HABER

İstanbul'da kar yeniden başladı

İstanbul'da geçtiğimiz Perşembe ve Cuma günleri yoğun bir şekilde etkili olan kar yağışı, bir günlük aranın ardından tekrar başladı.

İstanbul'da kar yeniden başladı

12 Şubat Perşembe ve 13 Şubat Cuma günleri İstanbul'da okulların tatil olmasına neden olan kar yağışı dün kesilmişti. Yağış, bugün öğlen saatlerinden itibaren tekrar etkili olmaya başladı. Ana arterlerde trafik açısından herhangi bir sorun bulunmazken, belediye ve karayolları ekipleri, ara arterlerdeki yol temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Gece boyunca Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü'nden bin 182 personel 250 araçla, İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan 426 personel 154 araçla çalışmalara katılırken, kar temizleme çalışmalarında toplam 2 bin 713 ton tuz, 575 kilogram da üre kullanıldığı bildirildi.

Öte yandan, kar yağışının yeniden etkisini göstermesiyle birlikte gözler olası bir tatil için İstanbul Valiliği Afet Kriz Merkezi'ne çevrildi. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, "İstanbul'da okullarımızın Pazartesi günü açık olacağını söyleyebiliriz. Kesin sonuç, akşam saatlerinde tamamlanacak görüşmeler ve gelecek raporlarla belirlenecek" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler