HABER

Hastanelerde 'yüzde 70 katkı payı' sıkıntısı

"Bu fark ücretlerini alıp almamak tamamen hastanelerin kendi inisiyatifindedir"

ORDU (İHA) - Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Sağra, 1 Ocak 2010'da özel hastanelerin sınıflandırılması sonucu yürürlüğe girecek olan yüzde 70 fark uygulanmasının toplumda yanlış algılandığını söyledi.

Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Mehmet Sağra, yaptığı açıklamada, söz konusu karara göre özel sağlık kuruluşlarının verdikleri hizmet kalitesine göre değerlendirileceğini, puanı yüksek olan hastanelerin hastalardan yüzde 70'e kadar fark ücreti alabileceğini ancak bu durumun kamuoyunda sanki özel hastaneler yüzde 70 fark alacakmış gibi izlenim bıraktığını belirtti. Bu fark ücretlerini alıp almamanın tamamen hastanelerin kendi inisiyatifinde olduğuna dikkat çeken Sağra, "Bu konunun yanlış anlaşıldığını gözlemlemekteyim. Medical Park Ordu Hastanesi olarak biz yüzde 30'luk uygulamasında dahi, poliklinik muayenelerinde ve tahlillerde fark almadık. Yüzde 70'e çıkmasından sonra da bizim için değişen bir şey olamayacaktır. Muayeneden fark almamaya devam edeceğiz" dedi.

"KADROMUZU GÜÇLENDİRDİK"

Sağra, cerrahi yoğun bakım, dahili yoğun bakım, yeni doğan yoğun bakım, koroner yoğun bakım, KVC (kalp ve damar cerrahisi ) yoğun bakım ünitelerinde, acil serviste, anjio ve kalp cerrahisi işlemlerinde zaten hiç fark alınmadığını da kaydederek, bütün bunların üzerine sağlık kadrolarına her geçen gün yeni isimleri kattıklarını belirtti. Bölgenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, Gazi Üniversitesi Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevi de yapmış olan Prof. Dr. Velit Halit ve ekibinin

kalp damar cerrahisinde hastanelerinde göreve başladığını, birkaç gün önce Ordu'da ilk defa 'yemek borusu yırtılması' ameliyatını kalp damar cerrahisi ekibi ile birlikte yapan Doç. Dr. Cengiz Kayahan ve ekibini de Ordu'ya kazandırdıkları için gurur duyduklarını dile getiren Sağra, "Hastalarımıza verdiğimiz önemin yanında muayene ve tahlillerden fark ücreti almamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler