Çamaşır Makinesi Haberleri

Sararmış yastık kılıflarını bembeyaz yapacak! Yeni alınmış gibi olacak

Uyku sırasında terlemek, ağız suyunun akması, yağlı saç gibi nedenler yastıkların kolayca pislenmesine yol açıyor. Bembeyaz yastık kılıfları zamanla sararıp kötü bir görünüme neden olabiliyor. Birçok ev hanımı sararmış yastık kılıfı nasıl temizlenir? Sararan yastık kılıfları nasıl beyazlatılır? diye düşünüyor. İşte yastıklarınızı kar gibi bembeyaz yapmanın kolay yolu...

Kadin 06-11-22 11:06

Yüksek elektrik faturalarına dur diyebilirsiniz! Bu yöntem kimsenin aklına gelmiyor: Yüklü elektrik faturalarını ortadan kaldırın!

Yüksek elektrik faturaları hayat pahalılığı nedeniyle vatandaşı zorlayabiliyor. Bilhassa kış aylarında doğalgaz ve elektrik faturasını düşürmek için yapılacak yöntemler vatandaşlar tarafından arama motorlarında sorgulanıyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak ve elektrik faturasını düşürmek için bazı basit yöntemleri uygulayarak etkili sonuçlar elde edilebiliyor. İşte yüklü elektrik faturalarını ortadan kaldırmak için birkaç ufak püf noktası...

Kadin 03-11-22 14:01

Solan siyahlar için uygulanan çözüm şaşırtıyor! Çamaşır makinesine kahve dökülür mü?

Çamaşırların eski rengini kaybetmesi oldukça sinir bozucu olabiliyor. Artan kıyafet fiyatları nedeniyle elinde olan kıyafetleri daha uzun ömürlü kullanmak isteyenler solmuş siyahları eski rengine döndürecek çözüm önerileri arıyor. Solmuş siyahları düzeltmek için yapmanız gereken şaşırtıcı yöntemler bulunuyor.

Kadin 18-10-22 14:19

Yerden tasarruf etmenizi sağlayacak, en iyi fiyat performans oranına sahip kurutmalı çamaşır makineleri

Çamaşırları makineler yıkıyor fakat makineden almak, asmak ve kurutmak hâlâ büyük bir problem. Özellikle de çamaşırlarınızı asabileceğiniz bir yer yoksa... Neyse ki çamaşır makineleri artık bu soruna da çözüm olmaya başladı. Sizi çamaşır kurutma derdinden kurtaracak, fiyat/performans ürünü en iyi kurutmalı çamaşır makine seçenekleri burada!

Haber 13-10-22 14:26

Ev aletlerini bu şekilde kullandıkları için para ödenecek! Elektrik faturasını yarıya indirir

Faturalar oldukça yüklü masraflara neden oluyor. Özellikle evin içerisinde kullanılan ev aletlerinin ay sonunda elektrik faturasına yansıması bütçeleri zorlayabiliyor. Birçok kişi elektrik faturasından tasarruf etmenin yöntemlerini arıyor. Uzmanlar doğru saatlerde kullanılan ev aletlerinin faturada oldukça düşüş sağlayabileceğini belirtiyor. İngiltere'de bu kış başlayacak uygulama ile ev cihazlarını yoğun olmayan saatlerde kullananlara para ödenecek.

Kadin 07-10-22 09:31

Bulaşık makinesi tabletini yalnızca bulaşıklarda kullanıyorsanız yanlış yapıyorsunuz! İşte bulaşık makinesi tabletinin şaşırtan kullanım alanları

Daha temiz olmak için çeşitli yöntemler deneniyor. Özellikle bulaşıklar gıdalar ile direkt temas ettiği için hijyenlerine ekstra dikkat etmek gerekiyor. Bulaşık makinesi tabletleri bu durumda yardımınıza koşuyor. Ancak bulaşık makinesi tabletlerinin tek faydası bulaşıkları temizlemek değil. Birçok farklı alanda faydaları bulunuyor.

Kadin 05-10-22 07:46

Kaliteli bir çamaşır makinesi isteyenlere en iyi Arçelik marka çamaşır makineleri

Ev yaşamını kolaylaştıran ürünlerin başında çamaşır makineleri geliyor. Birçok markanın farklı fonksiyonlara sahip ürettiği modeller içinde karar vermek elbette zor oluyor. Siz de çamaşır makinesi alma arifesindeyseniz ve ne alacağınıza karar veremiyorsanız tercihinizi Arçelik'ten yana kullanabilirsiniz! Gelin, Arçelik markasının yaygın servis ağı ile desteklediği birbirinden kullanışlı çamaşır makinesi modellerine birlikte göz atalım.

Haber 03-10-22 14:49

Sararmış çamaşırlara anında çözüm! Sakın atmayın eskisinden de beyaz olması mümkün

Beyaz kıyafetler üzerimizde ne kadar güzel dursa da temizliği diğer renklere göre çok daha zor oluyor. En ufak lekeyi bile belli eden beyaz çamaşırlar doğru yıkanmadığı takdirde zamanla sararabiliyor. Sararan çamaşırları beyazlatmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Evde uygulayacağınız basit çözümler ile çamaşırlarınızı yeni almış gibi bembeyaz yapabilirsiniz.

Kadin 30-09-22 09:23

Tişörtlerinizin eskimesini durdurun! Tişörtlerin baskısının çıkmaması için yapılması gerekenler

Gün geçtikçe gelen zamlar kıyafet fiyatlarına da oldukça yansıyor. Eskiden çok ucuza alabildiğimiz tişörtler şu anda cep yakar hale geldi. Bu nedenle elimizde bulunan kıyafetlerin bakımına ekstra dikkat etmemiz gerekiyor. Baskılı tişörtlerin baskısının çıkmaması için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Kadin 20-09-22 11:28

Elektrik faturasını düşürmek için sadece bir kaşık dökmeniz yeterli! Faturayı yarı yarıya indirecek

Faturalar ev bütçesini oldukça sarsabiliyor. Özellikle bir ay boyunca kullanılan ev aletlerinin elektrik faturalarına yansıması dehşete düşürebiliyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenler faturayı düşürecek tasarruf yöntemleri arıyor. Elektrik faturanızı düşürmek için yapmanız gereken çok çeşitli tasarruf yöntemleri bulunuyor. Oldukça şaşırtıcı olan tasarruf yöntemleri faturanızın çok daha düşük gelmesini sağlayabiliyor.

Kadin 18-09-22 07:44

Fark etmiyorsunuz ama küf oluşuyor! Çamaşır makinenizi temizlemek için tek ihtiyacınız olan...

Çamaşır makinesinin sürekli deterjan ve su ile yıkandığını düşünerek temiz olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz! Çamaşır makinesin de sizin görmediğiniz oldukça fazla kir, toz, küf, deterjan birikimi oluyor. Bunların temizlenmemesi sağlığınızı tehlikeye atıyor. Çamaşır makinesini temizlemek aşağıda bulunan temizlik hilesini deneyebilirsiniz.

Kadin 07-09-22 15:26

İtiraf edin! Siz de tam olarak hangisinin ne işe yaradığını bilmiyorsunuz! İşte doğrusu

Çamaşır makinesi, neredeyse tüm evlerde bulunan hayatı kolaylaştıran beyaz eşyaların başında yer alıyor. Kirlenen çamaşırların pratik şekilde temizlenmesini sağlayan çamaşır makinesi ile ilgili kafa karıştıran durumlardan biri deterjan gözlerinde yaşanıyor. Çamaşır makinesi çekmesinde yer alan ve genellikle 3 gözden oluşan deterjan hazneleri çoğunlukla karıştırılıyor.

Kadin 01-09-22 10:01

Çamaşırhane uzmanı paylaştı: Her evde bulunan malzeme ile çamaşırları ütülemenize gerek kalmayacak

Çamaşırların kırışık görüntüsü bakımsız ve hoş olmayan biri görüntüye sebep oluyor. Ancak günlük koşuşturmanın içerisinde saatlerce çamaşır ütülemek de oldukça can sıkıcı olabiliyor. Çamaşırlarınızın kırışıklıklarını azaltacak onları yeni gibi gösterecek yöntemler arıyorsanız bu hileleri deneyebilirsiniz.

Kadin 31-08-22 15:08

'Asla yeterince temizlenmiyor': Mide bulandıran görüntüler

Çamaşır makinesi, başta kıyafetler olmak üzere kumaştan yapılan her şeyi temizlemesi için kullanıyoruz. Ancak, hiçbir şeyin olması gerektiği gibi olmadığı ortaya çıktı. Sosyal medyada bir kullanıcının yaptığı çalışma mide bulandıran gerçekleri gözler önüne serdi. Çamaşır makinesinin filtresini mercek altına alan kullanıcı, "Söz veriyorum, sonra gördüklerinize şok olacaksınız" dedi.

Haber 24-08-22 08:13

Enerji tasarrufu sağlayacağınız beyaz eşya ürünleri

Evini birbirinden kullanışlı beyaz eşya ürünleriyle zenginleştirirken astronomik rakamlı elektrik faturalarından uzak durmak isteyenlerin göz atması gereken birçok beyaz eşya bulunuyor. Birbirinden ünlü ve kaliteli markalar, kullanıcıların yaşantısını kolaylaştırırken enerji tasarrufu da yapabilecekleri beyaz eşyalar üretiyor. Gelin, enerji tasarrufu sağlayan en iyi beyaz eşyalara beraber göz atalım!

Haber 16-08-22 15:48

Beyazları çok daha beyazlatmak mümkün! Çamaşırlarınız için bu yöntemi deneyebilirsiniz, Kararmış çamaşırlar nasıl beyazlatılır?

Çamaşırların temizliğine oldukça dikkat ediyor ve renklerinin gitmemesini istiyorsanız bu konu hakkında birçok yöntem denemiş olabilirsiniz. Özellikle beyaz çamaşırların çok daha beyaz olması için çok çeşitli yöntemler bulunuyor ancak bu yöntemler istenilen sonuçları vermeyebiliyor. Tiktok üzerinden temizlik yöntemini paylaşan bir kullanıcı çamaşırlarınızı daha beyazlatacak tarifi verdi.

Kadin 15-08-22 15:13

Elektrik faturasını yarı yarıya indiren yöntem: Çamaşır makinesine 1 kaşık ekleyin

Tasarruf etmek isteyenlerin sayısı son dönemde bir hayli arttı. Yaz aylarıyla birlikte çamaşır makinesi kullanımı arttı. Terden kirlenen tişörtler, deniz kenarında kirlenen plaj havluları ve daha fazlası çamaşır makinesi kullanımı artırıyor. Elektriğe gelen zamlar daha dikkatli olmamıza neden oldu. Elektrikli ev eşyalarının dikkatli kullanımı elektrik faturalarında anlamlı bir düşüşe neden oluyor. Elektrik faturasını yarı yarıya düşürmek için çamaşır makinesine 1 kaşık eklemeniz yeterli.

Kadin 13-08-22 07:04

Çözümü belli: Çamaşırlardaki küf kokusundan kurtulabilirsiniz!

Kıyafet ve havlularda başlayan küf kokusu uzun zaman hatta siz müdahale edene kadar geçmez. Defalarca yıkamanıza rağmen küf kokusundan kurtulamayabilirsiniz. Genellikle kıyafetlerinizi tam kurutmadan nemli şekilde katlayıp yerine koyduğunuz için veya tam kurumadan giydiğiniz için nem kokusu oluşur. Nem kokusunun oluşmasının birkaç nedeni olduğu gibi çözümü de var...

Kadin 10-08-22 06:55

Temizleniyor sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz! Bolca mikrop içeriyor

Çamaşır makinesi hayatımızı kolaylaştıran en etken araçlar arasında yer alıyor. Çamaşır makinesinin içerisini kendi kendini temizlediğini düşünerek temizlemiyorsanız büyük hata yapıyorsunuz! Temizlik uzmanı Sarah Dempsey, çamaşır makinenizi temizlemeniz için uygulamanız gereken en iyi yöntemleri anlattı.

Haber 08-08-22 10:41

Trabzon'da çamaşır makinesine gizlenen uyuşturucu bulundu

Trabzon'da çamaşır makinesine gizlenen uyuşturucu bulundu

Yurthaber 29-07-22 15:21

Çamaşır makinesi deterjan gözü nasıl temizlenir? Ucuz ve etkili yöntem

Çamaşır makinesi deterjan gözü temizliği genellikle ev temizliğinde atlanılan yerlerdendir. Fark edildiği zaman küflenmiş olan çamaşır makinesi deterjan gözünü temizlemenin hızlı, etkili ve ucuz bir yöntemi var. Beyaz eşya denince akla ilk gelen ürünlerden biri olan çamaşır makinesi temizliği düzgün yapılmadığında çamaşırların da düzgün yıkanmadığını göz önünde bulundurursak çamaşır makinesi deterjan gözü temizliğine ne kadar önem verilmesi gerektiği daha iyi anlaşılıyor.

Kadin 09-07-22 07:14

Kullanılmaktan taş gibi sertleşmiş havluları yumuşacık yapmanın pratik yolu

El, yüz yıkadıktan sonra veya yıkandıktan sonra pamuk gibi yumuşacık havlu yerine taş gibi sert ve değdiği yeri acıtan havlu ile kurulanmak hiç hoş bir deneyim değil. Kullanılmaktan ve üst üste yanlış yıkandığından ötürü zımpara gibi sertleşen havluları hemen çöpe atmayın! Havlularınızı yumuşacık yapmak için bu küçük numarayı deneyin... Havluların yumuşaklığını yeniden kazanması nasıl sağlanır? Yumuşacık havlu için yıkarken yapmanız gereken...

Kadin 09-07-22 07:14

Mutlaka deneyin! Çamaşırlarınızı kar gibi bembeyaz yapacak

Beyaz çamaşırların renginde zamanla kararmalar meydana gelebiliyor. Grileşmiş çamaşırlar bakımsız ve pis bir görünüme sebep oluyor. Bu görünümü düzeltmek ve çamaşırlarınızı yeni aldığınız halinden bile daha beyaz yapmak için aşağıdaki karışımı deneyebilirsiniz.

Kadin 07-07-22 11:30

Kireçleri söküyor! Çamaşır makinenizin görünmeyen kirlerini temizlemek için...

Çamaşır makinesinin kendi kendini temizlediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çamaşır makinesinin görünmeyen kısımlarında birçok kir ve toz birikiyor. Bu biriken kir ve tozlar uzun vade de olumsuz sonuçlara yol açabiliyor. Çamaşır makinenizi evde olan malzemeler ile etkili bir şekilde temizlemeniz mümkün.

Kadin 06-07-22 15:07

Bakteri öldürme garantili: Çarşafların etkili bir şekilde temizlenmesi için kaç derece suda yıkanmalı?

Her gece üzerine uzandığımız çarşafların hijyeninden ne kadar eminsiniz. Çarşaflarınızı ne sıklıkla ve hangi sıcaklıkta yıkamanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Kaliteli bir gece uykusu için temiz ve kuru çarşaf en önemli etkenlerden biridir. Yatağınızın herhangi bir alerjiyi tetikleyecek bakteri veya toz içermediği kadar temiz olması gerekir. Uzmanların bakteri öldürme garantili, etkili çarşaf yıkama için ideal bir sıcaklığı öneriyor.

Kadin 25-06-22 12:17

Yıkadığınız kıyafetiniz küçüldüyse çözümü çok basit! Bu yöntemi hiç duymamıştınız…

Kıyafetlerin yıkanınca küçülmesi herkesin başına gelmiştir. Bunun nedenleri bazen diğer çamaşırların arasına karışması veya yanlış yıkama aşamaları olabilir. Küçülen kıyafetlerinizi artık giyemiyorsanız bu yöntemi mutlaka denemeniz gerekiyor. Küçülen elbisesini eski haline getirmeyi başaran kadın bu püf noktayı sosyal medyada paylaştı.

Kadin 23-06-22 11:48

Herkesi uyardı: Tasarruflu olacağını sandı, evi küle döndü

Artan elektrik ve su faturaları toplumu tasarruf yöntemleri bulmaya yöneltiyor. Kerry Charnley adlı bir kadın Facebook’ta yaptığı paylaşımda bulaşık makinesinde uyguladığı yöntemle tasarruf yapmaya çalışırken evinin yandığını belirtti. Kerry insanları uyararak bu hatayı herkesin sıklıkla uyguladığını bildirdi.

Kadin 21-06-22 11:49

20 yaşındaki annenin ölümü kahretti: Elini çamaşır makinesine soktu ve...

Brezilya’nın Juazeiro kentinde yaşanan olay, evde kullanılan elektronik aletlerle ilgili dikkatli olmamız konusunda adeta bir uyarı gibi. Yeni doğum yapmış 20 yaşındaki bir anne, çamaşırları boşaltmak için elini çamaşır makinesine soktuktan sonra trajik şekilde hayatını kaybetti. Kocasını ve 9 aylık bebeğini geride bırakan Viviane Rodrigues, elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Haber 18-06-22 07:45

Sessiz ve dayanıklı çamaşır makinesi arayanlar için Samsung Çamaşır Makinelerini inceledik

Çamaşır makineleri, yıkamakla bitmeyen ve katlanarak devam eden çamaşırlardan sizi kurtaran demirbaş ürünlerden biri. Makinenizin performansından memnun değilseniz veya kullanım ömrünün sonuna geldiyseniz yeni bir çamaşır makinesi arıyor olabilirsiniz. Zengin yıkama programlarına sahip, etkili performans sunan ve uzun yıllar dayanıklı olan birçok çamaşır makinesi modeli bulunuyor. Öyleyse teknolojiyi evinize taşıyacak Samsung WW90J5475FX A+++ Çamaşır Makinesi'ni birlikte keşfetmeye hazır mısınız

Haber 02-06-22 18:10

Çamaşır makinenize ekleyin! Bu etkilerini hiç duymamıştınız…

Kıyafetlerdeki lekeleri çıkarmak problemlere sebep olabiliyor. Lekelenen kıyafetler için alternatif çözüm önerileri aranıyor. Özellikle yağ ve kahve lekelerini oldukça zorlayıcı olabiliyor. Aşağıda vereceğimiz çözüm ile kıyafetlerinizdeki lekeleri çok kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz. Bu yöntemi duyunca çok şaşıracaksınız.

Kadin 28-05-22 15:30

Bu yöntem ile su faturanız en az 100 TL düşecek!

Faturalara her geçen gün gelen zamlar vatandaşları tasarruf yapmaya itiyor. Özellikle su faturaları yaz ayı da yaklaştıkça oldukça yüklü gelmeye başlıyor. Kullanılan çamaşır ve bulaşık makineleri su faturalarının artmasına sebep oluyor. Ev hanımları su faturalarını düşürmek için birçok yöntem düşünüyor. Aşağıda yer alan tasarruf yöntemleri ile su faturanızı ayda en az 100 TL düşürebilirsiniz.

Kadin 11-05-22 11:21

Çamaşır makinesine 1 kaşık ekleyince elektrik faturası en az 50 TL düşüyor

Çamaşır makineleri en yaygın olarak kullanılan hayatımızı kolaylaştıran makinelerin başında geliyor. Fakat giderek artan elektrik faturaları çamaşır makinesi kullanırken bile endişe uyandırıyor. Çamaşır makinenize katacağınız 1 yemek kaşığı karbonat mucizeler yaratıyor.

Kadin 12-04-22 16:15

Vestel'den mikrofiber filtreli çamaşır makinesi

Vestel'den mikrofiber filtreli çamaşır makinesi

Yurthaber 16-03-22 12:05

Çamaşır makinelerinin en önemli bölümü: Çamaşır filtresine dair bilinmesi gerekenler...

Çamaşır makineniz suyu boşaltmıyor ya da giysilerinizi çok mu ıslak çıkartıyor? Endişe etmenize gerek yok. Yapmanız gereken işlem, çamaşır makinenizin filtresini temizlemek olmalı. Temizliğin ardından makinenizin eskisi gibi çalışmaya başladığına şahit olacaksınız. Peki çamaşır makinesi filtresi nasıl temizlenir?

Kadin 08-02-22 17:35

Kamyonet kiralayarak çaldığı çamaşır makinelerini komşu esnafa taşıttı

Kamyonet kiralayarak çaldığı çamaşır makinelerini komşu esnafa taşıttı

Yurthaber 31-01-22 15:55

Evinizde ya da balkonunuzda kullanabileceğiniz en iyi çamaşır kurutmalık çeşitleri

Çamaşır kurutma askısı; tasarımına, malzemesine ve kullanım yerine göre çeşitlilik gösteren bir ürün. Seçim yaparken bazı noktalara dikkat ederek eviniz için ideal olan modeli bulabilirsiniz. Ancak bunun için fazla vaktiniz olmayabilir. Hiç sorun değil! Size özel hazırladığımız ürün listesi, işinizi kolaylaştıracak. Hazırsanız evinizde ya da balkonunuzda kullanabileceğiniz en iyi çamaşır kurutmalık çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Haber 26-01-22 10:41

Makinede kıyafetlerin renklerinin karışmasını önlemek için kesin çözümler...

Kıyafetleri makinede yıkarken renklerinin karışması birçok kişinin başına gelmiş bir durum. Özenerek aldığınız kıyafetlerinizin renkleri dikkatsizlik ya da yanlış yıkama sonucunda birbirine karışmış ve bu durum karşısında çözüm arıyor olabilirsiniz. Hemen üzülmeyin, bu konuyla ilgili ipuçlarını sizinle paylaşıyoruz.

Kadin 17-01-22 09:25

İster renkli ister beyaz çamaşırlarınızı tertemiz yapan en iyi sıvı deterjan çeşitleri

Çamaşır makinenize kirli çamaşırlarınızı yerleştirdiniz, sıra geldi deterjanı koymaya ama hangi deterjanı koyacağınıza karar veremediniz mi? "Sıvı deterjan mı toz deterjan mı kullanmalıyım? Sıvı deterjan makinede nereye konur? Sıvı deterjan nasıl kullanılır?" Elbette bu soruların cevaplarını düşünürken kafanız karışmış olabilir. Neyse ki bu kafa karışıklığını giderecek harika bir liste hazırladık! Peki, en iyi sıvı çamaşır deterjanı öneri listesini incelemeye ne dersiniz?

Haber 07-01-22 15:28

Renkli ve siyah çamaşırları uzun süre ilk günkü gibi kullanmanızı sağlayacak ipuçları ve ürün önerileri

Rengarenk giyinmeyi, renklerin gücünü kullanarak tarzımızı yansıtmayı çok seviyoruz. Ancak sürekli giyilen ve yıkanmak zorunda kalan renkli kıyafetler bir süre sonra canlılığını yitiriyor. Siz de en sevdiğiniz kıyafetlerinizin bu kaderi paylaşmasını istemiyorsanız doğru yerdesiniz. Renkli çamaşırları uzun süre ilk günkü gibi kullanmanızı sağlayacak ipuçları ve ürün önerileriyle karşınızdayız.

Haber 07-01-22 11:44

Çamaşırları çok da fazla kırıştırmadan, renklerini soldurmadan, kumaşına zarar vermeden kurutmak için yapmanız gerekenler

Hafta sonu çamaşır yıkamak, asmak ve kurutmak hepimize fazlasıyla zor gelen bir iş. Sadece bunlar da değil, bir de kuruturken kırışan çamaşırları ütülemek var! Hemen içinizi karartmayın, doğru kurutma yöntemleriyle hem ütü yapmadan zamandan tasarruf edebilir hem çamaşırlarınızın renklerinin solmasını ya da kumaşlarının zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Haber 29-12-21 10:29

Enerji tasarrufuna önem verenlerin göz atması gereken yüksek enerji sınıfına sahip ev aletleri ve beyaz eşyalar

Evimizde bulunan eşyaların birçoğu elektrikle çalışan ürünler. Üstelik bazıları daima fişe takılı konumda kalıyor. Bu durumda beyaz eşyaların sahip olduğu enerji sınıfı önemli oluyor. Enerji tasarrufuna dikkat edenler için harika bir haberimiz var. Verimlilik oranı en yüksek enerji sınıfına sahip beyaz eşya ve ev aletlerini sizin için bir araya getiriyoruz.

Haber 23-12-21 10:35

Çamaşır makinesinde zamanla biriken kireç makinenize zarar verebiliyor! Biriken kireci temizlemenin yolları

Çamaşır makinesinde biriken kireç çamaşırlarınıza zarar verdiği gibi makinenizin ömrünü de kısaltıyor. Yüksek fiyatlara satın aldığınız çamaşır makinenizin birkaç bakım hatası sebebiyle kullanılamaz hale gelmesi oldukça can sıkıcı. Ancak bazı küçük ipuçları ile çamaşır makinenizde birikmiş olan kireci temizleyip aynı zamanda yeni kireç oluşumunu önleyebilirsiniz. Detaylar yazımızda.

Haber 22-12-21 10:27

Çıkmayan lekeler, elektriklenen çamaşırlar tarih oluyor! Üstelik sadece biraz alüminyum folyo ile

Alüminyum folyonun hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Peki, mutfakta her zaman elimizin altında olan ve sık sık kullandığımız alüminyum folyonun mutfak dışında da bizi birçok dertten kurtarabileceğini biliyor muydunuz? Hem de çamaşır yıkarken! Top haline getirilip çamaşır makinesine atılan alüminyum folyonun faydalarını duyunca şaşıracaksınız!

Haber 16-12-21 12:40

Yorganın arasındaki kediyi fark etmeden çamaşırlarla makinede yıkadı!

Artvin'in Borçka ilçesinde yıkamak için çamaşır makinesine koyduğu yorganın arasında kalan kedi, çamaşırlarla birlikte yıkandı. Durumu fark ettiği anda kediyi kurtarmak için kapağı açmaya çalışan kişinin uğraşı sonuçsuz kalınca devreye itfaiye erleri girdi. Adrese ulaşan ekipler, makinede mahsur kalan kediyi kurtardı.

Haber 13-12-21 14:07

Şaşkına çeviren anlar! Otelin önündeki çamaşır makinesini el arabasıyla çaldı

Avcılar'da bir otelin girişinde bulunan çamaşır makinesini kameraların önünde el arabasıyla çalan şüpheli polis tarafından yakalandı.

Haber 03-12-21 09:30

Düzce'de şiddetli rüzgar çamaşır makinesini böyle sürükledi

Düzce'de kaldırımda bulunan teşhir ürünü çamaşır makinesi, kuvvetli rüzgarın etkisiyle uzun süre sürüklendi. Esnaf makineyi durdurmaya çalışırken, o anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

Haber 30-11-21 11:05

Makinede çamaşırlarınıza yapışan kıl, tüy ve kâğıt parçalarından tek adımda kurtulabilirsiniz!

Çamaşır makinesi, en çok kullanılan teknolojik eşyalar arasında yer alıyor. Her mevsim, her çeşit kıyafet ve kumaş ürünleri için kullanılan çamaşır makinesi, bazen istenilen sonucu veremiyor. Kıyafetler üzerine yapışan evcil hayvan tüyleri, dökülen saçlar ya da küçük peçete parçaları sinir bozucu olabiliyor. Neyse ki bunun da çaresi var: Islak mendil!

Haber 28-11-21 07:16

Çamaşır yıkamak kabus olmaktan çıksın! Kıyafetlerin renklerinin solmasını nasıl önleyebilirsiniz?

Kıyafetlerin renklerini uzun süre koruyabilmek oldukça zor. Her yıkamada rengini biraz daha kaybeden kıyafetlerin canlılıkları, yerini zamanla solgunluğa bırakıyor. Ama merak etmeyin, bu can sıkıcı durumla baş edebilmek mümkün! Bazı küçük önlemlerle kıyafetlerinin solmasını önleyebilirsiniz. İşte detaylar...

Haber 19-11-21 08:11

Çamaşır makinesine giren çocuk, annesi fark etmeyip çalıştırınca hayatını kaybetti

Kastamonu'nun Araç ilçesinde çamaşır makinesine giren çocuk, annesinin çocuğu fark etmeyip makineyi çalıştırması sonucu hayatını kaybetti.

Haber 13-11-21 19:59