HABER

Hamileyken öldürülen Sezen’in acılı babası yürek burktu: ''Organ diye bir şey kalmamış, sadece gözlerini bağışlayabildik''

İzmir’de, dini nikahlı eşi tarafından 16 yerinden bıçaklanarak hayatını kaybeden 5 aylık hamile Sezen Ünlü'nün gelinlikli videosu ortaya çıkarken, görüntüler yürekleri yaktı. Ünlü'nün tüm organlarını bağışlamak istediklerini; fakat ölümüne yol açan 16 bıçak darbesinden ötürü sadece korneasının bağışlanabildiğini söyleyen Sezen Ünlü'nün babası, "Kızımda organ diye bir şey kalmamış. Ne midesi kalmış, ne böbrekleri kalmış. Adam tam 16 yerinden bıçaklamış, paramparça olmuş kızım” diye konuştu.

İzmir’de, dini nikahlı eşi tarafından 16 yerinden bıçaklanarak hayatını kaybeden 5 aylık hamile Sezen Ünlü'nün (17) gelinlikli videosu ortaya çıkarken, görüntüler yürekleri yaktı. Ünlü'nün tüm organlarını bağışlamak istediklerini; fakat ölümüne yol açan 16 bıçak darbesinden ötürü sadece korneasının bağışlanabildiğini söyleyen Sezen Ünlü'nün babası Serdar Ünlü, "Kızımda organ diye bir şey kalmamış. Ne midesi kalmış, ne böbrekleri kalmış. Adam tam 16 yerinden bıçaklamış, paramparça olmuş kızım” diye konuştu.

''SADECE GÖZLERİ BAĞIŞLANDI, ORGAN DİYE BİR ŞEY KALMAMIŞ''

27 Mart günü İzmir’in Konak ilçesinde, 3 aydır ayrı yaşadığı dini nikahlı eşi Anıl Y. (24) tarafından 16 yerinden bıçaklanarak hayatını kaybeden ve 5 aylık hamile olan 17 yaşındaki Sezen Ünlü'nün, ölmeden önce babasına organlarını bağışlamak istediğini söylemesi üzerine korneası bağışlanmıştı.
Sezen Ünlü'nün babası Serdar Ünlü, başka organlarını da bağışlamak istediklerini ifade ederek, 16 bıçak darbesi nedeniyle bağışlanamadığını söyledi.

Serdar Ünlü, "Ben kızımın cesedini almaya gittiğimde adli tıpa bir doktor bana geldi ve ‘kızınızın gözlerini bağışlamak ister misiniz?’ dedi. O anda benim aklıma kızımın organlarını bağışlamak istediği geldi. Yoksa ben unutmuştum kızımın organlarını bağışlamak istediğini, zaten kızı öldürülmüş bir insan onu o anda nasıl hatırlar ki. Ben de kızımın bütün organlarını bağışlamak istediğimizi söyledim; ama adam kızımı 16 yerinden bıçaklamış. Kızımda organ diye bir şey kalmamış. Ne midesi kalmış, ne böbrekleri kalmış. Adam tam 16 yerinden bıçaklamış, paramparça olmuş kızım. Soruyorum bir insan 16 yerinden bıçaklanır mı?” dedi.

''KIZIMIN HAYALLERİ VARDI''

Kızının daha 17 yaşında olduğunu ve okulunu bitirmediğini belirten Serdar Ünlü, “Söyleyecek söz bulamıyorum. Benim kızım daha okul okuyordu. Sağlık meslek lisesine gidiyordu ve ileride hemşire olmak istiyordu. Karşısına böyle bir vahşi insan çıktı. Kızım da yaşı küçük olduğu için aldandı. Kızımın hayalleri vardı fakat hayallerini yıktılar. Sebebi ise kıskanmasıymış. Bir insan kıskandığı için böyle bir şey yapar mı?” ifadelerini kullandı.

Screenshot_19

''HEP KADINLAR MI ÖLMEYİ HAK EDİYOR?''

Annesi tarafından 1,5 yaşındayken terk edilen Sezen Ünlü'yü büyüten ve Sezen Ünlü'nün "Anne" diye hitap ettiği halası Saniye Gevşek de “Adaletimizden kızımın katili için idam istiyorum. Sadece kızıma da değil tüm kadınlara kalkan eller için idam istiyorum. Benim canımı çok yaktılar, Allah’ta onlara aynı açıyı yaşatsın. Kızım evleneli daha bir sene olmadı. Ben hala sabahları kalkıyorum, etrafta onu arıyorum. Etrafa bakıyorum ve ‘Sezen nerede, gelecek mi?' diyorum. Artık yeter. Tüm kadınlara kalkan eller dursun artık. Hep kadınlar mı ölmeyi hak ediyor? Ben artık düşünmekten yatamıyorum, 'öldüreyim kendimi' diyorum. Annesi Sezen’i bıraktı gitti. Ben onu 1,5 yaşında aldım kucağıma ve ne zorluklarla büyüttüm. Yukarıda Allah var, o biliyor. Kimse bilemez kızımın gözyaşlarının aktığı zamanı, sadece ben bilirim. Vicdansızlar duysunlar bu söylediklerimi” diyerek Sezen Ünlü için adalet istedi.

Screenshot_20

GERİYE BU GÖRÜNTÜLER KALDI

Dini nikahlı kocası tarafından vahşice katledilen Sezen Ünlü'den geriye ise düğününde gelinlikle ve kuzenleriyle eğlenirken çekilmiş videolar kaldı. Katili Anıl Y. ile gerçekleştiği düğün merasiminde gelinlikle görüntülenen Ünlü'nün, bir başka videoda ise arkadaşları ve kuzenleri ile bisiklet sürdüğü ve onlarla eğlendiği görülüyor.

Screenshot_17

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
kizini dovmeyen dizini dover iki yil nikahsiz bi adamla ayni evde kal ana baba olarak.ses cikarma tehdit etti diyor bu ulkede kanun yokmu sikayetci ol
@veysel_kelle_1930 Son olay olana kadar neyin şikayetini yapmasını bekliyordunuz ki? Resmi bir evlilik olmadığını mı şikayet edecekti? Kanun, buna müdahale etmez ki etse de. Mevzu son haddeye gelinceye dek yapılacak bir şikayet yokmuş aslında. Hele bir de rıza olmuş ise mazide o zaman durum daha karmaşık ve derin demek değil midir?
ailesi net sahip çıkmamış bu kıza. ya da çok serbest mi bırakmışlar 17 yaşında daha. kimse bunu konuşmuyor. yazık
valla babası kadere inanıyosak, Takdir'i İlahi diyeceğiz ,Allah rahmet etsin mekanı cennet olsun diyeceğiz ,kusura kalma ama,hatayı azıcıkta kendinizde arayacaksınız.yaşadığım şehir Ankara 12 yaşındaki erkek çocuğunu bile ekmek almaya göndermiyorum .Bi örnekte ben vereyim daha bi kaç oy oldu , anne baba İstanbulda kızları Muğla da , okulları kapalı, kızcağız hunharca katlediliyor , e bu baba demiyormu kızım sen nerelerdesin, okulun kapalı ne işin var Muğla'da , hadi iş buldun çalışıcan maddi durumun kötü , o da değil , ne diyim yaaa, bu tarz cinayetlerde en az katil kadar sizlerde suçlusunuz..
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler