HABER

'İkramiye kazanan numaralar gerçek değil'

CHP, Milli Piyango çekilişlerinde kazanan numaraların gerçek numaralar olmadığını, sürekli devir yapılarak, haksız kazanç elde edildiğini iddia etti.

'İkramiye kazanan numaralar gerçek değil'

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, Milli Piyango çekilişlerinde, haksız müdahalelerin yapılarak, bu yolla haksız kazanç ilişkilerinin oluşturulduğuna dair bazı iddiaların bulunduğunu söyledi.

Gelen bilgi ve iddialara göre, TRT'nin canlı yayınlarının, bilinçli olarak engellendiğini, TRT'nin 30 Nisan'dan bu yana canlı yayın yapmadığını belirten Kart, ikramiye kazanan numaraların tespitinde bazı müdahalelerin yapıldığına dair de iddiaların bulunduğunu ifade etti.

Kart, kazanan numaraların gerçek numaralar olmadığı, sürekli devir yapılarak, haksız kazancın her geçen hafta tırmandırıldığı iddialarının bulunduğunu kaydetti. TRT'den 30 Nisan'a kadar canlı yayınlanan Milli Piyango çekilişlerinin, neden artık canlı yayınlanmadığını öğrenmek isteyen Kart, ''Neden sadece noter huzurunda çekilmesine tevessül ediliyor? Canlı yayınlanmaması kararı hangi bürokratik ya da siyasi otoritenin talimatıyla gerçekleşmiştir? Sürekli devir yapılması ve kazananlara yönelik olarak gerçek dışı kayıt tutulmasına dair iddialar konusunda bugüne kadar Milli Piyango bünyesinde bir araştırma yapıldı mı?'' sorularını yöneltti.

Kart, kurum bünyesi ya da dışından yazılı olarak ulaşan bazı ihbarları dile getirdiğini, bunlara dayanarak konuyu gündeme getirdiğini belirtti. Kart, Milli Piyango'nun, adeta Başbakanlık örtülü ödeneği gibi kullanıldığını savundu.

Bir gazetecinin, ''İddialarınız ile MİT kampüsündeki Milli Piyango bayisinden arka arkaya büyük ikramiyenin çıkmasının ilgisi var mı?'' sorusuna Kart, ''Kurum, grup ismi vermiyorum, veremiyorum. Belirli gruplara, merkezlere yönelik olarak her nasıl oluyorsa o talih oyunları sonucunda, hep o ikramiyeler oralara isabet ediyor. Kamu kurumları da kamu kurumları dışında odaklar da var'' karşılığını verdi.

AA

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler