İsrail yanlısı sözleri yuhalandı

ABD'li senatör, 'Hristiyanların Savunulması' gecesinde sarf ettiği sözler nedeniyle yuhalanınca salonu terk etti.

İsrail yanlısı sözleri yuhalandı

ABD'de bir Hristiyan kuruluşun gala yemeğinde, İsrail'i destekleyen konuşmasından dolayı salondakiler tarafından yuhalanan Senatör Ted Cruz, sinirlenerek salonu terk etti.

Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz, çarşamba akşamı bir Hristiyan kuruluşun toplantısında konuştu.

Senatör, ''İsrail'den nefret edenler, aynı zamanda ABD'den de nefret ediyorlar. Yahudilerden nefret edenler Hristiyanlardan da nefret ediyorlar'' demesi ve ''Ortadoğu'daki Hristiyanların İsrail'den daha iyi bir dostu olmadığını'' iddia etmesi üzerine tepki çekti.

''Hristiyanların Savunulması'' başlığıyla düzenlenen ve Cruz'un konuşmacı olarak katıldığı gecede Cumhuriyetçi Senatöre yönelik yuhalama ve tepkilerin artması üzerine Cruz'un salondan ayrıldığı belirtildi.

Küçük ama yüksek sesli bir grup tarafından yuhalandığını ileri süren Cruz, protestoların ardından yaptığı açıklamada, ''Şayet İsrail'in yanında durmayacaksanız, Yahudilerin yanında durmayacaksanız, ben de sizin yanınızda olmayacağım'' diyerek sahneyi terk ettiğini bildirdi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
koca abd yi parmağında oynatıyor israil..bütün teşeron savaş işlerini abd ye yaptırıyor..israil devleti,abd devletiyle kedinin,fareyle oynadığı gibi oynuyor..bütün savaşlar israilin güvenliği için yapılıyor ortadoğuda..abd yi de yahudiler bölüp,parçalayacak..
İsrail ile abd yi bir görüp özdeşleştirenler hem islam dünyasını küstürüyor ve karşısına alıyor ve hemde İsrail filistin sorununu kronikleştiriyor hemde islamın gittikçe batı karşıtı radikal hale evrilmesine sebeb oldular oysa yapılması gereken israile 2 devletli çözüm için abd nin sıkıştırması vel indeki enstürman olan veto hakkını en azından İsrail lehine artık kullamayabileceğini göstermesi israilin fütursuz ve bu amacı baltalıyan girişimlerine son verebilir bu sorunun çözümü ve keşmir meselesinin çözümü özellikle islamın radikalleşme trendine son verebilir
İSLAM'DA RADİKALLEŞME,ILIMLAŞMA DİYE BİRŞEY YOK.İSLAM'IN BİR KURALI VARDIR KİMSE ILIMLI RADİKAL DİYE BİR AYRIŞMAYA GİRMESİN BÖYLE BİRŞEY YOK.BU MÜSLÜMANLARI BÖLMEKTEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL.
Diğer Haberler