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerali alması sağlanabilir. Uzak doğu ve Çin’de yetişen ve günümüzde ülkemizde de yaygın olarak tüketilen alıç pek çok faydası ile bilinir. Meyve olarak tüketilebilen alıç, farklı şekillerde de tüketime uygundur. Sonbahar mevsiminde taze olarak alıç bulmak mümkündür. Diğer mevsimlerde ise kurutulmuş şekilde alıç bulunabilir. Peki, alıç çekirdeği yenir mi?

Haber 09-12-2022 17:19

Bu meyve şifa dağıtıyor ama fazla yenildiğinde hastanelik ediyor! Alıç meyvesinin bilinmeyen zararları

Sebze ve meyveler bizi hastalıklardan korumak için önem taşıyorlar. Ancak bazı yiyecekler var ki bunların yenmesine oldukça dikkat etmek gerekiyor. Daha faydalı olduğunu düşünerek fazla yemek veya çekirdeklerini de yutmak hastalıklara neden oluyor. Uzmanlar alıç meyvesi hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 05-10-2022 14:08

Alıç Meyve

Alıç Meyve Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Alıç Meyve Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Adeta kalp ilacı, yaşlanmayı önlüyor, direnci artırıyor... Türkiye'nin en değerli meyvelerinden

Uzun yıllardır sağlık alanında kullanılan alıç meyvesinin değeri yeni yeni anlaşılıyor. Bol meyve veren bereketli bir bitki olan alıç, faydalarıyla şaşırtıyor. İbni Sina’nın reçetelerinde de yer alan alıç, geleneksel tıpta çok kullanılıyor. Yüksek tansiyon, kalp gibi rahatsızlıkların yanı sıra Alıç meyvesi doğal bir idrar söktürücüdür. Alıç bağışıklığı güçlendiren güçlü bir antioksidandır. Alıç meyvesi ve alıç faydaları...

Haber 17-08-2022 09:21