Huzursuz çalışma ortamı sizi gergin bir anne yapabilir

Yeni bir iş ararken, anneler genellikle kendileri için daha önemli olanı, maaş veya kariyeri önemserler. Ancak bilime göre, dikkate almaları gereken en az bir faktör daha var. Annelerin birlikte çalışacakları insanları anlamaları gerekir, çünkü zehirli bir ofis ortamı sadece hayatlarını değil aynı zamanda çocuklarının hayatını da mahvedebilir. Annelerin işlerini daha akıllıca seçmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Bakın neden?

Huzursuz çalışma ortamı sizi gergin bir anne yapabilir

“Kötü bir iş” hakkında konuştuğumuzda, öncelikle patronlarımız hakkında düşünmeye meyilliyiz. Ancak gerçek tam olarak böyle değil. Genel olarak, kötü bir çalışma ortamı çoğunlukla başkaları için endişe eksikliği ile ilgilidir. Örneğin ofisteki rahatsız eden konuşmalar sizin üzerinizde daha etkili olabilir.

SORUNLARI İŞTEN EVE SÜRÜKLEME EĞİLİMİNDEYİZ

Yukarıda belirtilen davranışların etkisini daha iyi anlamak için 146 çalışan anne ve eşleri araştırıldı. Anneler, ebeveyn olarak ne kadar etkili olduğuna inandıkları konusunda fikirlerini paylaşırken paylaşırken, eşler herhangi bir olumsuz ebeveynlik modeli olup olmadığını bildirdiler. Sonuçlar oldukça açıktı: Kötü işyeri kültürü genellikle eve getiriliyor ve derin sonuçlara yol açabiliyor. Bu, berbat iş arkadaşlarıyla uğraşmak zorunda kalan ve daha katı, daha otoriter ebeveynlik stillerini kullanma eğiliminde olan annelerde görülebilir.

1

EBEVEYNLER ÇOCUKLARININ SOSYAL UYUMLULUĞUNU ETKİLİYOR

Araştırmalar, diğer stillerle karşılaştırıldığında, daha çok ebeveynlik tarzı olduğunu göstermektedir. Bu tür ebeveynlerin beklentileri yüksektir ve birçok kural koyma eğilimindedir. Dahası, hataları sert bir şekilde cezalandırabilir ve çocuklarının yaşamlarının hemen her yönünü yönetmeyi tercih edebilirler. Ayrıca çocuklarına ihtiyaç duydukları verimli geribildirim ve desteği sağlamada başarısız olurlar.

Sonuç olarak, bu çocukların birçok sorunu var. Örneğin, ev dışında agresif davranışlar gösterebilir veya başkalarıyla iletişim kurarken utangaç veya korkutucu olabilirler. Bu tür çocukların daha çok depresyon veya kaygı geliştirmeleri, öz kontrollerinin düşük olması ve sosyal yeterliliğin bulunmaması daha olasıdır.

3

GERGİN OFİS ORTAMI ANNELERİN ETKİLİ EBEVEYN OLMADIKLARINI İNANMALARINI SAĞLAR

Huzursuz bir ofis ortamındaki anneler daha katı davranışlar sergilemeye çalıştıklarını ve çocuklarının hayatlarında olan her şeyi kontrol etmeye çalıştıklarını itiraf ediyorlar.

Daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen, bu bulgular bugün çalışan annelere yardımcı olabilir. Öncelikle, işteki günlük sıkıntılarınızın çocuklarınızla ilişkinizi nasıl etkileyebileceğinin ve bir sonraki adımınızın ne olacağını belirleyebileceğinizin farkındasınız. Örneğin, patronunuzla veya meslektaşlarınızla sağlıksız çalışma ortamı hakkında konuşabilir veya başka bir iş bulabilirsiniz. Ayrıca ebeveynlik tarzınızı değiştirmeyi deneyebilir ve iş problemlerinizi her gün sizinle birlikte evinize sürüklemeyebilirsiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler