İş hayatında popüler olan estetik operasyonlar

İş hayatında rekabetin giderek artması çalışanların dış görünüşlerine daha fazla dikkat etmesine neden olur. Kariyer basamaklarını çıkmak için eğitimin yanı sıra dış görünüşe özen göstermek de gereklilik arasındaki yerini alır.

İş hayatında popüler olan estetik operasyonlar

Bu nedenle her geçen gün daha fazla çalışan estetik operasyonlara başvurur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Burak Türkyılmaz, iş yaşamında popüler estetik operasyonları bizler için anlattı.

Çalışanların en çok tercih ettiği estetik uygulamaların başında cerrahi olmayan yöntemler gelir. Bu yöntemlerin kısa sürede uygulanabilmesi ve neredeyse hemen hemen hiç iyileşme sürecinin bulunmaması nedeniyle çalışanlar iş hayatlarına ara vermeden görünümlerine gereken özeni gösterebilir.

Ayrıca birçok ameliyatsız uygulamanın ortak özelliklerinden bir tanesi olan doğal görünüm aynı zamanda estetik olduğunun belli olmasını istemeyen kişilerin tercih sebebidir. Botoks, endopeel, dolgu, pi-somon dna ve scarlet-s en çok tercih edilen uygulamaların başında geliyor.

YÜZ ESTETİĞİ VE İŞ HAYATI

İş hayatında en sık başvurulan estetik operasyonları arasında yüz estetiği ilk sıralarda yer alır. Yüz estetiği Türkiye'de de en çok yapılan estetik ameliyatların başında geliyor. Çünkü yüz hatlarımız karşı tarafa kendiniz hakkında ilk izlenimi verir. Bu yüzden mimiklerinizi özgürce kullanacağınız bir operasyondan geçmeniz çok önemli.

2

Yüz ameliyatı olan kişilerin ayrıca kendine daha güvenen kişiler haline gelmelerini sağlar. Bu nedenle yüz estetiği yaptıran kişilerin iş yerindeki başarısında da gözle görülür bir şekilde artış geldiği düşünülür.

Yüz estetiği özellikle çalışan kadınlar arasında çok tercih edilen operasyonlar arasında bulunur. Kaş kaldırma, yüz germe, alın germe, göz kapağı estetiği, orta yüz gençleştirme ve dudak estetiği yüz estetiğinin kombine edildiği operasyonların başında gelir.

ÇALIŞAN ERKEKLERİN OPERASYONLARI

Her geçen yıl estetik operasyon yaptıran erkek sayısında artış meydana geliyor. Özellikle ameliyatsız estetik operasyonları erkeklerin arasında en çok tercih edilen operasyonlar arasında yer alır. Son 15 yılda estetik operasyona başvuran erkeklerin sayısında %100 artış meydana geldi.

1

Özellikle 30- 40 yaşları arasında olan erkekler, genellikle saç ekimi ve liposuction operasyonlarına başvuruyor. Yapılan araştırmalara göre kendine bakan ve görünümüne dikkat eden erkekler aynı pozisyonda hem cinslerine göre %5 daha fazla para kazandı. Bundan dolayı çalışan erkekler de en az kadınlar kadar estetik operasyonları tercih ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler