HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kuru öksürüğü şıp diye kesiyor! İbrahim Saraçoğlu'dan yeni kür tarifi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun doğal bitkilerle verdiği kür tarifleri yoğun ilgi görüyor. Kış aylarının gelmesi ile beraber artan hastalıkların ardından vatandaşlar tedavi yöntemlerini araştırmaya başladılar. Kuru öksürüğü kesen kür tarifi de bunlardan biri oldu. Saraçoğlu öksürüğü şıp diye kesen yeni tarifi açıkladı.

Kuru öksürüğü şıp diye kesiyor! İbrahim Saraçoğlu'dan yeni kür tarifi

Kuru öksürük şikayeti, kış aylarının gelmesi ile beraber artış gösterdi. Hastalıkla mücadele edenler bitkisel yollara da yoğun ilgi gösteriyorlar. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yaptığı açıklamada kuru öksürüğe iyi gelen tarifi açıkladı. Uzman isim Prof. Dr. Saraçoğlu ile Sağlıklı Yaşam programının canlı yayınında, "Eşimin bir aydır öksürüğü var, balgam çıkarıyor. Hastaneye gitti antibiyotik verdiler ama öksürük kesilmedi. Ne yapmak lazım? Bitkisel çok kullandı ama geçmedi" sorusu yanıtladı.

sson

Saraçoğlu, “Tere, bunu unutmayın. 6, 7 yaprak sapları ile beraber taze tere tüketeceksiniz. O balgamı söküyor. Bunu çocuklar da kullanabilirler.” dedi. Saraçoğlu ayrıca hatmi çiçeği ve yulaf samanının da kuru öksürüğe ve bronşite iyi geldiğini açıkladı. İşte kür tarifleri:

Yulaf Samanı

Kaynayan 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı yulaf samanı ilave edilir. Kapağı kapalı olarak 5 dakika demlenir ve sıcakken süzülür. Kahvaltıdan yarım saat önce ılık olarak tüketilir.

kuru-öksürük

Hatmi Çiçeği

Kaynayan 1 su bardağı su veya süte 1 tutam hatmi ilave edilir. Kısık ateşte 5 dakika kapağı kapalı olarak kaynatılır ve sıcakken süzülür. Günde 2 defa öğle ve akşam yemeğinden yarım saat sonra tüketilir.

h1

Andız Pekmezi

Günde 1 defa 1 yemek kaşığı sabah, öğle ya da akşam olacak şekilde aç olarak tüketilir. Diyabetler pekmez yerine propolis kullanabilir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler