Tedavi Haberleri

Hakkari'de yaralı dağ keçisi yavrusu tedaviye alındı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde yol kenarında yaralı bulunan dağ keçisi yavrusu tedavi altına alındı.

Yurthaber 25-09-23 11:35

Adıyaman'da yaralı bulunan puhu kuşu Şanlıurfa'da tedaviye alındı

Adıyaman'da yaralı bulunan puhu kuşu, Şanlıurfa'da tedavi altına alındı.

Yurthaber 19-09-23 07:40

İsrail'den göç yolculuğuna başlayan gökdoğan kuşu, Van'da tedavi edildi

İsrail'de takılan vericiyle göç yolculuğu takip edilen gökdoğan kuşu, bitkin düştüğü Van'da Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 14. Bölge Müdürlüğü ekiplerince tedavi altına alındı.

Yurthaber 06-09-23 11:04

Sakarya'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle 17 kişi hastaneye başvurdu

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde düğün yemeğinden zehirlendiği değerlendirilen 8'i çocuk 17 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Yurthaber 04-09-23 13:25

Kars'ta işkence edildiği iddia edilen kedi tedaviye alındı

Kars'ın Kağızman ilçesinde yaralı bulunan kedi tedavi altına alındı.

Yurthaber 14-08-23 15:05

Mersin'de tedavi edilen 2 kaplumbağa denize bırakıldı

Mersin'de yaralı bulunan 2 deniz kaplumbağası, tedavilerinin ardından mavi suyla buluşturuldu.

Yurthaber 07-08-23 10:36

Uşak'ta evde çıkan yangında yaşlı kadın dumandan etkilendi

Uşak'ta bir evde çıkan yangında dumandan etkilenen yaşlı kadın, hastanede tedavi altına alındı.

Yurthaber 28-07-23 07:23

İçinde 500 bin TL'lik altın vardı... Otogarda valizler karıştı! 'O paralar benim tedavi param'

Diyarbakır'da yaşayan Medine'nin tedavisi için biriktirilen 500 bin TL’lik altının içinde bulunduğu kırmızı valiz, bayram ziyareti için gittikleri Mardin’de, aynı renk ve ebatta valizi olan yolcular tarafından alındı. Eve gidince durumu fark eden aile kameradan tespit ettikleri yolcuların görüntüleriyle polise şikayette bulundu. Medine’nin ilik nakli olması gerektiğini söyleyen dayısı, "Babası da kanser hastası. Çok mağdurlar. Çantayı alan kişiler lütfen en yakın karakola teslim etsinler" dedi.

Haber 26-06-23 13:05

Hamilelik sürecinde kanser teşhisi konulan İzmirli anne, bebeğini kucağına aldı

İzmir'de ikinci çocuğuna hamileyken meme kanseri teşhisi konulan 37 yaşındaki Sema Günalay, uygulanan tedaviyle sağlıklı şekilde bebeğini dünyaya getirdi.

Yurthaber 09-06-23 10:07

Muğla'da salça kazanına düşen bebek İstanbul'da tedavi altına alındı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde salça kazanına düşmesi sonucu vücudunun büyük bölümünde yanık oluşan ve ambulans uçakla İstanbul'a getirilen 2 yaşındaki bebek, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi görüyor.

Yurthaber 07-06-23 07:32

İlk bebeğini 53 yaşında doğurdu! Anne olduğuma inanamıyorum

Hamilelik gün geçtikçe zorlaşan durumlar arasında yer alıyor. Değişen yaşam standartları ve zararlı alışkanlıklar hamile kalmanın zorlaşmasına neden oluyor. Ancak çeşitli tıbbi müdahalelerle hamile kalmak mümkün olabiliyor. 53 yaşında ilk bebeğini doğuran bir kadın yaşadığı anları paylaştı.

Kadin 04-06-23 23:41

Şanlıurfa'da polis yolda bulduğu yaralı köpeği veterinere götürdü

Şanlıurfa'da arka bacakları yaralı olduğu için yolun karşısına sürünerek geçmeye çalışan köpeğin polis ekiplerince alınıp veterinere götürülmesi, güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Yurthaber 02-06-23 15:22

Bingöl'de kanadına kemik nakledilen şahin doğaya salındı

Bingöl'de kırık kanadına başka bir hayvanın kemiğinin nakledilmesiyle iyileşen şahin 1 yıl sonra doğal yaşama bırakıldı.

Yurthaber 30-05-23 09:37

İyi olacak yaralı baykuşun ayağına veteriner geldi

Denizli'de, veteriner hekimin yolda yaralı halde bulduğu baykuş yavrusu, tedavisinin ardından doğadaki yaşam alanına bırakılacak.

Yurthaber 26-05-23 15:19

Kütahya’da yaralı sansar yavrusu tedaviye alındı

Kütahya’da yaralı bulunan sansar yavrusunun tedavisine başlandı.

Yurthaber 24-05-23 13:37

Kars'ta öğrencilerin bulduğu saksağan yavruları tedaviye alındı

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde öğrencilerin uçamaz halde bulduğu iki saksağan yavrusu tedavilerinin ardından doğaya bırakılacak.

Yurthaber 23-05-23 10:52

Van'da tedavileri tamamlanan kartal ve şahin doğaya salındı

Van'da tedavileri tamamlanan kaya kartalı ve arı şahini, doğal yaşam alanlarına bırakıldı.

Yurthaber 22-05-23 13:47

Nadir görülen hastalığı yüzünden sürekli orgazm oluyor! Hayatımı cehenneme çevirdi

Orgazm olamamak birçok kadının cinsel ilişkide yaşadığı problemler arasında yer alıyor. Bu konu hakkında yapılan araştırmalarda kadınların erkeklere göre çok daha zor orgazm oldukları belirtiliyor. Ancak nadiren görülen hastalığı nedeniyle günde sayısız orgazm olan bir kadın uzun süreli zevkin de zorluklara yol açtığını söyleyerek orgazm hastalığının hayatını cehenneme çevirdiğini açıkladı.

Kadin 17-05-23 11:06

Sakarya'da 6 lise öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde 6 lise öğrencisi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

Yurthaber 16-05-23 15:37

Uykuda yaşanan bu duruma dikkat! Felç ve diyabet riskini artırıyor

Uyku sırasında yaşanan problemler önemsiz sanılsa da oldukça tehlikeli hastalıkların belirtisi olabiliyor veya başka sağlık sorunların oluşma riskini artırabiliyor. Yapılan araştırmalar göre milyonlarca kişi kalp hastalığı, inme ve diyabet riskini artıran bir uyku bozukluğundan mustarip olduğunun farkında olmayabilir.

Haber 11-05-23 17:03

Ağrı'da sahipsiz köpeğin saldırısına uğrayan öğrenci yaralandı

Ağrı'nın Patnos ilçesinde sahipsiz köpeğin saldırısına uğrayan ortaokul öğrencisi, bacağından ve elinden yaralandı.

Yurthaber 09-05-23 13:31

En sevdiğiniz meyve kabusunuz olabilir! Bu belirtilere dikkat

C vitamini bombası çilekler yaz aylarının en çok tüketilen meyvelerinden. Sayısız faydası bulunan çilek her hafta tüketiliyor. Küçükten büyüğe herkesin sevdiği çileklerin bazı kişiler için risk oluşturduğunu belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Aykut Aldemir, çilek alerjisi hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 08-05-23 16:50

Sabahları zor uyanıyorsanız dikkat! Tehlikeli hastalığın önemli belirtisi olabilir

Sabahları sıcak yataktan çıkıp işe, okula gitmek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Sürekli ertelenen alarmlar günlük hayatımıza geç kalmamıza yol açabiliyor. Bu durum normal görülse de sürekli olarak tekrarlanması sağlık için tehlikeler hakkında uyarabiliyor. Uzmanlar sabah zor uyanma probleminin önemli bir hastalığın belirtisi olabileceğini açıkladı.

Haber 03-05-23 09:01

Ankara'nın Pursaklar ilçesinde bir kişi silahlı saldırı sonucu yaralandı

Ankara'da evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan kişi ağır yaralandı.

Yurthaber 02-05-23 07:50

Epilepside oksijen tedavisi uygulanabilir mi, nasıl uygulanır? Epilepsi hastalarının oksijen tedavisinde dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Epilepsi hastalığı beyin ile alakalı bir sağlık problemi olarak bilinir. Beyindeki sinir hücrelerini yakından ilgilendiren bir sorundur. Kronik bir hastalık olarak tanımlanan epilepsinin kontrol altına alınması yaşam kalitesi açısından büyük bir önem taşır. Günümüzde epilepsi hastalığı için çeşitli tedavi metotları mevcuttur. Peki, epilepside oksijen tedavisi uygulanabilir mi, epilepsi hastalarının oksijen tedavisinde dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Haber 28-04-23 16:00

Evde oksijen tedavisi nedir, evde oksijen tedavisi alma yöntemleri nelerdir? Evde oksijen tedavisi nasıl yapılır?

Oksijen olmadan hiçbir canlının hayatını devam ettirebilmesi söz konusu değildir. Kanda oksijen seviyesi düştüğünde nefes darlığına sebep olur. Bu durum tedavi edilmediği sürece ilerler ve daha ciddi solunum problemlerine yol açar. Nefes almada zorluk çeken kişilere en sık uygulanan tedavi metotlarından biri oksijen tedavisidir. Bu tedavi hastanede yapılabileceği gibi evde de yapılabilir. Peki, evde oksijen tedavisi alma yöntemleri nelerdir?

Haber 28-04-23 15:59

Damar tıkanıklığında oksijen tedavisi uygulanabilir mi? Damar tıkanıklığı nedir, belirtileri nelerdir?

Damar tıkanıklığı son derece ciddi bir sağlık problemidir. Kan akışını önleyen bir durum olduğu için hem hücrelerin oksijensiz kalmasına hem de kan pıhtısının meydana gelmesine neden olur. Kan akışı durduğunda kandaki oksijen seviyesinde de düşüş gözlemlenir. Günümüzde damar tıkanıklığı tedavisinde birçok farklı yöntem uygulanır. Peki, damar tıkanıklığında oksijen tedavisi uygulanır mı?

Haber 28-04-23 15:59

Ozon tedavisi ile oksijen tedavisi arasındaki fark nedir? Ozon tedavisi mi oksijen tedavisi mi?

Ozon tedavisi ile oksijen tedavisi, günümüzde en sık kullanılan tedavi metotları arasında yer alır. Her canlının mutlak suretle yaşamlarını devam ettirebilmesi için oksijene ihtiyacı vardır. Oksijen olmadan hiçbir canlının hayatını sürdürmesi mümkün değildir. Kan dolaşımının istikrarlı bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için oksijen seviyesinin düşmemesi gerekir. Peki, ozon tedavisi ile oksijen tedavisi arasındaki fark nedir, hangisi daha iyi?

Haber 28-04-23 15:45

Göze oksijen tedavisi uygulanır mı? Göze oksijen tedavisi ne işe yarar, nasıl uygulanır?

Oksijen, her canlının hayatta kalabilmesi için gerekli olan kokusuz, renksiz ve tatsız bir gaz türüdür. Soluduğumuz havanın yaklaşık olarak yüzde yirmi biri oksijenden meydana gelir. Vücut yeterli miktarda oksijen alamadığında birtakım sağlık sorunları ortaya çıkar. İnsan vücudunda oksijene ihtiyaç duyan birçok organ bulunur. Bunlardan biri de göz organıdır. Peki, göze oksijen tedavisi ne işe yarar?

Haber 28-04-23 15:42

Cilt bakımında oksijen tedavisi nedir? Cilt bakımında oksijen tedavisi nasıl yapılır, oksijen maskesi ne işe yarar?

Oksijen yalnızca akciğerler için değil, cildin nefes almasında da büyük bir öneme sahiptir. Cilt bakımı denildiğinde akla her ne kadar yalnızca kadınlar gelse de erkekler de en az kadınlar kadar bu konuya önem gösterir. Cilt bakımında doğru ürünleri kullanmak ve bu ürünleri doğru bir şekilde uygulamak gerekir. Bu ürünler dışında cildin nefes alabilmesi için oksijen tedavisinden de faydalanılır. Peki, cilt bakında oksijen tedavisi nedir, oksijen maskesi ne işe yarar?

Haber 28-04-23 15:41

Bebeklerde oksijen tedavisi yapılır mı, bebeklere oksijen nasıl verilir? Yeni doğan oksijen tedavisi nedir, bebeklere fazla oksijen verilirse ne olur?

Her canlıda olduğu gibi bebeklerde de zaman zaman oksijen tedavisine ihtiyaç duyulabilir. Bebekler doğdukları andan itibaren birçok hastalığa açık hale gelirler. Bunun nedeni henüz gelişmemiş olmalarından kaynaklıdır. Özellikle yeni doğmuş bebeklerde solunum sıkıntısına çok sık rastlanır. Sezaryen veya beklenen süreden daha erken doğan bebeklerde oksijen sorunu ortaya çıkabilir. Peki, bebeklerde oksijen tedavisi yapmak doğru mu?

Haber 28-04-23 15:40

Tunceli'de kırık kanadı tedavi edilen alaca baykuş doğaya salındı

Tunceli'de ormanda bulunan kanadı kırık alaca baykuş, tedavi sürecinin ardından doğal yaşama bırakıldı.

Yurthaber 21-04-23 08:55

Hiperbarik oksijen tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır, nasıl uygulanır? Hiperbarik oksijen tedavisi endikasyonları nedir, kaç seans sürer?

Hiperbarik oksijen tedavisi birçok farklı alanda kullanılan bir tedavi şeklidir. Bu tedavi yöntemi, alanında uzmanlaşmış hiperbarik tıp hekimleri tarafından uygulanır. Kanda ve dokularda azalan oksijen seviyesini normal değerlere çıkarmada etkilidir. Basınç vasıtasıyla uygulanan bir yöntemdir. Peki, hiperbarik oksijen tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır, endikasyonları nedir?

Haber 20-04-23 10:25

Hiperbarik oksijen tedavisi yan etkileri nedir? Hiperbarik oksijen tedavisi zararlı mı, kimlere uygulanamaz?

İnsan vücudunda oksijen azaldığında birçok hastalık ortaya çıkar. Kanda ve dokularda azalan oksijenin tekrar yükseltilmesi için birtakım medikal tedavi yöntemlerine başvurulur. Hiperbarik oksijen tedavisi de bu medikal tedavi yöntemlerinden biridir. Bu tedavi yöntemiyle azalan oksijenin yerine konulması hedeflenir. Peki, hiperbarik oksijen tedavisi yan etkileri nedir?

Haber 20-04-23 10:24

Hiperbarik oksijen tedavisi neye iyi gelir? Hiperbarik oksijen tedavisi ne işe yarar, ozon tedavisi ile hiperbarik oksijen tedavisi aynı mı?

Akciğerlerin görevini doğru bir şekilde yerine getirebilmesi için oksijene gereksinim duyulur. Oksijen seviyesi yeterli düzeyde olduğunda başta akciğerler olmak üzere, kalp ve dolaşım sistemi de düzgün çalışır. Ancak bazı durumlarda kandaki ve dokulardaki oksijen seviyesi olması gerekenin altına düşer. Bu tarz problemlerde oksijen tedavilerinden yararlanılır. Peki, ozon tedavisi ile hiperbarik oksijen tedavisi aynı mı?

Haber 20-04-23 10:24

Manyetik alan tedavisinin zararları nedir, fazla yapılırsa ne olur? Manyetik alan tedavisinin yan etkisi var mı, sağlığa zararlı mı?

Manyetik alan tedavisi, son dönemlerde pek çok kişinin faydalandığı alternatif tıp uygulamalarından biridir. Çevremizde elektromanyetik yayan telefon, televizyon gibi çok fazla etken bulunur. Bu etkenler sağlığın zaman içerisinde bozulmasına neden olur. Elektromanyetik yüzünden ortaya çıkan sağlık sorunlarını gidermek için manyetik alan tedavisi uygulanır. Peki, manyetik alan tedavisinin zararları nedir, sağlığa zararlı mı?

Haber 20-04-23 10:23

Manyetik alan tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir, diz ağrısına manyetik alan tedavisi yapılır mı? Manyetik alan tedavisi faydaları nelerdir?

Manyetik alan tedavisi, dünya çapında pek çok kişi tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Manyetik terapi yönteminin iyileştirici gücüne inanan çok sayıda insan mevcuttur. Yüzyıllardır kullanılan bu tedavi yöntemi ile birçok hastalıktan kurtulmanın mümkün olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. Peki, diz ağrısına manyetik alan tedavisi yapılır mı?

Haber 20-04-23 10:22

Manyetik alan tedavisi nedir, etkileri nelerdir? Manyetik alan tedavisi nasıl yapılır, günde en fazla kaç saat olmalı?

Günümüzde pek çok hastalığın tedavisinde destek amaçlı alternatif tıp yöntemleri uygulanır. Manyetik alan tedavisi de bu yöntemler arasında yer alır. Bu tedavi şekli birçok rahatsızlığın giderilmesinde ana tedaviye ek olarak kullanılır. Manyetik alan tedavisinin geçmişi, M.Ö. 800’lü senelere kadar uzanır. Peki, manyetik alan tedavisi nedir, etkileri nelerdir?

Haber 20-04-23 10:22

Oksijen tedavisi komplikasyonları nelerdir, yan etkisi var mı? Oksijen tedavisi zararlı mı, olumsuz etkileri var mı?

Kandaki oksijen seviyesinin normal değerlerde olması son derece önemli bir konudur. Oksijen seviyesi düştüğünde ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirir. Akciğerlerin sağlıklı bir şekilde işlevini yapabilmesi için oksijene ihtiyacı vardır. Oksijenin yetersiz olduğu durumlarda oksijen tedavisinden yararlanılır. Peki, oksijen tedavisi komplikasyonları nelerdir, olumsuz etkileri var mı?

Haber 20-04-23 09:36

Yüksek akımlı oksijen tedavisi nedir? Yüksek akımlı oksijen tedavisi ne işe yarar, hangi hastalıklara iyi gelir?

Oksijen olmadan hiçbir canlının yaşaması söz konusu değildir. Oksijen yetersizliği olduğunda ciddi sağlık sorunları da ortaya çıkar. Bu sağlık sorunlarını bertaraf etmek ve oksijen seviyesini yükseltmek için birtakım tedavi yöntemleri uygulanır. Yüksek akımlı oksijen tedavisi de bu yöntemler arasında yer alır. Peki, yüksek akımlı oksijen tedavisi nedir, hangi hastalıklara iyi gelir?

Haber 20-04-23 09:17

Oksijen tedavisi nedir, nasıl yapılır? Oksijen tedavisi nasıl olur, oksijen tedavisi uygulamaları nelerdir?

Oksijen, her canlının yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürebilmesi için ihtiyaç duyduğu bir solunum maddesidir. Oksijen olmadan hiçbir canlının yaşaması mümkün değildir. Kandaki oksijen düzeyinde azalma meydana geldiğinde hücreler ve dokular hasar görmeye başlar. Bu durum devam ettikçe ciddi sağlık sorunları ortaya çıkar. Böyle durumlarda solunum tedavilerinden faydalanılır. Peki, oksijen tedavisi nedir, uygulamaları nelerdir?

Haber 20-04-23 09:17

Avasküler nekroz nedir, belirtileri nelerdir? Avasküler nekrozda hiperbarik oksijen tedavisi nasıl yapılır, kaç seans sürer?

Medikal tedavi metotları arasında bulunan hiperbarik oksijen tedavisi, pek çok hastalığın iyileşmesinde katkı sağlayan bir tedavi şeklidir. Ani işitme kaybı, ani görme kaybı, dalış sonrası görülen vurgun gibi rahatsızlıkların yanı sıra kemik ölümü yani avasküler nekroz gibi hastalıklarda da bu tedavi yönteminden yararlanılır. Peki, avasküler nekroz nedir, avasküler nekrozda hiperbarik oksijen tedavisi nasıl yapılır?

Haber 20-04-23 09:16

Diyabetik ayak hiperbarik oksijen tedavisi nedir, nasıl yapılır? Diyabetik ayak yaralarında hiperbarik oksijen tedavisi işe yarar mı, kaç seans sürer?

Hiperbarik oksijen tedavisi, medikal tedavi yöntemleri arasında bulunan ve pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu tedavi şekline uygun görülen herkese kolay bir şekilde yapılabilir. Diyabetik hastalığına sahip olan kişilerde de etkin olarak tercih edilen bir uygulamadır. Peki, diyabetik ayak hiperbarik oksijen tedavisi nedir, diyabetik ayak yaralarında hiperbarik oksijen tedavisi kaç seans sürer?

Haber 20-04-23 09:16

Ani işitme kaybında hiperbarik oksijen tedavisi nedir? Ani işitme kaybında hiperbarik oksijen tedavisi nasıl uygulanır?

Kanda ve dokularda azalan oksijen miktarını tekrardan yükselten tedavi yöntemi, hiperbarik oksijen tedavisi olarak tanımlanır. Hiperbarik oksijen tedavisinin kullanım alanı fazlasıyla geniştir. Çeşitli pek çok farklı hastalığın tedavisinde bu medikal yöntemden faydalanılır. Ani işitme kaybı probleminin giderilmesinde de bu tedavi şekli kullanılır. Peki, ani işitme kaybında hiperbarik oksijen tedavisi nasıl uygulanır?

Haber 20-04-23 09:15

Araştırma sonucu herkesi şaşırttı! Bu meyve kanser hücrelerini yok ediyor

Kanseri erken teşhis etmek ve doğru tedaviyi izlemek hayati önem taşıyor. Kanser hakkında yapılan araştırmalarda kansere karşı etkili sonuçlar sağlayan bir meyve keşfedildi. Uzmanlar meyvenin yarattığı etkiler karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyerek bu mucizevi meyvenin tüketimi hakkında uyarılarda bulundu.

Haber 18-04-23 17:21

ALS hastalığında bu durumlara dikkat! ALS hastalığı nedir? Belirtileri nelerdir?

ALS hastalığı tüm yaşamı etkisi altına alan hastalıklar arasında yer alıyor. Beyin ve omurilikteki sinir hücrelerini etkileyen ALS hastalığı hastaların temel hareketlerinin kontrolünü kaybetmesine neden olabiliyor. ALS hastalığı nedir ve belirtileri nelerdir sorusu oldukça aratılıyor. Özellikle ALS hastalığında risk altında olan kişilerin bu hastalığa karşı bilinçli olması gerekiyor.

Haber 11-04-23 08:58

Alzheimer hastalığının yıllar önce görülen ilk belirtisi! Gözlerdeki değişime dikkat

Alzheimer tüm yaşamı etkisi altına alarak temel ihtiyaçların giderilmesini bile zorlaştıran hastalıklardandır. Yaşlılık hastalığı olarak bilinen Alzheimer'ın görülme oranının daha erken yaşlara düştüğü bilinmektedir. Alzheimer hastalığını erken teşhis etmek bu hastalığın tedavisi için büyük önem taşır. Alzheimer, teşhis edilmeden yıllar önce gözlerde ortaya çıkan değişim bu hastalığın uyarı işareti olabilir.

Haber 05-04-23 09:11

Göğsüne yaptırdığı lazer yüzünden cildi yandı! Lazer yanıklarını paylaşarak işlemin risklerini gösterdi

Lazer işlemleri birçok sağlık ve estetik görünüş için etkili sonuçlar sağlayabiliyor. Ancak yanlış uygulanan ışınlar ciltte hasar bırakabiliyor. TikTok'ta gittiği lazer işleminde göğsünün yandığını paylaşan bir kadın cildindeki yanıkları fotoğraflayarak işlemin risklerini gösterdi.

Kadin 03-04-23 16:48

Kanseri can evinden vuracak çalışma! Tedaviyi önce laboratuvarda deniyorlar

Marmara Üniversitesi (MÜ) Genetik ve Metabolik Hastalıklar Araştırma ve Uygulama Merkezi (GEMHAM) tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir çalışmayla, kanser teşhisi alan hastadaki tümörün tedaviye nasıl yanıt vereceği, tedaviye başlanmadan önce laboratuvarda belirleniyor.

Haber 02-04-23 15:51