Instagram’ı kasıp kavuran örgü kaş modası yaratıcılığın sınırlarını zorluyor!

Makyaj modasının hızına yetişmek mümkün değil. Daha geçtiğimiz haftalarda moda olan dalgalı kaşları sindiremeden yeni bir akım çıktı bile. Örgü kaş adı verilen yeni moda kaşlara saç muamelesi yapmasıyla dikkat çekiyor.

Instagram’ı kasıp kavuran örgü kaş modası yaratıcılığın sınırlarını zorluyor!

Yaratıcılığın sınırlarını zorladı ve kendi modasını yarattı

17 yaşındaki makyaj sanatçısı Eros Gomez, dalgalı kaş modasına karşı duyduğu tepkiden yola çıkarak kendi akımını yarattı. Tabiri caizse, “Alın size moda!” diyerek tavrını ortaya koyan genç sanatçı, Instagram’da ortalığı kasıp kavuracak yeni bir akımın ilk kıvılcımını çaktı.

Örgü kaş modası Instagram’ı çılgına çevirdi

https://media.giphy.com/media/l4KhTJGFv0WRNWRgI/giphy.gif

Genç makyaj sanatçısının gönderisinde belirttiği gibi şaka amaçlı olan bu makyaj sosyal medyanın en hızlı yayılan akımları arasına girdi. Eros Gomez’in örgü kaş gönderisi 170 binden fazla beğeni ve 7 binden fazla yorum aldı. Örgü kaşları denemekten çekinmeyen kullancılar binlerce beğeni yağdırmaya devam ediyorlar.

Makyaj sanatçısı azmiyle göz dolduruyor

Eros Gomez, kaşlarını örgü haline getirmek için yaklaşık 1 saat harcadığını ve çiğnenmiş sakızdan saç jölesine kadar birçok şeyle deneme yaptığını belirtmiş. Ancak kaşları örgü haline gelemeyecek kadar kısa olduğu için bütün denemeleri hüsranla sonuçlanmış. Gomez, çareyi teknolojiye sığınmakta bulmuş.

Örgü kaş stilini uygulayabilirsiniz ama…

Çiğnenmiş sakızdan saç jölesine kadar bütün alternatifleri deneyen Gomez en sonunda bilgisayarının başına oturmuş ve kaşlarını Photoshop programı kullanarak örgü haline getirmiş. Bolca yaratıcılık ve biraz teknolojiyle yaratılan bu yeni akım, Instagram’da yoğun ilgi görmesine rağmen maalesef günlük hayatta uygulanamıyor. Ama deneyenler yok değil.

Bir şaka ne kadar ciddiye alınabilirse, o kadar ciddiye alan blogger

Wavy Brows? Normal Brows? HOW ABOUT BRAIDED BROWS!? ???? . Keep in mind this is just for fun! . Idea credit goes to @erosmua I wasn't able to figure out the photoshop so why not recreate it!? Lol ♥️ Used: @anastasiabeverlyhills Dip Brow Pomade in Chocolate @lagirlcosmetics Pro-Conceal Concealer in Natural @bebellacosmetics Bent Liner Brush 134 @elfcosmetics Spoolie Brush Song - Martin Garrix - There for you (remix) #braidedbrows #wavybrows #normalbrows #braidbrows #videotutorial #abhjunkies #anastasiabeverlyhills #anastaciabrows #hypnaughtypower #hypnaughtymakweup #wakeupandmakeup #carvedbrows #browroutine #makegirlz #make4glam #wakeup2slay #discovervideos #shimycatsmua #maryhadalittleglam #xmakeuptutsx #makeuptutorialsx0x #fakeupfix #fakeupfix #makeupfanatic1 #makeupdolls #undiscovered_muas #discovervideos #makeupartistworldwide #hudabeauty #peachyqueenblog

Rosaura Alba (@roxxbeautyglam)'in paylaştığı bir gönderi ()

Yeni akımın sadece Photoshop’la sınırlı kalmasını istemeyen ve Photoshop kullanmasını bilmeyen bir blogger saatlerce uğraştıktan sonra örgü kaşı gerçek hayata taşımayı başarmış. Bilgisayar konusundaki yetenekleri kısıtlı olan blogger, çektiği video ile takipçilerine örgü kaşa giden yolları adım adım göstermiş. Yani, deneyecek kadar cesaretiniz varsa, denememek için bir mazeretiniz kalmadı.

İş bilgisayara kalınca herkes yeteneğini konuşturdu

Photoshop deyip geçmemek lazım. En az gerçek makyaj kadar zahmetli olan bu uğraş sonucu ortaya harika görüntüler çıktı. Kimi kullanıcılar gökkuşağı renklerini denerken, kimileri de sade ancak göze çarpan modeller yarattı. Bir şaka olarak başlayan bu akım, makyaja gönül veren herkesin katılabildiği gelmiş geçmiş en eğlenceli akımlar arasında yerini aldı. Yoksa siz hala denemediniz mi?

Kaynak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler