HABER

İstanbul'da nefes kesen kovalamaca

İSTANBUL (İHA) - Gaziosmanpaşa'da "dur" ihtarına uymayan aracı havaya ateş açarak durdurmaya çalışan polis, kurtulmak için kendi mahallesine giden şahsı uzun süren kovalamacanın ardından yakaladı.

Alınan bilgiye göre, Gaziosmanpaşa'da uygulama yapan polis ekipleri, şüphelendikleri 34 RG 652 plakalı yeşil otomobile "dur" ihtarında bulundu. Araç sürücüsü ihtarı dikkate almayarak, hızla bölgeden uzaklaşmaya çalıştı. Park halindeki bir polis aracına da çarpan şüpheli araç, kaçmaya başladı. Bunun üzerine alarma geçen polis ekipleri, kaçan aracın peşine düştü. Polisin sıkı takibi üzerine paniğe kapılan şahıs, çareyi kendi oturduğu Gazi Mahallesi'ne gitmekte buldu. Hızla mahalleye giriş yapan şahıs, tanıdıklarının olaya müdahale etmesi için havaya ateş etti. Açılan ateş sonucu durumu fark eden mahalleli, şahsın kaçabilmesi için polis aracının önünü kesmeye çalıştı. Polis aracı, çevredeki vatandaşların müdahalesi üzerine şüpheli aracı kaybetti.

Olayın ardından bölgeye takviye polis ekipleri geldi. Takviye ekiplerin de yardımıyla şüpheli aracın bulunması için mahalle abluka altına alındı. Yapılan araştırmalar sonucunda şüpheli araç mahalle içerisinde yeniden görüldü. Aracın bulunmasının ardından ikinci bir kovalamaca başladı. Kovalamaca sırasında polis ekipleri, şahsı durdurabilmek için havaya uyarı ateşi açtı. Kaçışın ara sokaklarda devam etmesi üzerine polis, aracın lastiklerine de bir iki el ateş etti. Açılan ateş herhangi bir sonuç vermezken, şüpheli araç kaçışını sürdürdü.

Kovalamaca, şüpheli aracın dar bir sokağa girmesiyle son buldu. Şüpheli araç, dar sokak nedeniyle daha fazla ilerleyemeyince durdu. Bu sırada arkadan hızla gelen polis aracı da kaçmak isteyen otomobile arkadan çarptı. Polis aracında maddi hasara neden olan kazanın ardından, ellerinde silah bulunan güvenlik güçleri koşarak şüpheli aracın yanına geldi. Kapının polisler tarafından açılmasından sonra şüpheli şahıs araçtan indirildi. Polis ekiplerini uzun süre peşinde koşturan şüpheli şahıs, yere yatırılarak üst araması yapılmak istendi. Şahıs bu sırada da polise zor anlar yaşattı. Polis, direnen şahsı güçlükle yere yatırarak, ellerini kelepçeledi. Adeta bir boğuşmanın ardından elleri kelepçelenen şahsın yapılan üst aramasında herhangi bir kimliğe rastlanmadı. Şahıs, polisten neden kaçtığı yönünde herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Bu sırada diğer ekipler de şüpheli araç içinde inceleme yaptı. Yapılan incelemeler sonucunda içki şişeleri ve bir bıçak ele geçirildi. Gündüz vakti çok sayıda polisi peşinden koşturan şüpheli, kazada hasar gören polis aracına bindirildi. Hasarlı araç, ekiplerin müdahalelerinin ardından güçlükle yola çıktı. İsmi öğrenilemeyen şahıs, polis konvoyu eşliğinde Gaziosmanpaşa Asayiş Büro Amirliği'ne getirildi. Sorguya alınan şahsın Gazi Mahallesi'ne girdiği sırada havaya bir şarjör mermi boşalttığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön