Zayıflama Haberleri

Karaciğeri tertemiz, karnı dümdüz yapıyor! Bağırsaklardaki tüm atık maddeleri temizliyor

Sağlıklı bir yaşam için vücudumuzun iç temizliği büyük önem taşır. Bunun için beslenme alışkanlıklarımızın yanı sıra düzenli olarak detoks yapmak da önemlidir. Detoks yapmanın en etkili yollarından biri karaciğer ve bağırsakların doğal temizliğini desteklemektir. İşte tam da bu noktada bu kür tarifi karaciğer ve bağırsaklarınızı tertemiz yapmaya yardımcı olur.

Kadin 16-02-2024 15:55

'3 ayda 30 kilo verdirdiğim danışanıma uyguladığım tarif'! Şişkinlik ve ödemden eser kalmıyor

Birçok kişinin kilo verme sürecinde kullandığı stratejiler ve elde ettikleri sonuçlar her zaman dikkat çekici oluyor. Özellikle sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü hakkında bilgi edinmek isteyenler için bu tür içerikler oldukça yol gösterici oluyor. Diyetisyen Büşra Çalışkan '3 ayda 30 kilo verdirdiğim danışanıma uyguladığım tarif' başlığı altında şişkinlik ve ödemden eser bırakmayan kür yapımını paylaştı.

Kadin 13-02-2024 15:56

İştahı anında kesen mucizevi kür! Yemekten yarım saat önce bir bardak tüketmek yetiyor

İştah kontrolü sağlamak, kilo yönetimi ve sağlıklı beslenme için önemlidir. Yemekten önce tüketilen bir bardak mucizevi kür, iştahı anında keserek kontrollü bir şekilde yeme alışkanlıklarını destekler. Bu mucizevi kürü yemeklerden yarım saat önce tüketmek, iştahı bastırır ve fazla yeme eğilimini azaltır. Sağlıklı bir diyet ve aktif bir yaşam tarzıyla birlikte düzenli olarak kullanıldığında, bu kür kilo kontrolüne katkıda bulunabilir ve daha sağlıklı bir yaşam tarzını destekleyebilir.

Kadin 12-02-2024 15:55

Günde 10 öğün yemek yemeniz gerekebilir! Uzmanlar 'kilo vermeye çalışanlar denemeli' diyerek açıkladı

Sağlıklı ve düzenli beslenmenin olmazsa olmazının günde 3 öğün sağlıklı yiyecekler tüketmek olduğu herkes tarafından artık net bir şekilde bilinirken bazı diyetisyenler ezber bozan bir rapor paylaştı. Buna göre; bazı insanların özellikle de kilo vermeye alışanların günde 6 ila 10 öğün yemek yemeyi denemesi gerekiyor. Uzmanlar, daha sık ama daha küçük öğünler tüketmelerinin bazıları için daha iyi olabileceğini belirtiyor. Daha sık yemek yemenin metabolizmayı uyardığı da vurgulanıyor.

Kadin 12-02-2024 10:05

Zayıflama

Zayıflama Hakkındaki Haberler Mynet'te. Zayıflama Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sabah aç karna tüketildiğinde cayır cayır yağ yakıyor! '1 ayda 10 kilo verdirdiğim danışanıma uyguladığım tarif'

Kişilerin kilo verme süreçlerinde deneyimledikleri yöntemler ve elde ettikleri sonuçlar daima ilgi çeki oluyor. Özellikle sağlıklı beslenme ve kilo kontrolü konularında bilgi edinmek isteyenler için bu tarz içerikler oldukça değerlidir. Diyetisyen Hatice Nur Ege '1 ayda 10 kilo verdirdiğim danışanıma uyguladığım tarif' başlığı altında cayır cayır yağ yakan o karışımı paylaştı.

Kadin 07-02-2024 16:07

'Kilo verdikten sonra tanınmaz hale geldiğimi söylüyorlar' Görenler şaşkına döndü 'Aynı kişi olduğuna inanmayı reddediyorum'

Kilo vermek ve bambaşka bir görünüme sahip olmak pek çok kişinin hayali. Bu uzun yolculukta sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz gibi detaylara özellikle dikkat etmek gerekiyor. Ancak uzun olduğu kadar zorlu da olan yolculukta insanlar bazen ilham verici hikayelere de ihtiyaç duyabiliyor. O hikayelerden birinin sahibi de Kanada'da yaşayan Ashley Gertley. Ashley, sosyal medyada 1 yılda 38 kilo vermesi sonucu yüzünde gerçekleşen değişimi öncesi/sonrası görüntüleriyle paylaşmasıyla viral oldu.

Kadin 06-02-2024 17:15

Sabah kahvaltı etmeyenleri üzecek haber! Daha çok kilo alıyorlar... 'En sağlıklı saat 08.11'

Kahvaltı öğününün önemi ve hangi saatlerde yapılmasının daha sağlıklı olduğu konularında açıklamada bulunan Uzman Diyetisyen Sevgi Yavuz, kahvaltı öğününü atlayanları üzecek bilgiyi paylaştı. Yavuz, “Sabahları kahvaltıyı atlayanlar daha çok kilo alıyor” diyerek açıkladı.

Kadin 05-02-2024 15:14

Farkında bile olmadan kilo verdiler! Hem egzersiz yapıyor gibi hem yapmıyor gibi... Gündelik işlerle kalori yakmanın 9 formülü

Sağlıklı bir şekilde kalori yakıp kilo vermek için egzersiz yakmak gerektiği herkesçe biliniyor. Fakat kilo vermek isteyen pek çok kişi, kalori yakmak adına düzenli egzersiz yapmak için ilk adımı bir türlü atamayabiliyor. Ancak araştırmalar farkında bile olmadan kalori yaktırabilecek bazı aktiviteleri ve şaşırtıcı sonuçları ortaya çıkardı. İşte gündelik ev işleriyle hiç anlamadan kolayca kalori yakabileceğiniz o yöntemler...

Kadin 02-02-2024 15:01

4 ayda yaşadığı değişimi paylaştı, yorum yağdı! 'Bunu nasıl yaptın?' Israrlara dayanamayıp sırrını anlattı 'Süper mutsuzken şimdi süper özgüvenliyim'

Kilo verip zayıflama ve çok daha fit görünen bir vücuda kavuşma öyküleri, bu yolculuğa başlamak isteyen pek çok kişi için ilham verici olabiliyor. Sosyal medyada paylaşımlar yapan 27 yaşındaki Miami'li bir anne de takipçilerine motivasyon sağlayan kişilerden bir tanesi. Sadece 4 ayda yaşadığı değişimi paylaşmasıyla sırrını öğrenmek isteyen pek çok takipçisi bunu anlatması için yorum yaptı. 27 yaşındaki anne, daha sıkı bir karna kavuşmasına yardımcı olan rutinini takipçilerine anlattı.

Kadin 02-02-2024 10:14

'Makarna yiyerek 18 kilo verdim' 15 dakikada tek tavada hazırlıyor

Bir sosyal medya içerik üreticisi TikTok'ta paylaştığı tariflerle sağlıklı yemeklerin lezzetli olabileceğini söylüyor. Makarna yiyerek 18 kilo verdiğini anlatan kadın, özellikle çok güvendiği bir tarifi paylaştı. Tarif, 15 dakikada ve tek tavada hazırlanıyor.

Kadin 01-02-2024 16:34

Yemek yerken zayıflatıyor! Çiğneme sayısı... Paylaştığı yöntemle 15 kilo verdi 'Sosyetik gibi davranıyorum'

Kilo vermek ve zayıflamak için sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra uzmanlar çiğneme sayısının da önemli olduğuna vurgu yapıyor. Buna göre her lokmayı belirli sayıda çiğnemek gerekiyor. Uzmanların buna dair açıklamaları ve araştırmaların yanı sıra bir sosyal medya fenomeni de egzersizden nefret etmesine rağmen yemek yeme tarzındaki değişiklikle nasıl 15 kilo verdiğini paylaştı. Yavaş yemek yediğinde doyduğunu hissettiğini söyleyen fenomen, 'Yüksek sosyeteye mensup gibi davranın' dedi.

Kadin 01-02-2024 12:13

'Herkesin yapabileceği iki basit değişiklikle 30 kilo verdim' Doğumdan 12 ay sonra vücudu tamamen değişti

Zayıflamak ve fit bir vücuda kavuşmak için doğru beslenme alışkanlıklarına yönelmek ve aksatmadan egzersiz yapmak çok önemli. Bunun yanında pek çok kadın doğum kilolarını verememekten de şikayetçi. 26 yaşındaki bir anne, zor bir hamilelik geçirdikten sonra 12 ayda vücudunu nasıl tamamen bir farklı bir görünüme soktuğunu anlattı. Üstelik bunun için sadece herkesin yapabileceği iki basit değişiklik yapmıştı. Genç kadın bu sürede 30 kilo verdi.

Kadin 01-02-2024 10:48

Spor salonuna parası yetmeyince bu yöntemi buldu! Hem 37 bin TL tasarruf etti hem inanılmaz bir değişim yaşadı 'En tuhaf kısmı...'

Zayıflamaya karar veren pek çok kişi sağlıklı ve dengeli beslenmesi ve düzenli egzersiz yapması gerektiğini biliyor. Ancak bazen bazıları da egzersiz için spor salonuna gitmesi gerektiğini düşünüp bunu da maddi olarak karşılayamayacağını fark edince tüm bu önemli yolculuktan bir çırpıda vazgeçiyor. Ancak İngiltere'de yaşayan 26 yaşındaki iki çocuk annesi bir kadın bunu yapmadı. Spor salonu ücretini karşılayamayınca ilginç bir yöntem buldu, hem tasarruf etti hem de inanılmaz bir değişim yaşadı.

Kadin 31-01-2024 17:36

'Hiçbir şey yapmadım sadece taşındım ve 22 kilo verdim' 6 aydan kısa sürede hayatı değişti! 'Hiç fark etmemiştim'

Kilo verip daha sağlıklı hem de daha fit bir vücuda sahip olmak pek çok kişinin kişisel hedefleri arasında. Bunun için sağlıklı beslenme ve düzenlik egzersiz de ilk kural. Bu büyük çaba gerektiren yolculukta kilo verme hikayeleri dinlemek de yararlı olabiliyor. Ancak ABD'li bir kadın hiçbir çaba sarf etmeden nasıl 22 kilo verdiğini anlatmasıyla sosyal medyada herkesi şoke etti. Kadının bunun için yaptığı tek şey ise taşınmak oldu. İşte 6 aydan kısa sürede hayatını değiştiren o dönüşüm öyküsü...

Kadin 31-01-2024 16:29

'Bu hatayı yapmayın, kadınlar arasında dolaşan bir efsane' Fark etmesiyle hayatı değişti! Yıllar içindeki değişimi ağızları açık bıraktı

Kilo vermek ve fit olmak pek çok kişinin hayali. Bunun için öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmeye, düzenli egzersize odaklanmak gerektiği uzmanlarca sık sık vurgulanıyor. Ancak bazılarına göre bunun da yöntemleri var. Sosyal medyada fitness tavsiyeleri veren 44 yaşındaki Shannon Collins 'kadınlar arasında yaygın olarak dolaşan bir efsanenin' doğru olmadığını söylerken odaklanmasıyla hayatını değiştiren o şeyi paylaştı. Collins "Lütfen bu hatayı yapmayın. Bunu çok görüyorum" dedi.

Kadin 31-01-2024 10:17

Ne yapsam kilo veremiyorum diyorsanız dikkat! Kilo verememenin 9 önemli nedeni

Kilo verme süreci herkes için farklılık gösterir. Bu süreçte bazen beklenen sonuçları elde etmek zor olabilir. Eğer "Ne yapsam kilo veremiyorum" diyorsanız, kilo verememenizin altında yatan bazı önemli nedenleri gözden geçirmek önemlidir. Kilo verme konusunda karşılaşılan yaygın sorunları ve kilo verememenin 9 önemli nedenini haberimizde derledik.

Kadin 30-01-2024 12:09

Saniyeler içinde yaptı! 'Geçen yıla kadar fark etmemiştim' Gerçeği böyle ifşa etti, sosyal medya yıkıldı

Kilo verip fit bir görünüme kavuşma yolculuğunda ilham verici hikayeler dinlemek ve okumak herkesin motive eder. Ancak sosyal medyaya girdiğinizde sürekli kusursuz fiziğe sahip insanlar, düz karınlar görmek ve buna ulaşmanın imkansız olduğunu düşünmek de motivasyon kırabilir. Instagram'da çok sayıda takipçisi olan ve fitness tavsiyeleri paylaşan Liv diğer adıyla Liv Livin Life, paylaşımlarıyla gerçekleri ortaya serdi. Saniyeler içinde çektiği fotoğraflardaki büyük fark, çok dikkat çekti.

Kadin 29-01-2024 16:45

Pizza yemeye devam etti... 1 yılda 45 kilo verdi! O fotoğrafı görünce neye uğradığını şaşırdı 'Kendimi tanıyamadım'

Kilo vermek, sağlıklı bir şekilde zayıflamak ve fit bir görünüme sahip olabilmek pek çoklarının hayali. Bunu doğru beslenerek ve düzenli egzersiz yaparak başarabilenlerin hikayeleri ise ilham verici olabiliyor. Bu kişilerden biri de Mayra Wendolyne. Mayra, en sevdiği yiyeceklerin düşük karbonhidratlı versiyonlarını hazırlayıp düzenli egzersizle 1 yılda 45 kilo verdi. Çocukluğu boyunca kilo şikayeti olan kadın, çektiği bir fotoğrafı görünce nasıl şaşırdığını ve hızla harekete geçtiğini anlattı.

Kadin 29-01-2024 10:20

'44 yaşındayım ve bunun sayesinde 6 ayda kolayca 30 kilo verdim' Çok basit bir şeyi değiştirdi, tüm hayatı değişti! Gören herkes sırrını sordu

Kilo vermek için en doğru yöntemin sağlıklı beslenme, sağlıklı yaşam ve düzenli egzersiz olduğu artık herkesce biliniyor. Fazla kilolarından şikayetçi olan pek çokları bu yolculuğa başlamadan önce ilk adımı nasıl atacağını kestiremeyebiliyor. Elbette en doğru yöntem uzmanlardan destek almak fakat ilham verici hikayeler de motivasyon için önemli. O hikayelerden biri de İngiltere'den Rachael Sacerdoti adlı 44 yaşındaki 3 çocuk annesi kadına ait. Sacerdoti, 6 ayda nasıl 30 kilo verdiğini anlattı.

Kadin 26-01-2024 10:08

Dizisi ortalığı kasıp kavuruyor, meyvesi 8 haftada incecik yapıyor! Her gün yiyip yağlarından kurtuldular: Kusursuz bir bel için...

Kızılcık Şerbeti dizisi televizyonların ilgiyle izlenen dizilerinden biri olmaya devam ederken ismindeki kızılcık meyvesinin de hiç bilinmeyen bir faydası ortaya çıktı. Yaygın sağlık problemlerinden olan yağlı karaciğer hastalığının Türkiye’de her 2 kişiden 1'inde görüldüğünü belirten Dr. Öğr. Üyesi Merve Bayram “Kızılcık meyvesiyle yaptığımız 8 haftalık çalışma sonucunda, kızılcık meyvesinin tüketiminin vücut ağırlığını, vücut yağ oranını ve bel çevresindeki yağlanmayı azalttığını gördük” dedi.

Kadin 25-01-2024 12:51

'2024'te kilo vermek için daha az yemek yerine daha fazla yemeniz gereken 3 yiyecek' Zayıflamak isteyenler için paylaştı

Kilo vermek pek çoklarının 2024 yılı için yeni yıl hedefleri arasında! Uzmanlar bunun için sağlıklı beslenme ve düzenli egzersiz yapmaktan şaşmamak gerektiğini sık sık vurguluyor. Ancak kilo vermeye karar verip de ilk adımı atmak isteyenler çoğu zaman ne yiyeceklerine ve ne kadar yiyeceklerine karar veremiyor. ABD'li bir diyetisyen sosyal medya hesabından 'daha az yemeye çalışmak yerine, hedefi 2024'te kilo vermek olanların daha fazla yemesini istediği üç yiyeceği' paylaşarak ezber bozdu.

Kadin 22-01-2024 15:39

Kilo vermek isteyenler dikkat! Herkes çöpe atıyor ama öyle bir faydası var ki...

Diyet yapan birçok kişi ya hiç kilo veremediklerini ya da verdikleri kiloları geri aldıklarını ifade ediyor. Fazla kilolar yalnızca görüntü açısından değil sağlık açısından da sıkıntı oluşturabiliyor. Kiraz sapı kilo vermek isteyen kişiler için birebir. Sıkça tüketilen bu yaz meyvesinin sapları adeta şifa deposu.

Haber 28-12-2023 15:04

Fazla kilolarından şikayetçi olanlar dikkat! Tüm bildiklerinizi unutun, 1 ayda 7 kilo vermek mümkün

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından yayımlanan verilere göre, dünya genelinde 1 milyardan fazla aşırı kilolu veya obezite hastası bulunuyor. 2035 yılında ise bu sayının 4 milyarı aşacağı düşünülüyor. Türkiye'de de fazla kilolarından şikayetçi olanların sayısı oldukça fazla. Öte yandan zayıflayamamaktan şikayet eden kişilere ilişkin açıklamalarda bulunan bilim insanları, 1 ayda 7 kilo vermenin sırrını paylaştı.

Haber 26-12-2023 13:11

GQ Ödül Törenine Ata Demirer'in fit görüntüsü damga vurdu!

GQ Men Of The Years 2023 ödül töreni gecenin en çok konuşulanları arasında ünlü komedyen Ata Demirer'de vardı. Yılın Komedi İnsanı ödülüne layık görülen Demirer, fit görüntüsüyle de herkesi şoke etti.

Magazin 18-12-2023 23:32

'Ne yapsam zayıflayamıyorum diyenler dikkat! Göbek yağlarınıza veda edin

Uzmanlar, fazla kilolarından şikayetçi olan kişilerin belirledikleri hedefe ulaşmaları için egzersiz ve diyet yapmalarını öneriyor. Fakat yoğun iş temposundan ötürü birçok kişi aperatif yiyeceklere ve hareketsiz bir yaşama yönelebiliyor. Oysa kilo kaybını hızlandırmanın en iyi yollarından biri diyete düşük kalorili besinler ile protein içeren gıdalar eklemek ve spor yapmak.

Haber 10-12-2023 13:58

Faydaları saymakla bitmiyor! Duyan aktara koşuyor! Hem tansiyon dengeleyici hem de zahmetsizce zayıflatıyor

Diyet yapan birçok kişi ya hiç kilo veremediklerini ya da verdikleri kiloları geri aldıklarını ifade ediyor. Fazla kilolar yalnızca görüntü açısından değil sağlık açısından da sıkıntı oluşturabiliyor. Doğal ilaçlardan biri olan açlık otunun faydalarını duyanlar ise deyim yerindeyse aktara koşuyor. Bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan açlık otu bitkisi zayıflamaya da yardımcı oluyor.

Haber 20-11-2023 09:34

Popüler detoks trendi: Internal Shower ile dümdüz bir karına sahip olun!

Son dönemlerin popüler dedoks kürü Internal Shower diğer adıyla iç organ duşu, sindirim sistemini temizliyor ve harekete geçiriyor. Sabah aç karnına içerek mideden başlayıp tüm sindirim sisteminde rahatlık ve hafiflik sağlıyor.

Kadin 17-11-2023 09:31

Faydaları saymakla bitmiyor! Bildiklerinizi unutun, etten daha fazla protein içeren o besin kilo vermenizi sağlayacak

Protein vücut direncimiz ve kas gelişimimiz için oldukça önemlidir. Fazla kilolarından muzdarip olan kişiler karbonhidrattan kısıp protein ağırlıklı beslendiklerinde bunun etkilerini kısa sürede görüyorlar. Öte yandan birçok kişi en yüksek protein kaynağının kırmızı et olduğunu düşünüyor. Aslında bu pek de doğru değil. İşte, etten daha fazla protein içeren o besin...

Haber 13-11-2023 10:03

Uzman isim önerdi: 1 ayda 10 kilo verin! Tokluk hissi veriyor, ödem atıyor

Kızılcık meyvesinin tam mevsimi gelmişken uzman isimden öneri geldi. Faydaları saymakla bitmeyen kızılcığın kilo vermede oldukça etkili olduğu ortaya çıktı. Prof. Dr. Vefik Arıca, kızılcık meyvesinin kilo verdirici özelliklerine değinerek, "1 ay içinde ortalama 8-10 kilo verebiliriz" dedi. İşte kızılcık meyvesiyle kilo vermek için uygulanacak tarifin detayları.

Haber 22-10-2023 17:06

Diyet yaptığı halde zayıflayamayanlar dikkat! Bu mucize yöntem ile 1 ayda 7 kilo verebilirsiniz

Fazla kilolarından şikayetçi olanlar için en iyi çözüm sağlıklı beslenmenin yanında spor ve egzersiz yapmaktır. Öte yandan "Az yiyorum ama zayıflayamıyorum" diyen kişilerin de sayısı oldukça fazla. Kilo sorunu yaşayan vatandaşlara ilişkin açıklamalarda bulunan bilim insanları, 1 ayda 7 kilo vermenin sırrını paylaştı. Günde yalnızca 1 saatlik yürüyüş yaparak kısa sürede belirgin şekilde incelmek mümkün. İşte o yürüyüş yöntemi...

Haber 18-10-2023 13:53

Cayır cayır yağ yakıyor! Spor yapmaya vaktim yok diyenlere mucize kür tarifi

Günlük hayatın bir parçası olan iş ve okul gibi koşuşturmalar nedeniyle spor yapmaya vakit kalamayabiliyor. Bu kür tarifini spor yapmadan hemen önce tüketerek 25 dakika boyunca yapacağınız herhangi bir spor ile yaklaşık 50 dakika spor yapmış kadar yağ yakabilirsiniz.

Kadin 06-10-2023 10:11

Faydaları saymakla bitmiyor! Zayıflamak isteyenler dikkat, 1 bardağı göbek yağlarını eritiyor

Zayıflamak isteyen birçok kişi diyet sürecinin sıkıntılı geçtiğini ifade ediyor. Sağlıklı beslenen kişiler düzenli egzersiz yaptıkları takdirde rahatlıkla kilo verebiliyorlar. Öte yandan yediklerine dikkat etmelerine karşın kilo veremediklerini söyleyenlerin sayıları da az değil. İşte, tek bardağında yağ yakımını hızlandıran mucize formül...

Haber 05-10-2023 09:57

Canan Karatay'dan kritik uyarı! Hem ekmeği unutacaksınız hem de iştahınız bıçak gibi kesilecek

Sağlıklı beslenmenin yanı sıra hastalıklara ilişkin yaptığı ezber bozan açıklamalarla da gündem olan Prof. Dr. Canan Karatay, iki besin sayesinde hem ekmeksiz de doyabileceğinizi hem de iştahınızın kesileceğini ifade etti.

Haber 02-10-2023 07:08

Yazın aldığınız kilolara veda edin! Zayıflatan kür tarifi

Fazla kilolar bazen can sıkıcı olabiliyor. Özellikle yazın tatillerde çok fazla kilo alanların faydalanacağı bu kür tarifi hızla kilo vermenizi sağlıyor. İşte kışa fit girmek isteyenlere kür tarifi...

Kadin 30-09-2023 11:50

Kilo vermek isteyenler dikkat: 16 saat tok tutan salata tarifi!

Hem kilo vermek hem de daha sağlıklı bir yaşam sürmek isteyenler genelde sağlıklı beslenme ve diyet listeleri ile besleniyorlar. Bu salata tarifi içeriğindeki zengin besin maddeleri ile saatlerce tok tutma özelliğine sahip. Aynı zamanda iştahı da keserek zayıflamanıza yardımcı oluyor.

Kadin 29-09-2023 09:00

Kendisine uygun gelinlik bulamayınca 120 kilo verdi! Her gün yediği şeyi açıklayınca olay oldu

Teksaslı 28 yaşındaki Meredith Hutson kilo verme ipuçlarını TikTok'ta paylaşıyor. Kendisine uygun bir gelinlik bulmakta zorlandıktan sonra 120 kilo veren Hutson kilo vermek için her gün yediği üç bileşenli yemeği açıklayınca olay oldu.

Haber 18-09-2023 09:43

Doğal ağrı kesici: Etten 25 kat fazla protein içeriyor! Uzun süre tok tutuyor

Vücudun enerji ihtiyacını karşılamak, hasarlı dokuları onarmak ve bağışıklığı güçlendirmek gibi görevleri olan protein, insan sağlığı için önem arz ediyor. Proteini en yüksek gıdanın et olduğunu düşünenler yanılıyor. Çünkü bu besin etten daha fazla protein içeriyor. Yüksek protein içeren bu besin sağlıklı beslenenleri favorisi olmuş durumda.

Haber 16-09-2023 09:05

Kilo sorunu olanlar dikkat! Yağları yok eden mucize diyet ile 2 hafta sonra kendinizi tanıyamayacaksınız

Fazla kilolarından şikayetçi olan kişiler için en iyi çözüm sağlıklı beslenmenin yanında spor ve egzersiz yapmak. Birçok vatandaş, yoğun çalışma saatlerinin yanında düzensiz beslenme ve hareketsizlik nedeniyle bazı zamanlar egzersiz yapmaktan vazgeçebiliyor. Bu diyetle yalnızca haftada 2 kilo vermeniz mümkün. İşte, kilo sorunu olanlar için 2 haftada yağ yaktıran mucize diyet...

Haber 14-08-2023 09:32

Mucize etkili doğal ilaç: Kolayca zayıflatıyor, tansiyonu dengeliyor! Hazımsızlığa son

Açlık otu Osmanlı'dan günümüze gelen ve genellikle çay olarak kullanılan bir tür bitkidir. Özellikle kilo verme problemine yardımcı olan açlık otu ayrıca sindirim sistemine de iyi gelir. Açlık otunun metabolizmayı çalıştırarak tok tutma özelliği bilinir. Zahmetsizce zayıflatması ve kabızlık gibi bağırsak sorunlarına olan desteği ile oldukça sevilen bir bitkidir.

Haber 07-08-2023 22:03

Kilo vermek için uyguladığı yöntemle 9 ayda modele dönüştü! Vücudunu yaza hazırlamak için...

Yaz aylarına giriş yapıldığında kilo vermek için çeşitli diyetler aranıyor. Ancak herkesin bedenine ve sağlığına özel diyetler farklılık gösteriyor. TikTok'ta 9 içerisinde verdiği kilolarla vücudunu şekillendiren Sophia Ashmore'un değişimi kilo vermek isteyenlere ilham oldu. Sophia, zayıflama yöntemlerini açıkladı.

Kadin 16-06-2023 15:01

Yağ yakımına destek: Metabolizmayı hızlandırır, tokluk hissi verir! Bu otun faydaları saymakla bitmiyor

Açlık otu Osmanlı'dan günümüze gelen ve genellikle çay olarak kullanılan bir tür bitkidir. Özellikle kilo verme problemine yardımcı olan açlık otu ayrıca sindirim sistemine de iyi gelir. Açlık otunun metabolizmayı çalıştırarak tok tutma özelliği bilinir. Zahmetsizce zayıflatması ve kabızlık gibi bağırsak sorunlarına olan desteği ile oldukça sevilen bu bitkinin faydaları saymaklar bitmiyor.

Haber 22-05-2023 21:00

İp atlayarak kilo vermek mümkün mü? Zayıflamak için 30 günlük ip atlama programı nasıl olmalıdır?

İp atlama hafife alınmayacak kadar etkili bir egzersizdir ve sağlık açısından birçok faydası vardır. Bu egzersiz, kalp-damar sisteminin güçlendirilmesi ve dayanıklılık kazanılması için ideal bir yöntemdir. İp atlamanın faydaları arasında, koordinasyon ve dengeyi geliştirmek, kas kütlesini artırmak, yağ yakımını hızlandırmak, kemik yoğunluğunu artırmak, atletik performansı artırmak, stresi azaltmak ve genel fitness seviyesini yükseltmek sayılabilir. Peki, ip atlayarak nasıl kilo verilir?

Haber 28-04-2023 15:57

Bu yöntemle yağları cayır cayır yakabilirsiniz! İşte tığ gibi olmanın yolları

Hızlı yiyecekler, hareketsiz yaşam, şeker ve daha birçok neden kişilerin kilo almasına neden oluyor. Kilo vermek için ise genellikle şok diyetler uygulanıyor. Ancak bu durum kilo kaybı bir yana metabolizmayı bozuyor. Halbuki aç kalmadan da kilo vermek mümkün. İşte tığ gibi olmanın yolları...

Haber 13-03-2023 10:01

Zayıflama umuduyla gidip zehirlendiler! Dernekler alarma geçti... Biz en az 10 vaka duyduk ama çok daha fazla olduğu söyleniyor

Zayıflamak için gittiler, zehirlendiler... İstanbul'da özel bir hastanede obezite tedavisi için yapılan 'mide botoksu' işlemi sonrası fenalaşan onlarca hasta, işlemin yapıldığı merkez ile çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. Obezite ve enfeksiyon dernekleri alarma geçerken, Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz "Biz en az 10 vaka duyduk ama çok daha fazla olduğu söyleniyor. Bunun aslında bir salgın olarak değerlendirilmesi gerekiyor" dedi. Nihan Terzioğlu ve Suzan Akgül ise mağdurlardan ikisi.

Haber 12-03-2023 09:52

Ünlü oyuncudan sosyal medya detoksu! Listesinden yüzlerce kişiyi temizledi

Ünlü isimler sosyal medyayı oldukça aktif kullanıyor. Bu isimlerden biri de Sefirin Kızı dizisinin Gediz Ağa'sı Uraz Kaygılaroğlu. Ünlü oyuncu, UCİM elçisi olarak Kahramanmaraş depremleri sonrasında uzun süre bölgede kalmış, çocuklara depremi unutturacak keyifli vakitler geçirtmişti. Instagram hesabını oldukça aktif kullanan Kaygılaroğlu, arkadaş listesinden yüzlerce kişiyi takipten çıktı.

Magazin 06-03-2023 01:37

Nöral terapi hangi hastalıklarda kullanılır, etki süresi nedir? Nöral terapi ile zayıflamak mümkün mü?

Nöral terapi regülasyon yani vücudun bazı bölgelerine lokal anestezik madde kullanılarak yapılan bir tedavidir. Ülkemizde son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlanan bu tedavi yöntemine neredeyse isteyen herkes başvurabilir. Nöral terapi genellikle vücudun kendi içerisinde yapması gereken iyileştirme veya onarma işlemi gerçekleşmediğinde kullanılır. Peki, bu nöral terapi hangi hastalıklarda kullanılır?

Haber 03-03-2023 17:25

Fitoterapi ile zayıflama mümkün mü? Kilo vermede fitoterapinin faydaları nedir, kimler kullanabilir?

Bitkilerin şifalı kaynakları kullanılarak yapılan tedavi yöntemine fitoterapi adı verilir. Modern tıpta da geçerliliği kabul edilen bu uygulamanın yararları kanıtlanmıştır. Bu sayede çeşitli hastalıkların tedavisinde destekleyici uygulama olarak tercih edilebilir. Aynı zamanda bazı hastalıkların oluşumunu önlemek için de fitoterapiye başvurulabilir. Bunun yanı sıra kilo vermede de fitoterapi uygulamalarından yararlanılabilir. Peki, fitoterapi ile zayıflama uygulamasını kimler kullanabilir?

Haber 17-02-2023 10:37

İnternetten aldığı ilaçla hayatı kabusa döndü, adeta başına gelmeyen kalmadı! Ben yandım kimse yanmasın

40 yaşındaki Gül Sevim Turp'un zayıflamak için internetten ilaç almasıyla başına gelmeyen kalmadı. İddiaya göre, 100'lü kilolarındayken zayıflama hapı kullanmaya karar veren kadının hayatı kabusa döndü. İlaç kullanımının ardından felç geçirip 350 kiloyu aşarak yerinden oynayamaz hale gelen kadının eşi de tedavi sırasında kendisini başka bir kadınla terk etti. Ameliyat olup şimdi çok mutlu olduğunu söyleyen Turp, "Zayıflamak için internetten kimse bir şey almasın, ben yandım kimse yanmasın" dedi.

Haber 11-01-2023 10:38

Faydalarını duyan aktara koşuyor! Bu ot zahmetsizce zayıflatıyor! Tansiyon dengeleyici özelliğe sahip

Doğal ilaçlardan biri olan açlık otunun faydalarını duyan aktara koşuyor. Doğal müshil olarak da bilinen açlık otu kabızlık sorununa oldukça yararlı. Bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan açlık otu bitkisinin saymakla bitmeyen faydaları ve daha fazlasını sizler için haberimizde derledik.

Haber 04-01-2023 20:39