Uyuz Belirtileri Haberleri

Uyuz olup olmadığını nasıl anlarsın? Uyuzun belirtileri nelerdir?

Uyuz, tıp literatüründe "scabies" olarak adlandırılan ve ciltte meydana gelen bulaşıcı bir deri hastalığıdır. Uyuz, Sarcoptes scabiei adı verilen mikroskobik parazitlerin deri altına tüneller kazarak neden olduğu bir enfeksiyondur. Bu parazitler, insan cildinin alt tabakalarında yaşarlar ve kaşıntı, kızarıklık, döküntü ve kabarcıklar gibi cilt belirtilerine yol açarlar. Uyuz, kişiden kişiye temas yoluyla kolayca yayılabilir ve bu nedenle topluluklarda hızla bulaşıcı olabilir.

Haber 31-10-2023 09:51

Uyuz nasıl geçer, uyuza ne iyi gelir? Uyuz belirtileri ve tedavi yöntemleri nelerdir?

Uyuz deri üzerinde oluşan kaşıntılı ve bulaşıcı bir hastalıktır. Bu hastalık parazitik bir böcek olan "Sarcoptes scabiei" adlı bir akarın neden olduğu cilt enfeksiyonudur. Uyuz insanlar arasında hızla yayılabilen bir hastalık olup tüm dünyada yaygındır. Akarlar insan cildinde tünel oluşturarak ve yumurtalarını bırakarak yaşarlar. Peki, uyuza ne iyi gelir?

Haber 15-06-2023 10:16

Uzman doktor uyardı! Kovid-19 dönemiyle artış görüldü... Geceleri yaşanan bu belirtiye dikkat

Kovid-19 pandemisinin etkileri devam ediyor. Birçok hastalığın tetiklenmesine yol açan Kovid- 19 hem sağlık hem de sosyal anlamda oldukça zorlu durumlara neden oldu. Uzman doktor Kovid-19 dönemiyle birlikte uyuz vakalarının da arttığını belirterek geceleri görülen belirtiye karşı uyardı.

Haber 27-03-2023 11:23

Uyuz vakaları arttı, uyarı geldi! Tedavi edilmezse iyileşmiyor

Koronavirüs sonrası eve kapanma ile birlikte uyuz vakaları son 3 yılda ciddi miktarda arttı. Tekrar açılma ile birlikte ise uyuz vakalarının artışı hızlandı. Uzmanlar, uyuzun tedavi edilmezse kendi kendine iyileşmeyen bir hastalık olduğuna dikkat çekerken insanları gerekli önlemleri almaları konusunda uyardı.

Haber 02-10-2022 11:25

Uyuz Belirtileri

Uyuz Belirtileri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Uyuz Belirtileri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son zamanlarda büyük artış gösterdi! Geceleri uyuyamıyorsanız nedeni uyuz olabilir

Uyku sağlıklı bir vücut için en gerekli olan ihtiyaçlar arasında bulunuyor. Ancak birçok insan uyku problemleri çekiyor. En çok görülen uyku problemlerinden olan uykusuzluk yaşam kalitesinin düşmesine neden oluyor. Son zamanlarda artan uyuz vakaları uykusuzluğa neden olan etkili hastalıklar arasında bulunuyor.

Haber 30-09-2022 14:39