HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İstanbul Deprem Seferberlik Planı açıklandı mı? İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan deprem açıklaması

İstanbul Deprem Seferberlik Planı ile ilgili son dakika açıklaması İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı. 11 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrası olası İstanbul depremine ilişkin konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Bu deprem millet olarak hepimizi harekete geçirdi. Hepimizin başı sağ olsun. Çok acı bir süreci hep birlikte yaşadık." diyerek konuya dair detayları aktardı.

İstanbul Deprem Seferberlik Planı açıklandı mı? İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan deprem açıklaması

İstanbul Deprem Seferberlik Planı ile ilgili beklenen son dakika açıklaması İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yapıldı. İstanbul Deprem Seferberlik Planı'na ilişkin ayrıntılar belli oldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Deprem konusunda en ileri, en cesur adımları atabilecek konumda olmak zorunda olduğumuzun farkındayız. Deprem konusunda yapılması gereken ne varsa yerine getirmek için İstanbul olarak ayağa kalkıyoruz, deprem dirençli İstanbul için yüksek seviyede bir seferberlik başlatıyoruz. " ifadelerini kullandı. İşte İstanbul Deprem Seferberlik Planı ile ilgili ayrıntılar...

69

İSTANBUL DEPREM SEFERBERLİK PLANI AÇIKLANDI MI?

İstanbul Deprem Seferberlik Planı'na ilişkin açıklamada bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasında şu ifadeleri kullandıı:

"Deprem İstanbul için kaçınılmaz bir gerçek ve beka meselesidir. Deprem bu kentte yaşanacaktır. Eğer bu kadim topraklarda neslimizi ebediyen yaşatacaksak kısa orta ve uzun vadede deprem dirençli yerleşim alanlarını hızlıca oluşturmak zorundayız.

2

Kimsenin kuşkusu olmasın inanıyorum ki milletçe biz bunu başarabiliriz. Teknik bilgimiz, insan kaynağımız, bilim insanlarımız, gücümüz var. Her şeyimiz var. Bu toprakların kaynağı vardır. Tüm halkımızla birlikte çalışmak ve başarmak istiyoruz. Başaracağımıza yürekten inanıyoruz. İnanmanın tek başına yeterli olmadığını gördük. Gerçekçi stratejilere ve kaynağa ihtiyacımız vardır. Sorunun devasa büyüklükte olduğunu biliyoruz. "

İstanbul Deprem Seferberlik Planı açıklandı mı3

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

Her aşamada çalışmalarımızı gözden geçirip seferberlikle ilgili icapların yerine getirilip getirilmediğini denetleyip süreci sağlıklı şekilde devam ettireceğiz.

İstanbul Deprem Seferberlik Planı açıklandı mı2

"Her aşamada çalışmaları gözden geçirip seferberlikle ilgili icapların yerine getirilip getirilmediğini denetleyip süreci sağlıklı şekilde devam ettireceklerini belirten İmamoğlu, "Deprem seferberlik yol haritamızı sizlerle paylaşacağız. Tespit ve eylem planı olarak sizlere sunacağız. Neler yapıldığını ve yapılıyor olduğunu anlatacağız. Göreceğiz ki yapılması gereken devasa işler var. İBB'nin çok daha ötesinde bir durum olduğunu da hepinizin gözlerinin önüne sereceğiz. Çıkış yolunu da sizlerle paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU SOSYAL MEDYA HESABINDAN ÇAĞRI YAPMIŞTI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, günler önce Twitter hesabında paylaşımda bulunmuştu.

1

İmamoğlu açıklamasında "'İstanbul Deprem Seferberlik Planı'mızı Çarşamba günü saat 13.00’te açıklıyoruz. Gerçek beka sorunumuza dair çözüm, önlem önerilerimizi ve iş birliği çağrılarımızı sunacağız. Hep birlikte İstanbul’u depreme dayanıklı kent yapma yolunda buluşalım." ifadelerine yer vermişti.


Express


En Çok Aranan Haberler