Omega 3 Eksikliği Haberleri

Kalp damar sağlığını korur, kemiklerin zayıflamasını önler!

Kalp damar hastalıkları dünyanın dört bir yanında milyonlarca insanın canına neden oluyor. Beslenme programınızda yapacağınız değişikliklerle kolesterol problemini ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda omega 3 ve omega 6 içerikli gıdalar sayesinde kalp damar sağlığını koruma altına alır, kemiklerin zayıflamasını önleyebilirsiniz. Dengeli şekilde kullanılması gereken omega 3 ve omega 6 yağları hücrelerin düzgün çalışmasını sağlar.

Haber 05-05-22 09:23

Unutkanlığa ne iyi gelir diye merak edenlere besin önerileri! Unutkanlık sebepleri nelerdir?

Unutkanlığı önlemek ve geciktirmek konusunda beslenme tercihiniz oldukça önemli rol oynar. İçeriğinde Omega 3 bulunan besinleri tercih etmeniz durumunda vücudunuza gerekli olan takviyeyi almış olacağınızdan unutkanlığı önlemek mümkün olacaktır. Peki unutkanlığı önleyen ve iyi gelen besinler nelerdir? Hangi bitki çayları unutkanlığı geciktirir? Patoloji ve Fitoterapi Uzmanı Dr. Elif Güveloğlu yanıtladı.

Haber 29-06-21 13:50

Türkiye’deki Omega-3 seviyesi gereken miktarın çok altında

Omega-3 uzmanı olan Prof. William S. Harris, Türkiye’ye ziyaretinde katıldığı etkinlikte, Türkiye’nin ise yüzde 4’ün altında olmasıyla en düşük Omega-3 indeksine sahip ülkelerden biri olduğunu söyledi.

Trend 27-11-19 10:02