HABER

İç Anadolu'da kültür-sanat

Eskişehir/Konya - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Tepebaşı Sahnesi'nde "Tartuffe", Anadolu Üniversitesi Tiyatro Anadolu'da "Kadınlar da
Savaşı Yitirdi" adlı oyunlar sahnelenecek. Oyun yarın, 11, 14 ve 16 Kasımda Tepebaşı Sahnesi'nde izleyicisiyle buluşacak.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Tiyatro Anadolu ise İtalyan yazar Curzio Malaparte'nin yazdığı, Şakir Gürzumar'ın yönettiği "Kadınlar da Savaşı Yitirdi" adlı oyunu beğeniye sunulacak. Oyun, AÜ Tiyatro Anadolu'da 14 ve 15 Kasımda sahneye konulacak.

Fotoğraf sanatçısı Abdülkerim Uysal'ın trenle yaptığı 5 bin 500 kilometrelik yolculuğu sırasında çektiği fotoğraflardan oluşan "Lokomotif" adlı sergisi, Konya Tren Garı'nda gezilebilir.

Makinist ve revizörler, trenin geçtiği farklı coğrafyalar ve istasyonların fotoğraflarının yer aldığı sergi 17 Kasıma kadar açık kalacak. Reha Bilir'in Konya Vergi Dairesi Nejat Altan Tufan Sanat Galerisinde açılan semazen fotoğraflarından oluşan "Tek Nefeste Aşk" isimli sergisi, 22 Kasıma kadar açık kalacak.

Yine fotoğraf meraklıları, Zeki Oğuz'un Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesindeki "Bozkır Dedikleri Konya" adlı sergide Konya fotoğraflarını görme imkanı bulabilirler.
Selçuklu Belediyesi Halk Korosu Alaaddin Salonu'nda, 10 Kasım Atatürk'ü anma programı kapsamında, Atatürk'ün sevdiği şarkılardan oluşan konser verilecek. Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Uğur Uzal'ın koleksiyonunda yer alan fotoğraflardan oluşan Atatürk Fotoğrafları Sergisi de 10 Kasımda Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde açılacak. Aynı merkezde akşam Selçuk Oda Orkestrası konser verecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön