Kıl Kökü Iltihabı Haberleri

Kıl dönmesi belirtileri ve tedavisi nedir? Kuyruk sokumu ve makat bölgesinde de yaşanıyor

Yaşam kalitesini oldukça etkileyen ve tedavi edilmediği taktirde ciddi sağlık sorunları oluşturan kıl dönmesi, son zamanlarda sık görülmeye başladı. Peki kıl dönmesi nedir? Belirtileri nelerdir? Konu ile ilgili merak edilen soruların tüm detaylarını Proktoloji Uzmanı Dr. Yasir Gözü sizler için cevapladı.

Haber 06-09-21 09:05

Kılın olduğu her yerde görülüyor! Kıl dönmesi nasıl oluşuyor, kara merhem kullanmak işe yarıyor mu?

Ciltte kabarıklık ve kızarıklıkla belirti veren zamanla ağrı ve ateşle ortaya çıkan kıl dönmesi, vücudun kıl olan her yerinde görülebilir. Bu kistlerin oluşmasına neyin sebep olduğunu, nasıl tedavi olacağınızı ve tedaviden sonra nasıl hareket edileceğini bilmek oldukça önemli. İşte kıl dönmesi hakkında merak edilenler.

Haber 19-02-21 08:51

Kıl kökü iltihabı nedir? Nasıl anlaşılır?

Deri rahatsızlıkları genellikle cilt yüzeyinde rahatsızlık verici görüntülere sebep olur. Bunun yanında bazı deri rahatsızlıkları acılı bir sürec geçirmeye sebep olabilmekte. Kıl kökü iltihabı da bunlardan bir tanesi.

Haber 20-10-20 17:14

Kıl kökü iltihabı kabusunuz olmaktan çıkıyor! Isırgan, zerdeçal ve..

Bazı bölgelerde kıllar çıkamaz ve bakteri, mantar, virüs gibi nedenlerle içi irin toplayarak deride kabartılar oluşturur. Bu durumun bilimsel adı folikülit, halk arasındaki adı ise kıl kökü iltihabıdır. Bu cilt problemi oluştuğu bölgede; acıma, yanma, kaşıntı ve batma gibi hislere neden olur. Genellikle genç ve yetişkinlerde görülür.

Haber 29-08-20 17:27

Diğer Haber Etiketleri

Kıl Kökü Iltihabı

Kıl Kökü Iltihabı Hakkındaki Haberler Mynet'Te. Kıl Kökü Iltihabı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'Te Takip Edin.

Genital bölge çevresindeki batık sorunu için ne yapılabilir?

İstenmeyen tüyler özellikle yaz döneminde kadınların en büyük kabusudur. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için kadınlar lazer, epilasyon, ağda, cımbız ve tıraş bıçağı gibi yöntemleri uygulamayı tercih eder. Ancak kılları kökünden alan yöntemlerin çoğu beraberinde batıkları da getirir. Özellikle genital bölgenin çevresinde oluşan batıklar, kötü bir görüntü oluşturur ve acı verir.

Kadin 30-11-15 13:26