HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İPhone ve Android cihazlarda PIN kodu kaldırma: Telefondan PIN kodu kaldırma nasıl yapılır?

Yeni bir hat alındığında veya var olan SIM kart numarası değiştirildiğinde tercih edilen iletişim operatörleri tarafından 4 haneden oluşan bir şifre verilir. PIN kodu olarak da ifade edilen bu şifreler, SIM kartın cep telefonlarına takıldığı zaman açılmasında büyük bir rol oynar. Günümüzde cep telefonu alanında yaşanan yenilikler sayesinde iPhone, Android gibi cihazlar için PIN koduna gerek kalmamaktadır. Peki, iPhone ve Android cihazlarda PIN kodu kaldırma işlemi nasıl yapılır?

İPhone ve Android cihazlarda PIN kodu kaldırma: Telefondan PIN kodu kaldırma nasıl yapılır?

Teknolojinin hızla gelişmesiyle beraber normal tuşlu cep telefonlarının yerini akıllı cep telefonları almıştır. Yeni bir hat alındığında, bu hattın cihazda çalışabilmesi için PIN koduna ihtiyaç duyulur. Ancak yeni nesil akıllı telefonlarda bu kod yerine yüz tanıma, parmak izi gibi özellikler bulunduğundan çoğu cep telefonu kullanıcısı PIN kodu kaldırma işlemini yapmak istemektedir. iPhone ve Android akıllı cep telefonlarında bu işlem birkaç basit adımla kolayca yapılabilmektedir.

iPhone ve Android cihazlarda PIN kodu kaldırma

Cep telefonlarına takılan SIM kartların güvenliği için bazı kodlara gereksinim vardır. Bu kodlardan biri cihazda SIM kartın açılmasını sağlayan PIN kodudur. Teknoloji alanındaki gelişmeler sayesinde günümüzde cep telefonlarına takılan SIM kartların açılabilmesi için bu koda çok fazla ihtiyaç duyulmamaktadır. Pek çok kullanıcı kod yerine yüz tanıma, parmak izi ile giriş gibi özellikleri kullanmayı tercih etmektedir. Bu yüzden de cep telefonu kullanıcıları örneğin Samsung PIN kodu kaldırma işlemi ile bu kodu devre dışı bırakmayı istemektedir. Bu işlem, Android işletim sistemine sahip cihazlarda farklı, iOS işletim sistemine sahip cihazlarda farklıdır.

Cihazın işletim sistemine göre Xiaomi PIN kodu kaldırma işlemi hızlı bir şekilde yapılabilir. Böylelikle cep telefonu kullanıcıları koda ihtiyaç duymadan yüz tanıma, parmak izi ya da şekil gibi özelliklerden faydalanarak SIM kartlarının kilitlerini kolay bir şekilde açabilir.

Telefondan PIN kodu kaldırma nasıl yapılır?

Yeni bir hat alınıp cep telefonuna takıldığında bu hattın aktif bir şekilde çalışabilmesi için PIN koduna gereksinim duyulmaktadır. 4 sayıdan meydana gelen bu kod ile SIM kart güvenli bir şekilde açılmaktadır. Günümüzde kullanılan akıllı cep telefonlarında ise çoğu kullanıcı bu kodu devre dışı bırakarak kendi seçtikleri giriş özelliği ile SIM kartlarına erişim sağlamaktadır.

Telefon PIN kodu kaldırma işlemi ile kodlar devre dışı bırakılmakta ve kullanıcılar seçtikleri giriş seçeneği ile cihazlarını açabilmektedir. Bu kodu devre dışı bırakma işlemi ise cihazın işletim sistemine göre farklılık gösterebilmektedir. iPhone ve Android akıllı cep telefondan PIN kodu kaldırma işlemi için yapılması gerekenler son derece basittir.

iPhone PIN kodu kaldırma

iPhone cihazlar iOS işletim sistemine sahiptir. Bu cihazlardan PIN kodu kaldırmak için yapılması gereken birtakım işlemler vardır. Bu kod cihazın güvenliği açısından büyük bir öneme sahiptir. Kullanıcılar bu kodu kapatarak kendilerinin tercih ettiği bir güvenlik özelliğini kullanabilir. iPhone PIN kodu kaldırma işlemi için yapılması gerekenler ise genel olarak şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak iPhone cep telefonlarından “Ayarlar” kısmına gidilmelidir.
  • Ardından “Hücresel” sekmesine giriş yapıp buradan “SIM PIN” yazan yere tıklanmalıdır.
  • SIM PIN kısmına giriş yapıldığında kod istenebilir. Kodu girdikten sonra PIN özelliğini kapatıp, “bitti” kısmına tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Android PIN kodu kaldırma

Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonu kullanan kişiler, eğer kaldırma işlemini yapmazlar ise cihazlarını her açtığında PIN kodunu girmek zorunda kalır. Bu kodu kaldırmak için bazı adımların izlenmesi gerekir. Android PIN kodu kaldırma işlemi için yapılması gerekenler ise kısaca şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak akıllı cep telefonlarından “Ayarlar” kısmına giriş yapınız.
  • Sonrasında “güvenlik” sekmesine tıklayınız.
  • Karşınıza bir ekran açılacaktır. Bu ekranda “SIM kart kilidini ayarla” seçeneğine dokununuz.
  • Hemen sonrasında “SIM kartı kilitle” sekmesine basıp, PIN kodunu yazınız.
  • Tüm işlemleri yaptıktan sonra “tamam” kısmına tıkladığınızda kodu devre dışı bırakmış olacaksınız.

    Express

En Çok Aranan Haberler