HABER

IMF heyeti TİM yetkilileriyle

İSTANBUL (İHA) - Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye Masası Şefi Juha Kahkonen başkanlığındaki heyet, 4. gözden geçirme temasları çerçevesinde bugün İstanbul Çırağan Otel'de Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) yetkilileri ile bir araya geldi.

IMF Türkiye Direktörü Odd Per Brek'in de yer aldığı toplantıya TİM başkanvekilleri Süleyman Orakçıoğlu ve Ersin Tezol katıldı.
Toplantıda TİM yetkilileri, IMF'ye yeni hükümetin programı, kur rejimi, ekonomideki iyimser hava, uluslar arası gelişmeler ve 2003 yılına dair beklentiler konusunda bilgi verdi. Toplantı sonunda TİM ve IMF tarafından yapılan yazılı açıklamada özetle, "Türkiye'de uzun yıllardır ilk defa enflasyon hedefi tuttu. Uzun dönemde döviz kuru daha istikrarlı hale gelecek. Türkiye'de şu anda ekonomi potansiyelin altında. Ekonominin büyüyecek yeri var. Vergi reformu yapılması ve kamu harcamalarının kalitesinin arttırılmasına ağırlık verilecek" denildi.

IMF heyeti bugün Bankalar Birliği, Yabancı Sermaye Derneği (YASED) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) yetkilileriyle bir araya gelecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön