KADIN

Hem gündelik hayatta hem de özel günlerde yapabileceğiniz saç modelleri

Hem gündelik hayatta hem de özel günlerde yapabileceğiniz saç modelleri

Bir kadının en önemli aksesuarlarından biri de saçlarıdır.

Güzel ve çekici görünmenize neden olacak, gerek günlük hayatınızda gerekse özel günlerinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz ve çok şık görünmenize neden olacak saç modellerini sizler için derledik.

Saç Bandı İle Topuz

Günlük hayatınızda hem çok kolay bir şekilde yapabileceğiniz hem de çok şık bir görünüme büreneceğiniz saç bandı ile topuz modeli, tam da güzel görünmek isterken çokta zaman harcamak istemeyen kadınlar için. Modeli yapmaya saç bandını kafamıza yerleştirmekle başlıyoruz. Ardından kahküllerimizi alıp saç bandının yukarısından sokup aşağısından çıkararak arkaya doğru düğüm atar gibi ilerliyoruz. Bu işlemi öndeki saçlar bitene kadar uyguluyoruz. Aynı işlemi diğer tarafa da uyguluyoruz. Ardından son kalan kısmı alıp saçımızın içerisine yavaşça yerleştiriyoruz. Son olarak biraz saç spreyi uygulayarak saç stilimizi tamamlıyor ve sabitliyoruz. 10 dakikanızı almayacak bu şık saç modelini günlük hayatınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.


Kolay Dağınık Topuz Modeli

Çok pratik ve doğal bir görünüme sahip olabileceğiniz dağınık topuz ile hem spor hem de şık bir görünüme sahip olabileceksiniz. Bu saç modelini rahatlıkla hem özel günlerinizde hem de günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Fazla uğraşılmamış gibi gözüken bu saç modeli ile tüm dikkatleri üzerinize çekebileceksiniz. Bu saç modeli için gerekli olan malzemeler herkesin evinde rahatlıkla bulabileceği; lastik toka, tel tokadır. İlk olarak saçlarınızı bir krepe tarağı ile diplere doğru tarayarak hacim verin. Öndeki saçlarınızı birkaç tutam ayırarak tutturun. Diğer tüm saçlarınızı tepeden topladığınız esnada en son çevirimde saçınızı çıkarmadan bırakın ve tepedeki topuzu dağınık bir şekilde tel tokalar ile aralara sabitleyin. Önde ayırdığınız saçlarınızı hafifçe alarak bol bir şekilde arkaya tel toka yardımı ile tutturun. Dilerseniz öndeki saçlarınızı arkaya doğru değil yukarı doğruda bombeli bir şekilde tutturabilirsiniz. Beş dakikanızı almayacak bu model ile sizde havalı saçlara sahip olabilirsiniz.


Örgü ile Romantik Saç Modeli

Modası hiç geçmeyen örgülerle hem sade hem de romantik saç modellerine sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şeyler oldukça basit. Öncelikle saçlarınızı güzelce tarayın. Daha sonra kulak arkasından örgü için bir demet saç ayırın. Yukarıya doğru bu ayırdığınız saçları örün ve lastik toka ile uçlarını bağlayın. Bu işlemi diğer tarafta da uygulayın ve kalan saçlarınızı geriye doğru tarayarak toka ile düzgünce tutturunuz. Saçınızı bir sprey yardımıyla sabitleyin. Her iki taraftaki örgüleri taç şeklini alacak biçimde çapraz bir şekilde yapıp tel toka ile arkadan tutturun. En üsteki saçlarınızı krepe tarağı ile kabartarak saçınıza hacim kazandırın. İsteğe göre spreyle sakipleyin. Hem sade hemde romantik bir görünüme sahip olmak istiyorsanız bu saç modeli tam da size göre.


Balerin Topuzu

Modası hiç geçmeyen ve yüzünüzü daha dinamik gösteren balerin topuzu ile zarifliğinize zariflik katabilirsiniz. Oldukça pratik olan bu saç modelini yapmak beş dakikanızı almayacaktır. Bu saç modeli için yapmanız gerekenlerde oldukça basit. Öncelikle olabildiğince tepeden saçınızı güzelce bağlayın. Daha sonra oldukça düzgün bir şekilde saçınızı dolayın ve kenarlardan tel toka ile tutturun ve son olarak da saçınızı saç spreyi ile sabitleyin. Zarif bir görünüme kavuşmak işte bu kadar kolay.


Hollywood Stili Dalgalı Saç Modeli

Kendinizi yıldız gibi hissetmenizi sağlayacak Hollywood stili dalgalı saçlar ile tüm dikkatleri üstünüzde toplayacaksınız. Bu saç modeli için uzun ya da orta uzunlukta saçlarınızın olması yeterli. Bu saç modeli için sadece maşaya ihtiyacımız var. Öncelikle saçlarınızı 2.5 cm genişliğinde tutamlara ayırın. Maşaya saçı yerleştirdiğinizde düz olmasına özen gösterin. Böylece kıvrımı serbest bıraktığınızda güzel bir sonuç alabilirsiniz. Kıvrımlarınız ısınınca serbest bırakın ve omzunuza düşürün. Bu işlemi bütün saçınız bitene kadar tekrar edin. Saçınızı yüzünüzün aksi istikametinde döndürürseniz daha güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Tüm saçınızın kıvrımlarını bitirdiğinizde saç spreyi yardımı ile sabitleyin. Bu yöntem ile hem klasik hem de dolgun dalgalı saçlara sahip olabilirsiniz.


Hacimli ve Uzun At Kuyruğu

Çok pratik bir saç modeli olan at kuyruğunun nasıl daha güzel ve daha dolgun durabileceğini sizlerle paylaşacağız. Bu model özellikle ince telli saçlara sahip kadınlar ve saçı kısa olup da uzun at kuyruğu isteyenler için ideal bir saç modelidir. Kullanacağımız malzemeler herkesin evinde rahatlıkla bulabileceği ürünleri içerir. İki adet lastik toka, krepe tarağı ve tel tokalar bu model için yeterli olacaktır. Bu model için bir püf nokta ise saçlarınızın dalgalı olmasına dikkat etmenizdir. Çünkü, bu saçta gizleme yöntemi olacağından dolayı saçlarınızın biraz hacim kazanması için dalgalı olması gerekiyor. Gerekli koşulları sağladıktan sonra saçlarınızı kulak hizasında olacak şekilde arkaya doğru ikiye ayırın. Hemen üst kısımdaki saçlarınızı yarım topuz olacak şekilde üst tarafta toplayınız. Alt kısımda kalan saçlarınızı aşağıya doğru olacak şekilde krepeleyin. Bu yöntemle saçlarınız daha uzun bir at kuyruğu olacaktır. Hacim kazanan saçlarınızı toplayın. Tokanızın gözükmemesi için aldığınız küçük bir tutam saçınızı tokanın etrafında dolandırarak kamufle olmasını sağlayabilirsiniz. Üst tarafta yarım topuz şeklinde topladığınız saçı salın ve yine aynı yöntem ile üst kısmı da toplayın ve lastiğinizi kamufle edin. Topladığınız saçınıza krepe atarak ekstra hacim kazandırın. Böylelikle daha uzun görünen ve daha dolgun at kuyruğuna sahip olabilirsiniz.

BALIKSIRTI ÖRGÜ NASIL YAPILIR?

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön