HABER

İngiliz arşivlerinde 80 yıllık eroin

Mısır'dan gelen 1928 tarihli dosyada Samsoun marka bir tütün paketinin içinde 19 ayrı kağıda sarılı bir gram eroin bulundu.

İngiliz Ulusal Arşiv Dairesi'nde Dışişleri Bakanlığı'na ait 80 yıllık bir dosyanın içindeki bir tütün paketinde eroin bulundu.

Uyuşturucunun Kahire'deki İngiltere konsolosluğundan gelen 1928 tarihli bir dava dosyasının içinde bulunduğu belirtildi. Uyuşturucu içeren ceza davası dosyasını inceleyen bir araştırmacının fark ettiği beyaz toz önce laboratuvara gönderildi. Bu tozun eroin olduğunun anlaşılmasından sonra Londra polisi devreye girdi. 19 parça kağıda sarılı eroinin toplam ağırlığının bir gramdan daha az olduğu belirtildi. Ulusal Arşiv Dairesi Müdürü Jeff James, 11 milyon dosyadan oluşan arşivlerinde nadiren bu tür şeylere rastlandığını söyledi. Arşiv Dairesi'ndeki bazı belgeler bin yıl öncesine ait. İngiliz İç İstihbarat Servisi'nin eski dosyaları ve Kıyamet Kitabı'nı da içeren arşivde daha önce mumyalanmış bir sıçan ve kırmızı bir pijama takımı da bulunmuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler