İstanbul’da asker uğurlama skandalı! Mega kentin altını üstüne getirdiler

Koronavirüs önlemleri kapsamında karar alan İçişleri Bakanlığı, asker uğurlaması ile ilgili tedbir alınması yönünde 81 ildeki valiliğe talimat vermişti. Ancak uygulanması istenen kararlara rağmen yine dehşete düşüren görüntüler yaşandı. Özellikle İstanbul'da yaşanan asker uğurlamalarının incelemeye alındığı araştırma sonucu ortaya çıkan manzara görenleri 'pes' dedirtti.

Mega kentin çeşitli ilçelerinde asker uğurlamak için korona virüs salgınına rağmen bir araya gelen gruplar, hem maske takmayarak hem de sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak halay çekti. Konvoy halinde trafiğe çıkan magandalar, tünelleri trafiğe kapatıp tabancalarla havaya ateş açtı. Yol kesen magandalar otomobillerle “drift” yaparak ve patinaj çekerek terör estirirken, polis mega kentin altını üstüne getiren şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Türkiye’de korona virüsüyle mücadelede kapsamında alınan önlemler sayesinde yaklaşık 3 ay sonra normalleşme adımları atılmaya başlanmıştı. 1 Haziran’dan itibaren uygulamaya koyulan normalleşme sonrası uyulması gereken kurallar ve önlemlere rağmen celp döneminin gelmesiyle birlikte İstanbul’un çeşitli ilçelerinde gruplar, asker uğurlama adı altına bir araya geldi.

VATANDAŞLAR İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TALİMATINA UYMADI

İçişleri Bakanlığı tarafından “asker uğurlaması” yönünde tedbir alınması konusunda 81 il valiliğine talimat verilmesine rağmen İstanbul’da yine dehşete düşüren görüntüler kaydedildi.

SOSYAL MESAFEYİ HİÇE SAYIP HALAY ÇEKTİLER

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Sanki kandile kelle almaya gidiyolar, birlikde boş şarjörle nöbet tutup izmarit toplayacaklar. Sonra gelincede helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştiriyodum, dağda yılan yeyip, eksi 30 derecede operasyona çıkıyoduk diye anlatırlar :)
semtlere bakın bebek,etiler,hisarüstü,emirgan bunlardan biri varmı?yok çünkü oralarda maganda barınamaz iti ursuzu hepsi ümraniye bağcılar esenlerde
İnsanları askerlere karşı soğutuyorsunuz,asker olacak insan bunları yapmaz siz ve sizin gibiler ne askere gidin nede giderken insanlara zulm yapmayın cahiller topluluğu magandalar.!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler