İlker Başbuğ'a ağırlaştırılmış müebbet hapis

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, darbeye teşebbüsten müebbet hapis cezası aldı. Başbuğ, karar okunduktan sonra tepki göstererek salonu terketti.

İlker Başbuğ'a ağırlaştırılmış müebbet hapis

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, darbeye teşebbüsten müebbet hapis cezası aldı.

Mahkemenin suç duyurusu üzerine hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 6 Ocak 2012'de tutuklanan Başbuğ hakkındaki Türk Ceza Kanunu'nun 312/1. maddesi gereğince, "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle düzenlenen iddianame, 15 Şubat 2012'de İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.

Başbuğ hakim karşısına ilk kez 26 Mart 2012'de çıktı. Kısa bir konuşma yaparak savunma yapmayacağını söyleyen Başbuğ, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök'ün tanık olarak dinlenilmesi sırasında ve esas hakkındaki savunma olmak yapmak üzere bazı duruşmalara katıldı.

KARARDAN ÖNCE BAŞBUĞ ŞU MESAJI YAYINLAMIŞTI

İlker Başbuğ kararın açıklanmasına saatler kala Başbuğ'un Twitter hesabından yapılan değerlendirmede öncelikle ailelere konulan duruşma yasağına değinildi ve şu görüşler savunuldu:

"Sıkıyönetim dönemlerinde bile görülmemiş, ailelerin dahi gelmesi yasaklanmış bir ortamda 'mahkeme' kararını açıklayacak..Peki niye? Çünkü aklı selim kimsenin itibar etmeyeceği bir mütalaa üzerinden karar verecekler ..Çünkü kamu vicdanını rahatsız edeceklerini, masum insanların cezalandırılmasını kamunun kabul etmeyeceğini biliyorlar....Çünkü Türk Devleti ve Ordusunun şanlı tarihine bugüne kadar görülmemiş bir kara leke süreceklerini biliyorlar "

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 376 yorum
seçilmiş savcılar, hakimler, gizli tanıklarla vatanını seven insanları haksız yere mahkum etmeye çalışan bu mahkemede adalet var demek için şuursuz, kör, vicdansız, akılsız ve cumhuriyet düşmanı olmak lazım.
unutma zamanında o secilmiş hakimler bir şiir için özgürlükleri engelliyorlardı. şimdimi canınız yandi. ot yerken kütür kütür sapına gelince mmeeeee..
işler sizin istemediğiniz gibi gidince herkes satılmış oluyor... Adnan Menderesi asanlar satılmış olmuyor sıze göre... azınlık artık bitti.... güzel yurdumu halkın çoğunluğunun seçtiği parti yönetecek.... azınlığın değil,askerin değil,faiz lobisinin değil... halkın hür iradesiyle seçtiği parti yönetecek... bu arada bu paşa koca lav silahına boru dedi ya başkada birşey demiyorum... elinize vicdanınıza koyun biraz düşünün.
Doğru vatanı için çalıştı.Yani İsrail için
darbeci olmak lazım değil mi senin gibi
vatan severin orda ne işi var domuz
bu zamana kadar yıllar boyu sızızn sectıklerınız vardı oralarda ve sızn atınız kosuyordu sımdı devran degıstı alıs buna
şu saydıkların zaten yorumunu beğenmeyen fikri vicdanı irfanı kör solucanlarda yok kardeşim. gün gelip devran döner onlar dünün mağdurları ama ne demişler mağrur olma padişahım senden büyük allah var... Gün gelir devran döner, bazıları gibi köpeği oldukları amerikaya kaçmadan önce fişi çekilir.
eskisi gibi at koşturduğunuz mahkemeleriniz yok ya şimdi adaletsiz oluyor Türkiye mahkemelerimiz...
bilgi sahibi olmadan fikir yürmesen
boru mu silah mı!!!
ADALET E OLAN GÜVENİM BUGUN İTİBARİ İLE KATLANARAK ARTTI.BENİM GİBİ VERGİSİNİ CANINI KANINI BU VATAN İÇİN VERMEYE HAZIR İNSANLARIN SIRTINDAN NEMALANAN BU VATAN HAİNLERİ CEZALARINI BULDU.BUNLARIN GİTMESİ İLE TERÖR BİTECEK.UYUŞTURUCU TRAFİGİ BİTECEK.KACAK AKARYAKIT SİGARA ALKOL VE İNSAN KACAKCILIGI BİTECEK.GERCEK DEMOKRASİ UYGULANMAYA BASLIYACAK. ÖZGÜRLÜK......................
14 yaşındaki çocuklara tecavüz edenlerde bu adalette yargılandı pardon yargılanamadı...terör bitti gibi görünecek çünkü devlet kuruyorlar sen uyu grupçu...tecavüz artacak çünkü cezası yok...terör artacak daha iç anadoluya kadar gelecekler... siz insanım diyenler bir kişinin tutuklanmasına bu kadar sevinecek kadar vicdansız olamazsınız!!!
Sen evinde rahat rahat yatarken bu adamlar terörle mücadele ediyorlarldı. Şimdi teröristler baş tacı oldu. Bu adamlar ömür boyu hapis yatacak. Siz de terör bitti yalanıyla kendi kendinizi tatmin edeceksiniz...
sigara kaçakçılığını gel antalyada gör adamlar karakol karşısına dükkan açmışlar insan kaçakçılığını git sınıra gör her yer oy vermek için bekleyen mülteci kampı dolu ülkede yabancı şirketlere satılmayan kurum kalmadı hala bididibididi..
HAYALPEREZ
BDP Yİ MECLİSE SOKANLARA DOKUNULMAZLIK VERENLERE NE DIYECEKSIN PEKI KARDEŞİM?
EVET ÖYLE GÖZÜKÜYO:) ÜLKEMİZİN TOPRAKLARINDA TERORİSTLER CİRİT ATIYO YOL KESİYO KARAKOLLAR KAPATILIYO KOMŞU KOMŞUYA DÜŞMAN HALE GETİRİLİYOR HABER YAPILAMIYOR PARDON SADECE TEK TARAFLI Bİ TARAFIN ONAYI OLMADAN :) BUNA ÖZGÜRLÜK DİYECEK AKLI SELİM İNSANLAR VARYA BİŞEY DİYEMİYORUM BİRAZ İNTERNETE BAK KAÇAKÇILIK HER SENE ARTIYOR SİGARADA İÇKİDE İNSANDA GAZETELERDE BİŞEY YOK SADECE ARAŞTIR GÖRÜRSÜN TEK TARAFLI DÜŞÜNME
geri zekalı...at gözlüklerini parlatmış gelmişsin...
Komik çok komik bu söyledikleriniz. Çokkk masal anlatmışlar size. Kaçakçılığı, terörü, uyuşturucu trafığıni yapan insanlar hapiste değil uyannn uyannn
hangi kaçakıçılık bitecek acaba buna izin verenler belli..
ilker başbuğ borusu öterken terör estiriyordun parmağınla işaret edip basını tehdit ediyorudun heghün doğudan şehitler gelirken siaysete top atıyodun. SEn Türk askeri olamassın ben inanmıyorum en azından, şindi hak etiğin gibi yaşarsın artık.
basını esır alanlar tehdıt edenler kım su anda goruyoruz.
Neymiş efendim adalet yerini bulmuş! neymiş efendim hainler böyle cezalandırılırmış! ulan Kör müsünüz be. bu ülkede kocaman bir terslik olduğunu anlayamıyor musunuz??? ülke tarihinin en büyük HAİNi ile bugün hükümet görüşmeler yapıyor! Ülkemin askeri okullarında damarlarına kadar vatan sevdası enjekte edilmiş paşaları içeri alınırken kanı bozuk soysuz vatan hainini dışarı çıkarmanın yolları aranıyor! benim gencecik askerlerimi şehit eden *rospu ç*cuklarını nasıl affederiz de evlerine koyarız diye düşünülüyor!! bu kadar mı körsünüz be!!
her kelimesi DOĞRU İMZAMI atarım
körün bir vicdanı, bir aklı, bir mantığı vardır mutlaka. bunlar kör değil olsa olsa bahçemdeki ot yada ağıldaki koyun olabilir
lav'a boru diyen şahıs.. boru değil müebbet. şimdi anlamışsındır
ANLAMAZSINDA BEN YİNE ANLATAYIM. ADAM İSTESEYDİ DARBEYİ YAPARDI. EMRİNDEKİ ORDU YETERDİ. YURTDIŞIMA KAÇMADAN KENDİ İSTEĞİYLE GELDİ TESLİM OLDU. GENELKURMAY BAŞKANI KAÇMAZ DEDİ. DELİKANLI MERT OLUN.
Bazı insanların mallık derecesi bunu anlayamaz !
neo yaranız vardı galba ,pek rahatlamışsınız,sahi kimin ifadesine dayanarak terör örgütü başı damgası yedi bu general.bize göre terör örgütü olan pkk,nın 2 numaralı adamının ifadesiyle.demekki pkk terör değil tsk terörmüş yıllarca biz yanlış bilmişiz,öğrendik,bu devran elbet dönecek padişahınız amerikaya gider zaten amerikan vatandaşı,ya siz..
sen bu kafayla çok yaşamazsın..
adaletin olmadıgı yerde suçlumu oldu paşa bu ülkeyi 3 kişi yönetdi gül erdogan ilker gerisi nerde çetenin
Salonu mu terk etti? Askeri Mahkememi orası niye müdahale etmemişler? Hala kendini Genelkurmay Başkanı sanıyor herhalde. Soba borusu, kağıt parçası derken Yüce Türk Mahkemeleri sayesinde adalet yerini bulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti halkının seçmiş olduğu hükümeti yıkma hesaplarını yapan paşaların , hiç bir ülke generallerinde olmayan lüks hayat, sınırsız yetki, gariban askerlere ve astlarına köle muamelesi yapan paşaların saltanatları yıkılmıştır. Yaşasın Yüce Türkiye Cumhuriyeti Mahkemelerinin adaleti.
sizler sadece ken dinizi inandırın adalet yerini buldu hepside hak ettikleri cazaları aldılar yaşasın adaalet
PKK daha mı şerefli top oğlu top.Vatan hainlerini bu millet çok iyi biliyor.Sen merak etme.
Türkiye Cumhuriyetinin Ay Yıldızının kırıldığı gündür bu gün türklüğün kara günüdür bunlar oyun oynayan avrupanın türkiye üzerindeki etkisizleştirme oyunudur. biz türkler gerçekden Avrupalının dediği gibi hastayız hasta bir milletiz uyuyoruz maalesef yazık
önünden ye ve merak etme hiçbişey olmaz.bu bizim millet olarak içorganlarımızın bakımını yapıp yeniden doğuşumuzun başlangıcıdır.
UTANÇ VE ADALETSİZ BİR MAHKEME.BEBEK KATİLLERİ KEYFİ SEFA İÇİNDE MAALESEF TÜRKİYE SONSUZA KADAR BİTMİŞTİR YARGININ GÖZÜ AYDIN.
bunlar nasıl kararav vardılar halk bılıyormu akp ye calısan medya ne derse onu yazıyor gerceklerı ıstıyoruz bız
O BE NERDESİNİZ ONUNCU YIL MARŞI SÖYLEYEN GERZEKLER HA NERDESİNİZ BİZLERE NELER ETTİNİZ SİZLER İŞTE ALLAH TUZAKLARINIZI BÖYLECE KAFANIZA ÇEVİRİR
SİZ MEHTER MARŞI OKUDUNUZDA NE OLDU BİRGÜN TOKMAK KAFANIZA GELDİĞİNDE DAVUL KAFANDA ÇALINCA AKLIN BAŞINA GELİR GERZEK
sen ilk önce Türkçe nasıl yazılır onu öğren !!!!!!!!!!
Bidon kafalı iblis cahil.
Adalet yerini buldu diyenlerin konuyu bilmemesine ne diyeceksiniz ? Bu rezalete nasıl göz yumarsınız aklım almıyor .
hala göz yumuyorsunuz diyor ya allah allah.la kardeşim bu adamların yediği tüm naneler belgeliyken sanamı inanacak bu millet yav sizin hiçmi vicdanınız yok?
o belgelerın ne kadar sahte olduklarını sözcü gazetesi sesli ve görsel olarak yayınladı okusaydın kardes sadece yandas medyadan dınlemeyın azcık cevrenızede bakında baska seylerde ögrenın akp ile 2 sene görev yaptı ozaman onlarda suclu ??? sımdı ne olduda dirsek cevırdıler acaba yaptıkları hatalarımı gösterdı ??? ne dersınız
he belgelere değil senin şapşal düşüncelerine inanacaktık.artık takke düştü kel göründü.
atalik123 sen ne biliyorsunda ahkam kesiyorsun mahkemeler salak değil sucsuz insanlara mühebbet hapis versin.
Sen çok biliyosun ya ondandır
anti daha ne çok belge var başkalarının naneleriyle ilgili onlarda yargılansın madem... konuşmak kolay insan mısınız acaba.bu rezaletin önde gideni... o kadar şehit var o kadar can gitti neden onları yapanlar dışarda yada içerdeysede neden tatil modundalar.beyniniz tutsak kalmış sizin...
vicdanı olmayanlar ortada.. kendileri yazıp kendileri oynuyorlar sonra da oldu bittiye getiriyorlar.. maalesef adalet diye birşey kalmamış bugün bunu daha iyi anladım..
antibanderas vicdan mı bu terörist tanıklığıyla genel kurmay başkanı nasıl müebbet alır azcık zeka!!!!!!
Uzayda mı yaşıyorsun sen hiç mi tv seyretmedin. Evet dediğin gibi devlet 70-80 yıldır süren bu rezalete son veren bir hükümet verdi. hayırlı olsun pekaka lılar gibi halka vatan millet sakarya diyip yıllarca yutturmuşlar ama hep tecavüz etmişler. Şükürler olsun.
Nerde belge ? Bir yerleri kazıyolar pkklı tanıkların ifadelerine göre güya belge çıkıyor ve dayanaksız biçimde içeri atılıyorlar . Allah gözünü açsın senin ne diyeyim sana
Tarihde bir ilk, genel kurmay başkanı terör örgütü başı olarak hükümeti yok etmeye teşebbüsten müebbet yedi. akp liler münasip her yerlerine kına yaksınlar, bu paşa terör örgütü başıyken tutuklamadınız görevden almadınız emekli olunca hoop içeri. Allah belanızı verecek bir gün, İnşallah o gün yakındır. Pkk zaferi bu paşaları ne güzel içeri tıktırdık diye seviniyorlardır, pkk nın kankası, öz kardeşi akp liler.
allah yardımcınız olsun inşaallah.planlar yapılmak istenenler ve yapılanlar çok alçakca ve haince.
ATATÜRK CUMHURİYETİNİ YIKMAK ÖNCELİKLE ATATÜRK ÜN EMANET ETTİĞİ ORDUYU, BUNU İÇİN DE ATATÜRKÇÜ SUBAYLARI YOK ETMEKLE BAŞLAR... O ADIM BU.. BOB EŞ BAŞKANI ABD -YAHUDİ PLANINDA İLERLİYOR .
bu hayrı mübarek ramazanı geçirdiğimiz şu günlerde müslümanlık dışı islam dışı her şeyi yapmakta bu ülke yine başı çekmekte.almanya deniz feneri davasını açtıkça burdakiler kapatmakta.şimdi buradakiler mi müslüman yoksa almanya mı ? bu millet o kadar yoldan çıkmış,o kadar sapıtmış ki,en kötü şeylere o kadar layık ki anlatılamaz...ilker başbuğ gibi birisi Türk devletinin göz bebeği olan kurumda en üst rütbeye gelmiş ve şerefiyle hizmet etmiştir.ama onu terör örgütü lideri olarak suçlamışlar,şerefimiz olan TSK yı terör örgütü olarak göstermişlerdir.bu milletin layıkı apo ve onun gibi sürünlenler
iKİ yıl birlikte görev yaptığınız general ilker başbuğ nasıl müebbet hapse mahkum olur..anlamak ne mümkün..2 yıl ortak olmuşsun demekki sizde suçlusunuz..BİTMİŞİZ BİTİRİLMİŞİZ..İŞTE SİYASETİN SONU VE TÜRKİYENİN GELDİĞİ DURUM..DÜŞMANA GEREK YOK...
Sen biraz kitap filan oku, okumuyorsan da aklının ermediği konularda yorum yapma.
ben neyi anlamiyorum biliyormusunuz tamam bunlar bir örgüt kurmak istemisler ve cogunluguna müebbet verildi peki ya dagda gezen binlerce suclu sucsuz demeden Adam öldürenler bebekleri kesenler ülkenin altini üstüne getirenler ... peki onlara karsi neden bukadar siki davranilmiyor tam tersi partiye bile soktular.cok büyük bir adaletsizlik.eger bir ülkede Adalet isleyecekse herkes esit tutulmali
akp oy vermedim hiç vermicemde hiç
senin oyunda olmasın biz yeteriz.
bunun için yat kalk dua et.Verenler gibi vebal altında kalmayacaksın.
PKK ile Muhabbet, Paşalara Müebbet, Türkiye'de Adalet, Kimlere Emanet. ..
Böyle hukukun böyle adaletin taaaaa. Ne yapmış bu adamlar bu cezaları alacak?Birde Türk milleti adına kararı vermiş bu kararı.Ben bir Türk vatandaşı olarak benim adıma vermiş olduğun bu karar için senin Allah belanı versin diyorum.Ülkeyi satan peşkeş çeken vatan hainleri bu ülkeyi parçalayıp kürt devleti kurmaya çalışan hainler bu ülkede askeri polisi öldüren PKK lılar elini kolunu salayarak anlı açık biçimde bu ülkede dolaşıyor bu şerefsizlikler için mücadele veren adamlar ağırlaştırılmış mühebbet hapisle içeride yatıyor. .Sizin Allah belanızı versin.
bu adamlar bırakılsaydı milletin anasını bacısını ....kerlerdi. adalet yerini buldu. durduk yere kimse hapse atılmaz
Aynen arkadaşım katılıyorum, bunlar halka hiç bir şey sormuyorlar. Meydanı boş gördüler at koşturuyorlar.
özelleştirme adı altında satanlara ne olacak
Adalet ve Kalkınma Partisinin Kalkınma hamlesini 10 senedir görsel anlamda gördük ve yaşadık ve nihayetinde Adalet karşılığınıda biraz geç de olsa görmüş olduk. Ölsem de gam yemem artık.Allah sizlerden razı olsun.Bizlere çifte bayram yaşattığınız için sağolun.
Dini bayramla bunu bağdaştıramazsın...Bayrama inanan bu olyaya sevinemez...Kınıyorum
böyle şerefli bir insanı,şerefli görevler yapmış onurlu ve vatanperver başbuğu böyle talihsiz bir suçlamalar ile mahküm etmek çok büyük bir haksızlık,bunların gün gelir veballerini çekerler.ben allaha havale ediyorum.kabullenemiyorum
şeref olsa orda ne işi var
yazık öteki tarafta yatcak yeriniz yok..
MENDERESİ, POLATKANI, ZORLUYU, ÖZALI, BİTLİS Paşayı ve daha nicelerini şehit edip öldürenler öbür tarafta nerde yatıyorlarsa bunlarda onların yanında yatacak,
BAŞBAKAN ŞİİR YÜZÜNDEN MAHKUM OLUNCA ADALETE SAYGI GÖSTERMELİYİZ DEYİN... BUGÜN İSE ADALET TARAFLI ÖYLE Mİ?? VAY BEE... BU ADAMLAR ÖNCE MAHKEMEDE BİRBİRLERİNİ SATTI.. BAKTILAR İŞ DEĞİŞİK BİRBİRLERİNİ İHBAR ETTİLER..
Bu ülkenin Genelkurmay Başkanını terörist ilan eden adalet sisteminin yurt dışındaki imajını siz düşünün.
Merak ediyorum apo ya verilen tavizler verilecekmi acaba !...
kara kuvvetleri komutanı iken israilde ağlama duvarında yahudilergibi ağlıyordu,inşallah şimdi ömür boyu cezaevi duvarına ağlar da biraz günahlarını affettirir..
Ulan bu adamlar elinde koca ordu varken ihtilal yapamazmıydı yapardı yapmadılar bu suçlamalar saçma amaç Türkiye'yi bölmek için görevlendirilmiş Allahla Kandıranlar Partisi bu komutanlar oldukça bölemezlerdi ülkeyi siz hala devam edin ülkeyi satanlara Irak'ta binlerce müslümana eza çektiren Amerikan askerlerine dua edenlere hadi hepsini geç şehit askerlerimize kelle diyen teröristlerle ülkeyi paylaşanlara sen destek ver mahşerde o şehitler senden hesap sormazmı senden davacı olmazmı ... en yüce makam şehitlik mertebesidir şehitlerin hesap sormasıda
ordu babalarının malıydıda bizmi bilmiyorduk
EVET TÜRKİYE SİZNGİBİ VATAN SATAN MİKROPLAR TARİHE ADLARINIZ KARA LEKE OLARAK GEÇECEKTİR.
bu günü zafer bayramı ilan ediyorum müslümanların bugün bayramıdır... ramazan bayramına 3 gün kala türk halkına bayram yaştan namuslu hakimleri tebrik ediyorum
tam bir hukuk cinayeti
bence halk kazandı,sivil irade kazandı ve herkes anlasın ki bu halktan demokratik yollar haricinde hesaplaşmaya çalışan eninde sonunda en ağır cezayı görür...
BELALARINI BULDULAR DEVLETİ MİLLETİ SÖMÜRÜM DARBE YAPCAKSIN TSK YA YAKIŞMAYAN İNSANLAR TIOPLULUĞU
Ağustos Ağustos olalı böyle zafer görmedi...
Eyvallah kardaş...Aynen öyle.............
Tarihte sizin gibi akıl yoksunlarını, zalimleri görmedi!
İyi oldu bunlara adalet isde helal olsun Türkiyem sana temizle sunlari pislikleri. Ben avrupada yasiyorum herkesin gözu ülkemizde hainlerce planlar var istemiyolar türkleri kuyruk acisi var cünkü heryer tarih osmanli. Ülkemizi yedirmeyiz aga. Dinsiz imansizlara firsat verme yarabbii
sana göre onlar dinsiz.zerre kadar imanı varsa sen dinsiz oluyorsun ama onu anlayacak akıl olmadığı için beddualar nasılsa bedava.sen erdoya tapmaya devam et.pkk ile kucak kucağa olmayada
hadi oradan faşist puşt.
evet bir zamanlar dünyanın en güçlü ve en disiplinli ordusu vardı
ateş olmayan yerden duman tütmez.
Bir tarafta bebek katilini kurtarma dertleri, bir tarafta da vatanseverleri içeri atma. O kıldığınız namazlar, tuttuğunuz oruçlar haram olsun! Milletin ocağını yaktınız sizin de ocağınız yansın! En sevdiklerinizin canıyla uğraşın! Bunları görmemek için kör kör bakıp, hala oy verenlerin de eli kırılsın!
kim vatansever,lav silahına boru diyenler mi,ıslak imzaya fotokopi diyen mi,askeri lojmanlara bu milletin mehmetçiklerin örtülü annelerini içeri almayanlar mı,kim bunlar mı vatanseverler.bu milletin çocuklarını askerde köpek gezidirp mamayla besletenler mi vatan hayranı,sevsinler.
Tek kelimeyle adaletin zaferidir bu kararlar .Şahsen benim Türk Adalet Sistemine güvenim bir kat daha arttı.Kardeşim orgeneralsen generalliğini yapacaksın.Sen kalkıp kendi işini bırakır hükümeti nasıl deviririm,nasıl ülkede karmaşa çıkarırım,nasıl bozgunculuk yaparım gibi pislikler peşinde koşarsan böyle ağırlaştırılmış müebbetler alırsın işte.Siyasette gözün varsa,başbakanlık koltuğu istiyorsan ki bu en doğal hakkın,askeri üniformanı çıkarırsın siyasete girersin.Bunu yapamaz aksine alavere dalavere peşinde koşarsan her Türk vatandaş gibi sen de hapsi boylarsın.Kimsenin dokunulmazlığı yoktur.
hükümeti devirmek isteseydi ordu emrindeydi ilker başbuğa terörist demek tsk ya demektir
ne hıkmmetse teror sucları ıle ılglı tek kelıme etmemıssın neden acaba? aaa pardon çözüm sürecini destekleyenlerdensnz sizde.. Terore yardım edilir , sadece 7 yıl verılır normal karşılanır.. Teror serefszlerı sence ülkeyı bölmuyormu darbeye tesebbus etmıyormu? sizde haklısınız ınsan kımı tutarsa onu savunur.. Yazık diyorum. Adalet anlayışınız sadece bayan ismnden ibaret...
sen bence kapat çeneni vatan haini yandaşı böylemi takip ediyorsun bende darbeye karşı olanlardandım ama düne kadar birgün herkes bu adamın ne kadar aşalık biri olduğunu görecek ama iş işten geçmiş olacak
At gözlüğünü çıkarda neyle suçluyorlar ona bak.
bence de kardeşim.çok haklısın diyorlardı hükumete sen kimsin devletin halkın askerini tutukluyorsun al işte tutukladı cezasını da verdi terörler sizi. Rabbım başımızdan eksik etmesin başbakanımızı.oyum sana helal hoş olsun.
dilerim ki bi gün aynı şekilde adetsizliğe uğrarsın ve senin yanında hiç kimse olmaz
Kararı duydu paşa vayyy be boru değilmiş yahu dedii.:)))
Bu ulkeye ne geldiyse dinsiz imansiz ne üdügü belirsiz insanlarin devleti satmak ülkeyi satmak haince planlarla hedeflerine ulasmak isdediler ama olmadi. Namaz kilan oruc tutan allah diyen orduya alinmiyodu.iyi dolandirdiniz ülkeyi simdi yatin bakalim icerde pasalar gibi sahte pasalar sizi hainlerin sonu isde
Diğer Haberler