KADIN

Herkesin Tırnağında! Nasıl Yapılıyor Bu Protez Tırnaklar?

Herkesin Tırnağında! Nasıl Yapılıyor Bu Protez Tırnaklar?

Tırnak modası o kadar hızlı değişiyor ki yetişmek mümkün değil!


Tırnak modası her yıl değişiyor. Geçtiğimiz yıllarda küt tırnaklar modayken bu yıl 80'li yılların uzun, sivri ve göz alıcı tırnakları geri geldi. O kadar sağlıklı tırnak uzatmak da kolay iş değil. Biri uzuyor diğeri kırılıyor. Üstelik bakımı da zor. Protez tırnaklar da böyle ortaya çıktı aslında. Tırnaklarını yiyenlere de gün doğdu :) Peki nasıl yapılıyor bu protez tırnaklar?

Bu Tarz Benim'in ve Survivor'ın güzel yarışmacısı Nihal Candan'ın Nişantaşı'nda açtığı Beauty Center bir ay boyunca kullanabileceğiniz protez tırnak uygulamasını yapıyor.


Nasıl yapılıyor?


Önce tırnaklar törpüleniyor. Protezler tırnak diplerine değil ortaya takıldığı için kendi tırnağınızın da kısa ve düzgün olması gerekiyor.


Parmak boyunuza göre ölçüsü alınan protezler tırnaklarınızın ucuna doğru yapıştırılıyor.


Protezler yapıştırıldıktan sonra istediğiniz boyda kesiliyor. (Bakması bile içimizi bir garip yapıyor evet.)


Küt oval, sivri ne şekilde isterseniz törpüleniyor.


Tırnakların üstüne önce bir koruyucu, ardından bir çeşit jel sürülüyor ve böylece tırnakla protez arasındaki fark kapatılmış oluyor.


Jel tüm tırnaklara uygulandıktan sonra kuruyup katılaşması için elinizi bir makineye sokmanız gerekiyor.


Son ve en eğlenceli aşama: oje sürme

Bu ojeler bildiğimiz 3 liralık ojelerden değil, özel olarak üretilen kalıcı ojelerden. Protez tırnak gibi bunları da 3 ay kullanabiliyorsunuz.


Bu tırnaklarla ev işi yapmayı bırakın telefon kullanmak bile işkence gibi ama alışan alışıyor, bunlarsız yapamıyor. Siz ne düşünüyorsunuz, kullanır mıydınız?


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön