"İstanbul metrosunda taciz: Her yer suç mahali"

Taciz, tecavüz ve şiddet haberlerinin ardı arkası kesilmezken, her gün karşılaştığımız yeni olaylar yeter artık dedirtiyor. Zincirin son halkası bu kez sosyal medyada ifşa edildi.

"İstanbul metrosunda taciz: Her yer suç mahali"

Twitter kullanıcısı Yase tanık olduğu tacize sessiz kalmadı

"Dün metroda tanık olup çıldırdığım bir taciz olayını anlatacağım. Mağdur taraf sussa bile bizim susmamamız gerektiğini… Önce görselleri atayım." dedi ve tanık olduğu taciz anlarını Twitter hesabından paylaşmaya başladı.Yase daha sonra attığı tweetlerde olayların nasıl geliştiğini anlattı

Yase’nin anlattığı olayda tacizcinin rahatlığı insanı hayrete düşürüyor. Taciz kurbanı genç kızın sessiz kalması ise olayı daha da üzücü hale getiriyor.


Tacizin tanığı Yase olaydan sonra tehdit edildiğini belirtti

Kameraya takıldığı fark eden tacizci olaydan sonra tanığın peşini bırakmamış. Yase’yi fotoğrafları ve çektiği diğer görüntüleri silmesi konusunda tehdit etmiş. Yase, etraftaki insanların araya girmesi sonucunda olası bir maganda saldırısından kurtulduğunu belirtiyor.

Her suç mahali

Taciz ve tecavüz vakalarında kurbanların sessiz kalması maalesef suçluları daha da cesaretlendiriyor. Bu tür durumlarda, kurbanların seslerini çıkarmaları, çevreden yardım istemeleri suçluların yıldırılması için son derece önemli. Topluma düşen görev ise, suçlu ile değil, kurban ile dayanışma göstermek!

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
taciz orucu bozmaz arkadaşlar lütfen. ( donsuz osman hoca )
bursada kadın bölümüne karşı çıkan chpli kadınlara duyrulur
Hem uyuyor numarası yapıyor hem eli yerinde durmuyor deniliyor ama fotoğraflarda parmak hareketlerinde fark göremedim. Acaba adam gerçekten uyuyordu da , son zamanlarda ki taciz vakalarından dolayı biraz paronaya mı oluyoruz? Mağdur bayan da susacak birine benzemiyor kanaatindeyim.
Diğer Haberler